Jump to content
  • 0
Hitman123xl

Problemy z odbiorem

Question

Witam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedź .  Krótki opis mojej instalacji : Antena kierunkowa na dachu , następnie w domu rozdzielacz sygnału oraz zasilacz przy jednym tv . A w dugim sama końcówka z kondensatorem . Kabel najlepszej jakości czarny . Antenę nadawczą posiadam około 40km . I teraz mój problem polega na tym że do tej pory wszystko pięknie działało na obu tv . Coś się stało i ten z samym kondensatorem nie odbiera . Zauważyłem że jak wypnę koncentryk i pozostawię tak bez anteny  z rozdielacza sygnału coś pomaga ale nadal sygnał jest zbyt słaby . Pomóżcie mi proszę bo już wszystkiego próbowałem i nic nie pomaga :(

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0

W antenie masz zamontowany wzmacniacz ,tak ? Wymień ten wtyk z kondensatorem na złącze F (efka) taka jak do telewizji satelitarnej i do tego są takie nakręcane wtyki antenowe.Coś takiego https://hollex.pl/zlaczka-meska-antenowa-p-54.html. 

Zasilanie powinno działać z zasilacza przy tv. A próbowałeś zastosować zamiast wzmacniacza sam symetryzator ?

• 0
Posted (edited)

NieJest wzmacniacz i filtr LTE . Zmieniłem ten kondensator na wtyk normalny ale nie działa :( zauważyłem że tv działa jak wypnę przewód od rozdzielacza sygnalu. Lecz co jakieś 10 min sygnał spada do 0% i muszę skanować kanały i wtedy wraca . Czy to wina tv ? 

Edited by Hitman123xl

• 0
W dniu 23.05.2019 o 10:11, Hitman123xl napisał:

Zauważyłem że jak wypnę koncentryk i pozostawię tak bez anteny  z rozdielacza sygnału coś pomaga ale nadal sygnał jest zbyt słaby

1 godzinę temu, Hitman123xl napisał:

tv działa jak wypnę przewód od rozdzielacza sygnalu

Który przewód masz na myśli?

• 0

Co to za rozgałęźnik? Brak odbioru na jednym odbiorniku może wynikać z uszkodzonego rozgałęźnika lub przewodu.

Niemniej jednak, jeżeli masz szczątkowy odbiór na przewodzie odłączonym od instalacji, to znaczy że sygnał jest bardzo mocny i nie potrzebny jest wzmacniacz. Wzmacniacz zastąp symetryzatorem, a zasilacz przy drugim odbiorniku - wtykiem antenowym.

8 godzin temu, Hitman123xl napisał:

Czy to wina tv ?

W celu weryfikacji zamień odbiorniki miejscami.

• 0

Wymieniłem wzmaczniacz na słabszy trochę . Następnie kupiłem wtyczkę kątową męską typu f . Tylko miałem problem bo jak zarobiłem zgodnie z opisem w internecie , czyli z ekranem to wcale nie działało . Dopiero jak podłączyłem sam drut z przewodu bez ekranu działa wszystko :) 100 % siły na wszystkich MUX-ach . Dziękuję wszystkim za pomoc ;) mam jeszcze pytanie dlaczego nie działa z tym podłączonym ekranem ?

• 0

Objawy wskazywały tak jak pisze @K63 na uszkodzony rozgałęźnik lub jeden z przewodów antenowych. Mogłeś spróbować zainstalować sam symetryzator ale grunt ,że działa. Co do tego przewodu ,mogłeś połączyć żyłę główną z oplotem ,wystarczył jeden włos z oplotu który mógł zrobić zwarcie i dlatego Ci mogło nie działać.

• 0

Rozgałęźnik ma dwa dni bo kupiłem nowy 👍 Zarabiałem z 15 razy tą końcówkę i za każdym razem to samo . Wydaje mi się że wina leży po stronie tv . Tam coś zwiera ekran :( Jeszcze raz dziękuję bardzo o pozdrawiam 👍