Skocz do zawartości
  • 0

NIC nie działa - dlaczego?


heniapl
 Udostępnij

Pytanie

Postaram się krótko przedstawić obecną sytuację (zakładałem już tutaj temat, ale konto zostało usunięte, idk).

 

W każdym razie, po kolei:

 

1. Mam tak po prostu, talerz, z nowym konwerterem,

- kabel do z TV do satelity jest wmurowany

- na satellite finderze wyświetla się w pełni zasięg

- czy to TV, czy dekoder - nie wyświetla sygnału - 0 %. A nastawiałem antenę na hotbird

- Nawet z dekoderem, kręcąc anteną NIC się nie pojawiło - 0% sygnału.

 

 

Dlaczego tak jest? Co z tym mogę zrobić?

 

Jak coś - konwerter Opticum LSP 04H

(ogólnie talerz, który był wcześniej jest z PRLu jeszcze z Anglii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

czasza - 80

dekoder cyfrowy polsat sagem

kabel stary

wmurowany

w dekoderze jest, że hotbird. a skąd wiem w stosunku do anteny - wszystkie mapy gps wyświetlały, plus druga antena z diseqiem (do której podpięty jest C P , jest mniej więcej w dobrą stroną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dekoder Ci pokazuje jak masz ustawiony dekoder a nie antenę. Po tym co piszesz

10 minut temu, heniapl napisał:

- czy to TV, czy dekoder - nie wyświetla sygnału - 0 %. A nastawiałem antenę na hotbird

- Nawet z dekoderem, kręcąc anteną NIC się nie pojawiło - 0% sygnału.

 

to pewnie jej nie ustawiłeś prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mniej ,więcej to za mało.Przy ustawianiu musisz mieć podgląd na to co robisz.Włącz przykładowo TVP 1,następnie wejdź w Menu,szukaj instalacja lub ustawianie anteny i znajdź ekran z paskami sygnału.Nie znam tego dekodera dlatego pisze tak chaotycznie. Następnie poluzuj antenę tak abyś mógł nią kręcić ,tylko aby Ci nie opadła i kręcisz powoli w prawo ,jeżeli nic się nie pojawi to wracasz czyli kręcisz w lewo i musi się coś pojawić,chyba że antena jest całkiem rozregulowana. Jeżeli pojawi się sygnał ,ustawiasz jak najmocniejszy i skręcasz antenę - śruby po przekątnej kręcisz. Następnie próbujesz wysięgnikiem - tam gdzie jest konwerter-sprawdzić góra ,dół.Jeżeli sygnał jest bez zmian to zostawiasz jak jest .Jeżeli jednak sygnał się zwiększy ,poluzuj te śruby od pionu,też delikatnie i ustaw jak największą moc.Poskręcaj wszystko stabilnie. Następnie możesz jeszcze spróbować zwiększyć sygnał poprzez konwerter.Oddal go od anteny w uchwycie lub przybliż i będziesz widział czy jest jeszcze jakaś poprawa i na koniec możesz jeszcze wyregulować skręt konwertera ,w prawo lub w lewo i to wszystko . Uff :-D  się rozpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jednak działa już teraz , znajduje jakieś zakodowane kanały dla upc. Z niekodowanych są tylko jakieś rumuńskie i węgierskie.

dlaczego akurat te? xd

jak ustawić aby szukało polsatu hd, red carpet, Belarus tv itp.? 

 

jak coś antenę mam na południu.

Edytowane przez heniapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, heniapl napisał:

jednak działa już teraz , znajduje jakieś zakodowane kanały dla upc. Z niekodowanych są tylko jakieś rumuńskie i węgierskie.

dlaczego akurat te? xd

jak ustawić aby szukało polsatu hd, red carpet, Belarus tv itp.? 

 

jak coś antenę mam na południu.

 

Wygląda na to, że antenę zamiast na Hot Birdzie 13E, masz na Thorze 0,8W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, ARTIPAPK napisał:

Jak to,znajduje kanały dla UPC?

To w końcu to jest to odbiornik Cyfrowego Polsatu,czy UPC od kablówki?

po prostu podłączona antena do TV.

dekoderem tylko sprawdzałem żeby był sygnał.

19 minut temu, bugmenot napisał:

 

Wygląda na to, że antenę zamiast na Hot Birdzie 13E, masz na Thorze 0,8W.

Jak nastawić na HB? przesuwam w lewo to nic. Trochę w lewo to miałem szwedzkie kanały. ale i tak bez zmian.

Edytowane przez heniapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość GrubyBubu

Daj na 32-33 skoro łapiesz teraz 1W i kręć w lewo kawałek, na zwykłym kompasie praktycznie na południe, tam coś znajdziesz default_wink.png

 

W lewo stojąc za anteną oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niech nic do góry już nie bierze bo ładu nie dojdzie. Te węgierskie kanały to były Duna tv,  M1,  M2 ? Jeżeli tak to była pozycja 9 stopni. Rumuńskie ,chorwackie masz na 16 stopniach. Wróć z powrotem na te węgierskie kanały ,ustaw to TVP1 na tym dekoderze i kręć powoli aż złapiesz sygnał .Albo pisz jakie  kanały udało ci się złapać ,te niekodowane.Może się uda.

Możesz to wyjaśnić

14 godzin temu, heniapl napisał:

po prostu podłączona antena do TV.

dekoderem tylko sprawdzałem żeby był sygnał.

 

Antenę masz bezpośrednio podłączoną z tv z pominięciem dekodera ,czy antena jest połączona z dekoderem a ten z telewizorem ?

Edytowane przez wuzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, wuzel napisał:

Niech nic do góry już nie bierze bo ładu nie dojdzie. Te węgierskie kanały to były Duna tv,  M1,  M2 ? Jeżeli tak to była pozycja 9 stopni. Rumuńskie ,chorwackie masz na 16 stopniach. Wróć z powrotem na te węgierskie kanały ,ustaw to TVP1 na tym dekoderze i kręć powoli aż złapiesz sygnał .Albo pisz jakie  kanały udało ci się złapać ,te niekodowane.Może się uda.

Możesz to wyjaśnić

Antenę masz bezpośrednio podłączoną z tv z pominięciem dekodera ,czy antena jest połączona z dekoderem a ten z telewizorem ?

Antena podpięta pod TV. Bez dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, wuzel napisał:

Nasuwa mi się taka myśl. Jeżeli być może mieszkasz w bloku ,wpiąłeś kabel z anteny wprost do telewizora i znalazłeś kodowane kanały UPC,to Ty się wpiąłeś pod kablówkę. A tak na marginesie ,ten dekoder Polsatu to jest Sagem czy Sagemcom Esi-88.

 

czy ja wiem. nie w bloku. jak podpiąłem pod antenę, pod którą jest podpięty Sagemcom Esi-88 (nie moj), na której jest diseq, jednocześnie astra jednocześnie hotbird, tak poprostu podpiąłem pod tv to było z 1500 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli masz ESI-88, to wejdź w wyszukiwanie ręczne i na danej częstotliwości z Hot Birda sprawdź czy masz ustawiony standard DVB-S2. Jeżeli masz DVB-S, to zmień, bo pasek sygnału będzie na 0 - nawet jak antena będzie dobrze ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, heniapl napisał:

Nawet z dekoderem, kręcąc anteną NIC się nie pojawiło - 0% sygnału.

 

21 godzin temu, heniapl napisał:

jak ustawić aby szukało polsatu hd, red carpet, Belarus tv itp.? 

 

19 godzin temu, heniapl napisał:

dekoderem tylko sprawdzałem żeby był sygnał.

 

4 godziny temu, heniapl napisał:

Antena podpięta pod TV. Bez dekodera.

Zaczynam się gubić ale...

Jeżeli Twój telewizor ma wbudowany tuner satelitarny to z Hot Birda i innych satelit odbierzesz tylko nie kodowane kanały. Aby odebrać np. Polsat HD ,TVN, TVP musisz mieć jeszcze dekoder. Podłącz do anteny dekoder, dekoder do telewizora i resztę już Ci  pisałem wyżej. Najprościej w przybliżeniu 1 stopień to 1 milimetr ,o takie wartości przekręcasz antenę i sprawdzasz sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...