Skocz do zawartości

Koniec Androida na urządzeniach Huawei


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z działaniami amerykańskiego rządu zakazującym niektórym chińskim firmom handlu  i współpracy z amerykańskimi firmami, amerykański gigant Google nie będzie już dostarczał wsparcia dla systemu Android dla firmy Huawei  (i podmarki Honor) ( mówi się też o Xiaomi i Oppo, ale to na razie tylko plotki). Co to oznacza dla typowego użytkownika takiego smartfona lub Tabletu Huawei (jak na przykład ja)? Dla urzadzeń już zakupionych  lub będących aktualnie na półkach  nie będzie już aktualizacji systemu Android (jeśli na dzień dzisiejszy  nie  jest gotowa do pobrania z poziomu smartfonu). Google zapewniło, że aktualizacje aplikacji Google (Assytenet/ Keep)/Chrome/Maps/YouTube itd) będą nadal dostępne dla smartfonów będących w użyciu. Jeśli chodzi o nowe smartfony, nie będą one mogły   być wyposażone w pełnoprawny system Android OS z usługami Google. Jako, że jest to system otwarty producent może wypuścić smartfony z okrojonym "Androidem" (jak na rynek chiński, gdzie nie korzysta się praktycznie wgl z usług Google na Adroidzie) ( bez możliwości instalacji apek od Google) lub  (prawdopodobnie) ze swoim systemem, który już po cichu opracowali, Hongmeng OS. 

Oczywiście największym ciosem dla Huawei jest  zerwanie współpracy z Google, ponieważ, to właśnie smartfonyz Androidem  są  najlepiej  sprzedającym się towarami chińskiego producenta, jednak decyzja rządu USA "niszczy"  Huawei jeszcze bardziej, ponieważ czołowi producenci procesorów (Qualcomm dla smartfonów i Intel dla komputerów i urządzeń przenośnych) także zaprzestają współpracy z chinczykami. Teoretycznie Microsoft też dotyczą te regulacje, więc powinno to uderzyć w serię laptopów Huawei Matebook wyposażonych w system Windows. Na razie MS nie wydał oświadczenia w tej sprawie.

Czy jest to więc koniec marki Huawei? Podniosą się po tym? 

W internetach mówi się, że jest to celowe działanie polityczne (wojna technologiczna USA z Chinami). 

A co Wy o tym sądzicie? 

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bardzo Apple  maczało w tym ręce?  Dla mnie chińczyki wygrywali marżą, która w przeciwieństwu do Apple czy Microsoft (gdzie sięga około 60%) była na akceptowalnym poziomie. (nie dotyczy flagowców) Chciałem wymienić Mate 10 na Mate 30 lub jakiegoś OnePlusa/Xiaomi, ale chyba muszę uciekać od chińskich marek :(

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakaz się utrzyma to koniec Huawei w zakresie smartfonów.Tegoroczne jeszcze dadzą radę ale nowych już nie będzie.

 

Czy Apple maczało ręce?Czy Ty w ogóle na poważnie?Tu chodzi o szpiegostwo,coś zdecydowanie ważniejszego niż sprzedaż urządzeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są spacje. ;)

Ludzie nie rozumieją że Huawei to szpiegowski koncern, wykorzystywany do przejęcia kontroli nad ważnymi dla nich gałęziami przemysłu. Marże są niskie... No, ale im o inny zysk chodzi. W UK wojna o 5G. US naciskają by UK zrezygnowało z Huawei...

Edytowane przez umek
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, nieczęstygość napisał:

Ciekawe jak bardzo Apple  maczało w tym ręce?

Apple nie ma nic do rzeczy. Oni docelowo też obniżyli ceny w ChRL, aby móc jakoś zawalczyć o klienta. Przede wszystkim chodzi o system jaki panuje w tamtym kraju. Jakakolwiek firma musi się obowiązkowo spowiadać chińskiemu rządowi. Przy sieci 5G jest do dość niebezpieczne dla krajów przeciwko którymi ChRL mogłaby wykorzystać swoje możliwości.

 

2 minuty temu, umek napisał:

Przecież są spacje;)

Między słowami tak. Przy znakach interpunkcyjnych takich już brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i co teraz. Ja mam opcje doboru tel   i mam wybór   a w zasadzie był do teraz wybór   Mate 20 lub 20 Lite    . No i co teraz mi zostaje?    Samsung Galaxy A30  A50?   To ma być dla osoby 60+ która już posiada P9 lite .

Hua ma diode powiadomień oraz  dość mocny głośnik a to się przydaje ale ekran IPS. Samsung AMOLED i bez diody powiadomień ale mają always on display.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, umek napisał:

Ludzie nie rozumieją że Huawei to szpiegowski koncern,wykorzystywany do przejęcia kontroli nad ważnymi dla nich gałęziami przemysłu

Bo Amerykańskie to inne? :lol2:

 

Szpiegostwo to pic na wodę. Zobaczycie jak teraz wywindują ceny, jak konkurencja zostanie ograniczona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym? Że niby Amerykańskie koncerny są lepsze od Huawei?

13 minut temu, Pawop napisał:

szpiegostwo przemysłowego czy podsłuchiwania polityków

Tak. I jeden z najlepszych wywiadów/kontrwywiadów na świecie dowiedział się o tym akurat teraz... Na walkę ze szpiegostwem narzędzi jest wiele. Uderzenie w użytkowników na całym świecie nie jest metodą najszczęśliwszą. Ja korzystam z marki Huawei i szczególnie mnie USA nie obchodzi... Dlaczego mam teraz cierpieć? 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jaszek napisał:

Tu nic nie trzeba czytać, tu wystarczy pomyśleć ;) Czytanie bzdetów inspirowanych przez jedną lub drugą stronę nie przybliży do prawdy. 

No i w ten sposób pokazujesz nie jesteś poważnym rozmówcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy nie widzicie tego, że USA uderzyły w Huawei globalnie? Trudno więc uznać, że chodzi tylko o bezpieczeństwo USA. Tu chodzi głównie o pieniądze, duże pieniądze. A ucierpią również użytkownicy np. w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyle w temacie "walki o prywatność i bezpieczeństwo". Na razie licencja na trzy miesiące, potem pewnie na kolejne, wszystko zostaje po staremu ;)...

 

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/usa-lagodzi-restrykcje-wobec-huawei-smartfony-firmy-beda-na-razie-dzialac-normalnie/ek6tv7f

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Po pierwsze to nie temat na to forum, po drugie możesz sobie poszukać dostępne informacje, po trzecie do Ciebie i tak nic nie dotrze bo jedna z rzeczy w które jesteś bezgranicznie zapatrzony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...