Skocz do zawartości

Muzyczne stacje telewizyjne


Oliver S-c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może być tak jak piszesz, jednak bardzo mnie dziwi włączenie tych kanałów na HotBirdzie. No cóż, kolejny przypadek w moim życiu w ciągu ostatnich dwóch dni :D

 

Jakość nie jest rewelacyjna ale oko bardzo cieszy na widok takich kanałów. Z transpondera Viacom'u na 13.0E leci 10 kanałów TV, tak więc znalazłoby się miejsce jeszcze na te dwa kanały. No dziwna sprawa :? Żaden serwis internetowy typu kingofsat, flysat, transponder-news, sat-digest nie podały tej informacji. Naprawdę dziwne :D

 

Jednak pierwszy dzień sierpnia przyniósł sporo zmian na satelitach europejskich. Najbardziej się obawiałem utraty NRJ Hits, jednak emisja dalej jest prowadzona z dwóch transponderów z Astry, w tym jedna z nich jest szyfrowana dla CanalSat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viacom mógłby się postarać o kolejny TP na pozycji 13*E i nadawać tam swoje kanały, mogłoby to być lepsze dla platform i samej jakości tych kanałów. Np. w dwóch TP byloby nadawanych łącznie 15-16 kanałow, nie wiem dlaczego tak dużo, czy tyle byloby tutaj potrzebne, ale nie ważne i nie dość, że porawi się jakość to jeszcze nie które platformy nie będą musiały nadawać kanałów MTV ze swoich TP, ah te marznia, wiem, że to są marzenia ściętej głowy.... a szkoda, ale lepsza jakość kanałow z tego TP przydała by się, po co w/ogóle nadawać MTV Portugal :?: Przecież żadna platforma z HB z tego kanału nie korzysta, a on zajmuje tylko miejsce tak samo jak MTV Europe, które mogliby dołączyć do którejś platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viacom mógłby się postarać o kolejny TP na pozycji 13*E i nadawać tam swoje kanały

Chyba żartujesz, przecież pasmo KU nie jest z gumy :P Miejsce mają, mogą jeszcze coś dołączyć :wink:

 

A jeżeli chodzi o nadający MTV Europe, również MTV Portugal, to myślę, że te kanały są dla indywidualnych abonentów Viacom'u. Już o tym wspominałem całkiem niedawno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie jest z gumy to ja bardzo dobrze wiem :!: Ale mogliby bardzo mocno ubiegać się o wynającie TP po TPS i moze coś by im wyszło. Dobra ale jak dołączą to jakość jeszcze bardziej spadnie a tego nie chcemy, no przynajmniej ja. Jakość kanałów z paczki MTV na HB nie jest zbyt dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieccy koledzy z forum transponder-news już założyli temat o tym. Nawet fajnie się nazywa: http://forum.transponder-news.de/showthread.php?t=9638 :wink:

 

sat-digest też już parę słów o tym wspomniał. W sumie, serwisy bardzo wolno zareagowały na ten nieoczekiwany news :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsza i największa sieć telewizji muzycznych na świecie świętuje 20-lecie swojej obecności w Europie. 1 sierpnia 1987 roku MTV pojawiła się na naszym kontynencie.Pojawienie się MTV Europe było pewnego rodzaju rewolucją. Był to jedyny kanał w Europie dystrybuowany poprzez sieci kablowe oraz platformy cyfrowe praktycznie na całym kontynencie, w 100 mln gospodarstw domowych, w 43 krajach. W 1995 po sukcesie europejskiej wersji MTV, Viacom zdecydował się utworzyć lokalne oddziały tego kanału. Było to możliwe m.in. dzięki rozwojowi telewizji cyfrowej.

 

Krótka historia MTV w Europie:

1987 – startuje MTV Europe, pierwsza ogólnoeuropejska telewizja muzyczna;

1997 – startują MTV One (Wielka Brytania) oraz MTV Italia (Włochy);

1998 – startuje MTV Nordic – aktualnie podzielone na oddziały w Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii;

2000 – uruchomiono MTV Espania (Hiszpania), MTV France (Francja), MTV NL (Holandia) i MTV Polska;

2002 – rusza MTV Romania (Rumunia);

2004 – rusza lokalna wersja MTV dla Irlandii;

2005 – pojawiło się MTV Adria dla Słowenii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny;

2006 – uruchomiono lokalne oddziały MTV dla Estonii, Litwy i Łotwy;

2007 – Turcja ma swoją wersję MTV.

 

MTV nadaje w Europie także kanały tematyczne – VH1 i VH1 Classic ze starszymi, czasami także klasycznymi przebojami, TMF nadający zlepek audycji ze wszystkich anten nadających pod marką Music Television, VIVA, MTV Base, MTV Hits, MTV Dance, MTV Two, MTV Idol, MTV Pulse, Comedy Central, Nickelodeon – kanał dla dzieci oraz kilka innych.

 

Wracając do MTV Europe, warto wspomnieć, że MTV Polska starało się kontynuować linię programową macierzystej stacji - produkowano polskie wersje programów takich jak MTV News, Euro Top 20, World Chart Express, Hitlist UK. Kontynuowane są także pasma: MTV Live, Party Zone czy też Superock.

 

żródło:media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ale szkoda, że na 20-lecie MTV w Europie polskie platformy nie zrobiły nam przysugi i nie włączyły do swojej oferty kilku kanałów z paczki MTV... szkoda... ale mi sie marzą te kanały w Polsce, w polskich platformach, czyli te: MTV Base, MTV Hits, MTV Dance, MTV Idol, MTV Pulse, Nickelodeon i TMF. Marzenia... ale może się kiedyś spełnią, miejmy taką nadzieję

 

pozdrawiam i idę lulu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do MTV Europe, warto wspomnieć, że MTV Polska starało się kontynuować linię programową macierzystej stacji - produkowano polskie wersje programów takich jak MTV News, Euro Top 20, World Chart Express, Hitlist UK. Kontynuowane są także pasma: MTV Live, Party Zone czy też Superock.

 

Idzie im to z fatalnym skutkiem. Stacja zgubiła swój klimat po regionalizacji. A może to świat się w międzyczasie zmienił i programy typu Date My Mom są teraz najlepsze :roll:

 

Edycja RafiX: @mietek nie jest autorem tekstu. Poprawiłem cytaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV nadaje w Europie także kanały tematyczne – VH1 i VH1 Classic ze starszymi, czasami także klasycznymi przebojami, TMF nadający zlepek audycji ze wszystkich anten nadających pod marką Music Television, VIVA, MTV Base, MTV Hits, MTV Dance, MTV Two, MTV Idol, MTV Pulse, Comedy Central, Nickelodeon – kanał dla dzieci oraz kilka innych.

 

Wracając do MTV Europe, warto wspomnieć, że MTV Polska starało się kontynuować linię programową macierzystej stacji - produkowano polskie wersje programów takich jak MTV News, Euro Top 20, World Chart Express, Hitlist UK. Kontynuowane są także pasma: MTV Live, Party Zone czy też Superock.

żródło:media2.pl

I to jest właśnie to, czego mi teraz brakuje w muzycznej telewizji!

A poza tym brakuje mi w Cyfrze+ pozostałych kanałów ze stajni MTV wymienionych powyżej.

 

Edycja RafiX: @mietek nie jest autorem tekstu. Poprawiłem cytaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas letni u nas = GMT +2, zimowy GMT +1. Wszystko się zgadza.

Na satelicie podaje się zwykle GMT, a zadaniem odbiornika jest przeliczenie tego, ale wpisano już przeliczone na satelicie, więc odbiornik dodaje swoje +2 (nie chodzi o to co mają w Wielkiej Brytanii, tylko o różnicę między GMT :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...