Skocz do zawartości

Nowa wersja serwisu SATKurier.pl


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

A czy nie można na głównej stronie przesunąć niżej okienka z zapem???

Ja akurat lubię zaglądać na forum klikając w linki do ostatnich tematów, które są na stronie głównej pod zapem..... a zap jak to zap zmienny jest a do tego często ma różny rozmiar. I oczywiście zmienia się na inny (niższy lub wyższy) ułamek sekundy przed moim kliknięciem.... a to powoduje przesunięcie się linków w górę lub dól, czyli KLIKAM i INNY TEMAT od tego w który celowałem. Wkurza to strasznie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to wkurza, bo mam ten sam problem ;) Przypomnę o sprawie po 20 września (chwilowo nie ma się tym kto zająć - urlop).

Mogę Wam powiedzieć na czym utknął temat - otóż kwestię różnej ilości podpisów da się załatwić, nawet banalnie - po prostu się pilnując przy dodawaniu opisów ZAP-ów. Problem wynikł z samymi ZAP-ami, bo raz są 4:3, a raz 16:9 (kiedyś były tylko 4:3 z czarnymi pasami, ale było zgłoszenie, że to kiepsko wygląda, więc zmieniłem ;) ). Ale spoko, sprawa jest do opanowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli mogę wrzucić swoje 3 grosze to chciałem zauważyć, że przydałaby się może jakas wersja mobilna serwisu. W pracy nie mogę mieć netu, więc korzystam z netu przez smartfon (omnia i900). Musze przyznać, że zarówno strona satkurier.pl jak i forum wyglądają wprost tragicznie, nie mówiąc o problemach z obsługą strony. A gdyby tak jakąś prostą stronkę mobilną ? Wiem, wiem... to koszty itd. Ale może warto spróbować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta stronka już jest - wap.satkurier.pl. Przydałoby się jednak coś z nią zrobić, żeby wyglądała dobrze lub choćby przyzwoicie. Ja przeglądam różne informacje w internecie w komórce i z tych stron, na które wchodzę, to ta SAT Kuriera jest jedną z gorszych, jak nie najgorszą (codzinnie zaglądam na m.in. mobilną wersję wp.pl - m.wp.pl, czy media2.pl - m.media2.pl), pod praktycznie każdym względem, po pierwsze estetycznym, a po drugie nawet coś z czcionką jest źle, bo zamiast polskich znaków są krzaczki i to jest jedyna strona, na której na komórce tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowaliśmy nad tym (tj. wap.satkurier.pl) w gronie adminów i nie wiemy co tam jest źle :P Grafiki są zbędne, bo w założeniu wersja mobilna ma mieć minimalne obciążenie, komentarze też. Znalazłem tylko błąd z przepuszczaniem YouTube - tego nie powinno ładować i może trochę za dużo "enterów" się robi w kilku miejscach, poza tym wcale nie gorzej jak m.media2.pl :P

 

Krzaczki to nie wiem, niby jest UTF-8, tak samo jak na media2, ale rzucę temat do sprawdzenia... Potwierdza ktoś jeszcze problem z krzaczkami? Też masz tak @Edd?

 

Sama strona wap.satkurier.pl pochodzi jeszcze sprzed mojej kadencji w redakcji, ilość odsłon tej wersji jest na tyle skromna, że powiem dyplomatycznie tak: jej przepisywanie na nowo nie jest na tą chwilę naszym priorytetem ;) Ale jakieś poprawki drobne jeśli jest coś konkretnego - można rozważyć ;)

 

@papier - jeśli masz na myśli nie wap.satkurier.pl tylko główną satkurier.pl to tam nie zamierzamy nic kombinować, jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wap.satkurier.pl

Ooo... Wcześniej nie korzystałem, bo nie wiedziałem, że taka wersja jest. Teraz chyba też nie będę - strona niestety typowo WAP-owa.

Przydała by się jednak wersja mobilna. Wersje "mobile" są bardziej rozbudowane od "wap". Np. Interia ma dwie wersje: wap oraz mobile.

Pełna wersja strony Satkuriera ma multum kategorii, a na wap.satkurier.pl są tylko dwie kategorie "najnowsze wiadomości" i "najważniejsze (?, cokolwiek to znaczy) wiadomości". Do wielu innych newsów nie sposób się dostać.

Nie mówię o jakimś wielkim rozbudowywaniu strony startowej, ale prosty indeks/spis kategorii byłby mile widziany. Np. jak tutaj:

2011012703.png

Wchodzę do danej kategorii i mam dostęp do newsów z tej kategorii. Tyle (i aż tyle) wystarczy. Byłoby OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...