Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze 55”


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Planuje zakup telewizora 55 cali. Planowany budżet 2000-2500zl.

Nie znam się za bardzo na aktualnych nowinkach technologicznych - jestem zielony w tym temacie.

Zależy mi na tym żeby telewizor posiadał funkcje smartTV, 4K i wifi. Ponadto chciałbym żeby dźwięk był w miarę możliwości czysty, a obraz nie rozmyty pikselami.. :)

 

Zastanawiam się nad trzema markami : Phlillips, Samsung i LG.

Zakupu chciałbym dokonać w którymś ze sklepów mediamarkt, RTV AGD,  itp.

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizory?filter%5B48%5D%5B0%5D=808449&filter%5B8642%5D%5B0%5D=808729&filter%5B8642%5D%5B1%5D=808729

 

za każda pomoc będę wdzięczny :)

 

Miłego dnia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do wyboru masz:

- Philips 6703 - dobry obraz i dźwięk, pełne podświetlenie, smart TV to Saphi (autorskie rozwiązanie Philipsa - w modelach droższych jest Android), Jak byś trafił na dobra promocję to śmiało możesz brać Philipsa 7303.

- Samsung 7472 - poprawne parametry obrazu i dźwięku, podświetlanie krawędziowe, smart Tv to Tizen4,0 (autorskie rozwiązanie Samsunga)

- LG to loteria niektóre modele mają matryce RGBW (nie są one chwalone za jakość)

- Hitachi  HL 7000 - dobre kolory, wysoki kontrast, podświetlanie krawędziowe, smart Tv to SmartVue (autorskie rozwiązanie Hitachi - raczej nie spodziewaj się mnogości aplikacji)

 

Jak chcesz kupować w sieciówkach to idź i zobacz osobiście.

Edytowane przez bartek67
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że model 8 ma matrycę 120Hz, a przy beznadziejnie, a w zasadzie wcale nie działających tzw upłynniaczach w tańszych 60-hercowych Philipsach., oglądanie sportu na 55-calach będzie wiązało się z gubieniem klatek, czyli tzw czkawką obrazu. Już tu jeden narzekał na coś takiego. Wykłócał, zrzucając winę na kable, nie przyjmował do wiadomości, że kupił badziewie. Po jakimś czasie zwyczajnie się poddał i przyznał rację. Po za tym, Smart w wersjach 6 i niższej, to tak po prawdzie atrapa prawdziwego Smarta.

 

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na tej stronie możesz sprawdzić parametry telewizorów . Najlepiej szukaj modeli z matrycą 120 hz. Kupując  duży ekran niewarto  brać 60 hz ,po prostu szkoda wzroku. To co zaoszczędzisz to potem wydasz na okulistę. Ja mam 65 " philipsa 8303 i bardzo polecam . 

https://www.displayspecifications.com/en

Edytowane przez Paweł 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Z wad jakich wymienili chłopki to ale sam oceń czy są to dla Ciebie wady czy nie.  

Ja jak Ci pisałem w twoim temacie że dla Ciebie najlepszym wyborem byłby OLED LG B8 a jak chcesz wiedzieć dokładniej to kolega shevchenko1987  powie Ci więcej bo posiada dokładnie ten TV a jeśli chcesz wiedzieć o QLED Q70 to ten TV posiada Gość kingofsouth i pewnie wszystko Ci wyjaśnia jak im się sprawują te TV :)

 

- Niski kontrast, telewizor zdecydowanie lepiej oglądać w dzień – typowa cecha matryc IPS

- Wierność oddania barw nie jest zbyt mocną stroną. Szczególnie tyczy się to odcieni barw czerwonych. Sporo można uratować za pomocą kalibracji, ale wciąż nie jest idealnie

- Brak “złotego środka” działania upłynniacza.Maksymalna redukcja smużenia przy sporcie wiąże się z efektem “opery mydlanej” w filmach

 

https://hdtvpolska.com/sony-xg85-test-lcd-tv-4k-z-dolby-vision/?showfull=1  model trochę inny ale różnicę minimalne 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...