Jump to content
Frazes

OpenATV 6.2 - problem z wykonaniem kompletnej kopii zapasowej

Recommended Posts

Po najnowszej aktualizacji OpenATV 6.2 pojawił się u mnie problem z wykonaniem kompletnej kopii zapasowej oprogramowania, tzn. teraz ma być ona umieszczana od razu po wykonaniu w archiwum zip, ale u mnie się ten plik zip nie chce tworzyć...

Na oficjalnym forum OpenATV ktoś już zgłosił ten problem i tam poradzili mu, żeby zainstalował/uaktualnił składnik o nazwie 7z archiver, przez komendę opkg update && opkg install p7zip-ful, ale u mnie jej wpisanie nic nie dało i dalej kopia mi się nie tworzy...

Może tutaj ktoś ma na to rozwiązanie (może np. da się jakoś inaczej zainstalować ten 7z archiver???)???

W ogóle według mnie zupełnie niepotrzebnie chcą pakować tę kopię zapasową do zipa, bo i tak trzeba ją przecież wypakować, żeby przywrócić 😀 .

Posted (edited)

Wygląda na to że to jest jakiś specyficzny pakiet pod openatv, bo na openpli go nie widzę. Jaką masz wersję tego pakietu, a jaka jest wymagana?

Edited by tail#

Posted (edited)

Problem już rozwiązałem na oficjalnym forum OpenATV.

Okazało się, że komenda o której pisałem nie zadziałała prawidłowo, bo miałem aktywowany tzw. "sekretny feed" (z "softcamami" itp. 🙂 ) i po jego usunięciu komenda zadziałała, archiver się zainstalował/uaktualnił (nie wiem co dokładnie się działo 🙂 ), po czym przy próbie zrobienia kopii archiwum zip się już utworzyło, chociaż nie wiem czemu nie zawiera ono pliku o nazwie "noforce", bez którego nie startuje przywracanie kopii z pendrive`a, ale skopiowałem ten plik z wcześniejszej kopii, więc teraz już wszystko znów działa (zgłosiłem na forum OpenATV, że tego pliku "noforce" brakuje w archiwum z kopią i mam nadzieję, że to poprawią 🙂 ) 🙂 .

Edited by Frazes

Rozwiązanie. Brakuje pakietu do kompresji. Należy zainstalować wtyczkę.

Komenda w Putty:

opkg update && opkg install p7zip-full

• Upvote 1

Można też albo zostać na wersji OPENATV z końcówki kwietnia i mieć po prostu stary mechanizm tworzenia kopii zapasowych (i ja tak zrobiłem na Xpeed LX2), albo zainstalować najnowszą wersję od nowa i wtedy wszystko działa (tak zrobiłem na Opticum Odin Twin) 🙂 .