Skocz do zawartości

Koniec Androida na urządzeniach Huawei


Rekomendowane odpowiedzi

Gość GrubyBubu

Zatem nagrywanie rozmów i czytanie sms-ów przez Amerykański NSA to przecież nic takiego, oficjalnie jest tego kilkaset milionów rocznie, nagrywanie dzwięku przez Alexe i inne Sonosy to przecież też nic takiego, bo przecież odsłuchiwane jest jedynie żeby usprawnić urządzenia, to tak tylko z oficjalnych danych, między innymi dzięki Snowdenowi się o tym dowiedzieliśmy, ale to wszystko dla Twojego bezpieczeństwa i dobra jest robione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem że to wszystko jest tak przerażające że wolisz jednak by kontrolowały Cię Chiny:)

To na co czekasz?:)Jedź.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, umek napisał:

I rozuniem że to wszystko jest tak przerażające że wolisz jednak by kontrolowały Cię Chiny:)

 

Edward Snowden, mówi Ci to coś? Microsoft, Yahoo, Google, YouTube, Facebook, Skype, Apple...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu
I rozumiem że to wszystko jest tak przerażające że wolisz jednak by kontrolowały Cię Chiny:)
To na co czekasz?:)Jedź.
Skoro jedni mogą...i tak jesteśmy notorycznie inwigilowani, to dla mnie żadna różnica kto, nie pałam do US jakąś miłością żebym uważał że mają wyłączność :), tak więc wynika z tego że złodziej (US) najwięcej krzyczy i nie znosi konkurencji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jak działa technologia 5G i zrozumiesz skąd obawy w sprawie Huawei.I nie tylko w USA ale i w UK,Niemczech..wszędzie.

 

 

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Przecież poza US nikt na ten genialny pomysł nie wpadł w sprawie Chin i to tylko oni drążą i jak zwykle chcą żeby było po ich myśli, a znając życie te [beep]y zleciły produkcje swoich urządzeń w Chinach i sobie Huawei klona zrobił, a teraz jak zwykle beksa i wszyscy winni tylko nie Oni, ale w "urojonych" wrogach to US jest mistrzem, chociażby wojna w zatoce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT w UK usuwa Huawei z ich infrastruktury .Człowieku,tu nie chodzi o telefony, których w US nawet nikt nie kupuje.A cale sieci, sposób działania sieci 5G

Poczytaj, dalej mi się pisać nie chce bo ewidentnie nie ma z kim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ChRL była tanią montownią dla m.in amerykańskich firm sektora informatycznego. Na przestrzeni lat Chińczycy zbudowali wiele własnych firm (jak Huawei, czy Lenovo, ZTE, Xiaomi), które technologicznie dosięgnęły potencjałem Amerykanów i ich możliwości, stąd stały się naturalnym wrogiem. Amerykanie poczuli, że technologicznie i ekonomicznie Chińczycy coraz bardziej depczą im po piętach, a nawet zaczynają przeganiać. Sama firma Huawei na rynku smartfonów ustępuje obecnie tylko Samsungowi, a wyprzedza Apple. Jest to zagrywka typowo polityczna i nie dziwię się Amerykanom, że bronią swoich rodzimych firm, bo to one w końcu czynią ten kraj potęgą numer 1 na świecie. Jednak oskarżają Huawei o szpiegostwo, bo tak jest im najłatwiej w osiągnięciu swoich celów gospodarczych. W ostatnich latach relacje UE-USA są ciut gorsze, Chińczycy ekonomicznie w Europie są coraz mocniejsi m.in kosztem USA, a świat zachodni najlepiej wystraszyć komunistycznym reżimem z dalekiego wschodu, który przejmie kontrolę nad ludźmi za pomocą sieci 5G ? . Amerykanie m.in za pośrednictwem swoich firm również szpiegują ludzi i rządy, byli ludzie którzy swoje na ten temat ujawnili. Odnoszę wrażenie, że niektórzy forumowicze wolą być szpiegowani przez jednych ganiąc przy tym drugich. Dla mnie sztandar jest nieważny, bo sam fakt szpiegowania jest naganny, ale w dzisiejszym świecie korzystając z dobrodziejstw technologii jesteśmy na niego skazani. Zaczynając od profilowania użytkownika dla celów reklamowych, kończąc na śledzeniu położenia i nagrywaniu rozmów.

Wracając do 5G, oczywiście ta technologia niesie nowe zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa. Ale tak to już jest, codziennie trwa walka o bezpieczeństwo. Wystarczy poczytać trochę na temat działania choćby CERT Orange Polska i wtedy można zdać sobie sprawę ile dziennie jest różnych ataków na wszelkie systemy teleinformatyczne tylko w naszym kraju.

Edytowane przez kubus.kul
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa prawdziwy "amerykański sen" i "wolny rynek". Trump chce żeby Chiny złożyły hołd jak w "Grze o tron". 

 

Sam jestem posiadaczem Huawei P20 Pro i mam nadzieje, że to wszystko zakończy się pozytywnie przede wszystkim dla nas użytkowników, bo polityków grających pod siebie i jawnie okłamujących ludzi mam głęboko w poważaniu. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2019 o 03:08, kubus.kul napisał:

Jest to zagrywka typowo polityczna i nie dziwię się Amerykanom, że bronią swoich rodzimych firm, bo to one w końcu czynią ten kraj potęgą numer 1 na świecie. Jednak oskarżają Huawei o szpiegostwo, bo tak jest im najłatwiej w osiągnięciu swoich celów gospodarczych

W punkt. Tylko, że USA zdecydowały się uderzyć w Huawei globalnie, co już pisałem. Przez to mogą ucierpieć użytkownicy na całym świecie, również Ci mający w poważaniu tak samo Chiny, jak i USA.

 

Mnie osobiście USA wcale nie obchodzą. Ja chcę normalnie korzystać z telefonu i systemu, za który zapłaciłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shevchenko1987, póki co możesz się nie martwić. Raczej od sklepu Googla nie zostaniesz odcięty, ale raczej na aktualizację do najnowszej wersji Androida już bym nie liczył. Na pewno nie warto będzie się pchać w Mate 30/Mate 30 Pro, które (o ile nic się nie zmieni) zadebiutują na jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Bloo411 napisał:

@shevchenko1987, póki co możesz się nie martwić. Raczej od sklepu Googla nie zostaniesz odcięty, ale raczej na aktualizację do najnowszej wersji Androida już bym nie liczył. Na pewno nie warto będzie się pchać w Mate 30/Mate 30 Pro, które (o ile nic się nie zmieni) zadebiutują na jesieni.

Tyle to sam wiem ;)

 

Bardziej chciałbym, aby wróciła "normalność", bo dzisiaj Huawei, a jutro... kto wie na kogo padnie. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...