Jump to content

Recommended Posts

Zatem nagrywanie rozmów i czytanie sms-ów przez Amerykański NSA to przecież nic takiego, oficjalnie jest tego kilkaset milionów rocznie, nagrywanie dzwięku przez Alexe i inne Sonosy to przecież też nic takiego, bo przecież odsłuchiwane jest jedynie żeby usprawnić urządzenia, to tak tylko z oficjalnych danych, między innymi dzięki Snowdenowi się o tym dowiedzieliśmy, ale to wszystko dla Twojego bezpieczeństwa i dobra jest robione :)

• Like 1
  • Upvote 2

Posted (edited)

I rozumiem że to wszystko jest tak przerażające że wolisz jednak by kontrolowały Cię Chiny:)

To na co czekasz?:)Jedź.

Edited by umek
  • Confused 2

3 minuty temu, umek napisał:

I rozuniem że to wszystko jest tak przerażające że wolisz jednak by kontrolowały Cię Chiny:)

Edward Snowden, mówi Ci to coś? Microsoft, Yahoo, Google, YouTube, Facebook, Skype, Apple...? 

• Upvote 3

Posted (edited)

No to jedźcie do Chin.Tam z tymi aplikacjami problemu w ogóle nie ma:)

Edited by umek
  • Confused 5

Teraz, umek napisał:

No to jedź do Chin

"America first". O to właśnie głównie chodzi z Huaweiem. 

Od Huawei , wolę Samsunga.

Jeśli Chińszczyzna to tylko i wyłącznie jedzenie.  :mrgreen:

• Haha 1
  • Confused 1

I rozumiem że to wszystko jest tak przerażające że wolisz jednak by kontrolowały Cię Chiny:)
To na co czekasz?:)Jedź.
Skoro jedni mogą...i tak jesteśmy notorycznie inwigilowani, to dla mnie żadna różnica kto, nie pałam do US jakąś miłością żebym uważał że mają wyłączność :), tak więc wynika z tego że złodziej (US) najwięcej krzyczy i nie znosi konkurencji
  • Upvote 1

Posted (edited)

Poczytaj jak działa technologia 5G i zrozumiesz skąd obawy w sprawie Huawei.I nie tylko w USA ale i w UK,Niemczech..wszędzie.

Edited by umek

Przecież poza US nikt na ten genialny pomysł nie wpadł w sprawie Chin i to tylko oni drążą i jak zwykle chcą żeby było po ich myśli, a znając życie te [beep]y zleciły produkcje swoich urządzeń w Chinach i sobie Huawei klona zrobił, a teraz jak zwykle beksa i wszyscy winni tylko nie Oni, ale w "urojonych" wrogach to US jest mistrzem, chociażby wojna w zatoce :)

BT w UK usuwa Huawei z ich infrastruktury .Człowieku,tu nie chodzi o telefony, których w US nawet nikt nie kupuje.A cale sieci, sposób działania sieci 5G

Poczytaj, dalej mi się pisać nie chce bo ewidentnie nie ma z kim.

Dokładnie nie ma z kim, warto byłoby zapoznać się najpierw od czego i od kogo się to zaczęło i kto narzucił ten cały trend anty Huawei.

Posted (edited)

Kiedyś ChRL była tanią montownią dla m.in amerykańskich firm sektora informatycznego. Na przestrzeni lat Chińczycy zbudowali wiele własnych firm (jak Huawei, czy Lenovo, ZTE, Xiaomi), które technologicznie dosięgnęły potencjałem Amerykanów i ich możliwości, stąd stały się naturalnym wrogiem. Amerykanie poczuli, że technologicznie i ekonomicznie Chińczycy coraz bardziej depczą im po piętach, a nawet zaczynają przeganiać. Sama firma Huawei na rynku smartfonów ustępuje obecnie tylko Samsungowi, a wyprzedza Apple. Jest to zagrywka typowo polityczna i nie dziwię się Amerykanom, że bronią swoich rodzimych firm, bo to one w końcu czynią ten kraj potęgą numer 1 na świecie. Jednak oskarżają Huawei o szpiegostwo, bo tak jest im najłatwiej w osiągnięciu swoich celów gospodarczych. W ostatnich latach relacje UE-USA są ciut gorsze, Chińczycy ekonomicznie w Europie są coraz mocniejsi m.in kosztem USA, a świat zachodni najlepiej wystraszyć komunistycznym reżimem z dalekiego wschodu, który przejmie kontrolę nad ludźmi za pomocą sieci 5G 😅 . Amerykanie m.in za pośrednictwem swoich firm również szpiegują ludzi i rządy, byli ludzie którzy swoje na ten temat ujawnili. Odnoszę wrażenie, że niektórzy forumowicze wolą być szpiegowani przez jednych ganiąc przy tym drugich. Dla mnie sztandar jest nieważny, bo sam fakt szpiegowania jest naganny, ale w dzisiejszym świecie korzystając z dobrodziejstw technologii jesteśmy na niego skazani. Zaczynając od profilowania użytkownika dla celów reklamowych, kończąc na śledzeniu położenia i nagrywaniu rozmów.

Wracając do 5G, oczywiście ta technologia niesie nowe zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa. Ale tak to już jest, codziennie trwa walka o bezpieczeństwo. Wystarczy poczytać trochę na temat działania choćby CERT Orange Polska i wtedy można zdać sobie sprawę ile dziennie jest różnych ataków na wszelkie systemy teleinformatyczne tylko w naszym kraju.

Edited by kubus.kul
  • Upvote 4

A teraz poproszę konkretne wskazania i dowody na szpiegowanie Huawei, konkretne backdoory itp. Bo w oprogramowaniu Stanów Zterroryzowanych Ameryki to nie problem ;)

W dniu 21.05.2019 o 20:47, umek napisał:

wszędzie

Pisz za siebie :) U mnie w domu żadnych obaw nie ma :)

Posted (edited)

To się nazywa prawdziwy "amerykański sen" i "wolny rynek". Trump chce żeby Chiny złożyły hołd jak w "Grze o tron". 

Sam jestem posiadaczem Huawei P20 Pro i mam nadzieje, że to wszystko zakończy się pozytywnie przede wszystkim dla nas użytkowników, bo polityków grających pod siebie i jawnie okłamujących ludzi mam głęboko w poważaniu. 

Edited by shevchenko1987
  • Like 1

W dniu 22.05.2019 o 03:08, kubus.kul napisał:

Jest to zagrywka typowo polityczna i nie dziwię się Amerykanom, że bronią swoich rodzimych firm, bo to one w końcu czynią ten kraj potęgą numer 1 na świecie. Jednak oskarżają Huawei o szpiegostwo, bo tak jest im najłatwiej w osiągnięciu swoich celów gospodarczych

W punkt. Tylko, że USA zdecydowały się uderzyć w Huawei globalnie, co już pisałem. Przez to mogą ucierpieć użytkownicy na całym świecie, również Ci mający w poważaniu tak samo Chiny, jak i USA.

Mnie osobiście USA wcale nie obchodzą. Ja chcę normalnie korzystać z telefonu i systemu, za który zapłaciłem. 

• Confused 1

@shevchenko1987, póki co możesz się nie martwić. Raczej od sklepu Googla nie zostaniesz odcięty, ale raczej na aktualizację do najnowszej wersji Androida już bym nie liczył. Na pewno nie warto będzie się pchać w Mate 30/Mate 30 Pro, które (o ile nic się nie zmieni) zadebiutują na jesieni.

Posted (edited)
51 minut temu, Bloo411 napisał:

@shevchenko1987, póki co możesz się nie martwić. Raczej od sklepu Googla nie zostaniesz odcięty, ale raczej na aktualizację do najnowszej wersji Androida już bym nie liczył. Na pewno nie warto będzie się pchać w Mate 30/Mate 30 Pro, które (o ile nic się nie zmieni) zadebiutują na jesieni.

Tyle to sam wiem ;)

Bardziej chciałbym, aby wróciła "normalność", bo dzisiaj Huawei, a jutro... kto wie na kogo padnie. 

Edited by shevchenko1987

4 minuty temu, shevchenko1987 napisał:

dzisiaj Huawei, a jutro... kto wie na kogo padnie. 

Xiaomi, Meizu, Oppo, ZTE ;)

• Like 1

Jest jeszcze OnePlus 😉 Jak amerykanie odetną chińczyków od np. Qualcomma to ucierpi choćby ta rozwijająca się całkiem fajnie marka. Ogólnie co by nie mówić USA - ChRL prowadzą wojnę gospodarczą na całego.

Posted (edited)

No niestety, teraz to Huaweiowi nie pomoże nawet zaimplementowanie 50 krotnego zoomu hybrydowego w aparacie fotograficznym.

Edited by Bloo411

Żeby nie okazało się,że Huawei, ZTE, Xiaomi oraz inne firmy chińskie na bazie otwartej wersji Sndroida stworzą kompletny system z własnym sklepem, gdzie będą lepsze warunki dla producentów oprogramowania. ;)

• Haha 1