Jump to content
Frazes

OpenATV 6.2 - problem z wykonaniem kompletnej kopii zapasowej

Recommended Posts

Po najnowszej aktualizacji OpenATV 6.2 pojawił się u mnie problem z wykonaniem kompletnej kopii zapasowej oprogramowania, tzn. teraz ma być ona umieszczana od razu po wykonaniu w archiwum zip, ale u mnie się ten plik zip nie chce tworzyć...

 

Na oficjalnym forum OpenATV ktoś już zgłosił ten problem i tam poradzili mu, żeby zainstalował/uaktualnił składnik o nazwie 7z archiver, przez komendę opkg update && opkg install p7zip-ful, ale u mnie jej wpisanie nic nie dało i dalej kopia mi się nie tworzy...

 

Może tutaj ktoś ma na to rozwiązanie (może np. da się jakoś inaczej zainstalować ten 7z archiver???)???

 

W ogóle według mnie zupełnie niepotrzebnie chcą pakować tę kopię zapasową do zipa, bo i tak trzeba ją przecież wypakować, żeby przywrócić 😀 .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Wygląda na to że to jest jakiś specyficzny pakiet pod openatv, bo na openpli go nie widzę. Jaką masz wersję tego pakietu, a jaka jest wymagana?

Edited by tail#

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Problem już rozwiązałem na oficjalnym forum OpenATV.

 

Okazało się, że komenda o której pisałem nie zadziałała prawidłowo, bo miałem aktywowany tzw. "sekretny feed" (z "softcamami" itp. 🙂 ) i po jego usunięciu komenda zadziałała, archiver się zainstalował/uaktualnił (nie wiem co dokładnie się działo 🙂 ), po czym przy próbie zrobienia kopii archiwum zip się już utworzyło, chociaż nie wiem czemu nie zawiera ono pliku o nazwie "noforce", bez którego nie startuje przywracanie kopii z pendrive`a, ale skopiowałem ten plik z wcześniejszej kopii, więc teraz już wszystko znów działa (zgłosiłem na forum OpenATV, że tego pliku "noforce" brakuje w archiwum z kopią i mam nadzieję, że to poprawią 🙂 ) 🙂 .

Edited by Frazes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×