Skocz do zawartości

Nowa wersja serwisu SATKurier.pl


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lekki OT zrobię: Ile trwała budowa strony? Od kiedy była robiona?

 

Galeria ZAP'ów jest bardzo fajna, tylko szkoda, że te ZAP'y są takie małe, mogłoby być większe trochę. Znowu beznadziejnie działa "Galeria ZAP'ów"(tak to nazwę, bo nie wiem jak inaczej) na IE a na Mozilli i Operze dobrze. Najwyższy czas przestać korzystać z IE6, przejść na nowszą wersję, albo w ogóle przestać tego chole*stwa używać.

 

edit: o Jezu! Jak fajnie znaleźć newsy z 2000 roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość prac nad witryną zachowam w tajemnicy, najwyżej jeśli Przemek zdradzi ;)

 

Oczywiście najlepiej pozbyć się IE 6 - jak nie na alternatywną przeglądarkę to chociaż na IE 7, ale oczywiście nie możemy tego tak zostawić - nikt z nas IE 6 nie ma, ale Virtual PC w drodze i mimo nocnej pory spróbujemy dłubnąć jeszcze przy tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@james_b

 

Skonkretyzuj o co chodzi z przeźroczystością dymków - u nas wszystko jest ok - są one tylko lekko prześwitujące i nie przeszkadza to w czytaniu. Jakiś screenshot możesz podrzucić? Dodaj na jakiej przeglądarce i na jakim systemie operacyjnym - to daje większe szanse na sklonowanie tego błędu u nas.

 

@pozostali użytkownicy

 

Proszę o zgłaszanie wszystkich wypatrzonych błędów przez cały dzień. Będziemy to zbierać i korygować w wolnej chwili na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie nie podoba się oprawa graficzna Satkurier (jest nie czytelna) ale to jest moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać. Poprostu będzie trzeba się przyzwyczaić. Skoro stacje telewizyjne zmieniają loga na nowe zmieniają szatę graficzną więc Satkurier również to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak miło to ja skrytykuję ;-)

 

Zalety:

1. Ajax - bardzo fajny wynalazek, ułatwia nawigację i pozwala poszerzyć prezentowane wiadomości - duży plus

2. Wreszcie jakaś zmiana ;-)

 

Wady:

1. Jakieś to takie proste - kolory jakby podstawowe, mam też wrażenie, że "gdzieś to już widziałem". Szkoda, że nie poszliście w bardziej kolorową, żywą stronę (Tu Media2 mają bardzo fajny niebieski odcień.). Przy okazji przypomniałem sobie, jak chyba 2 lata temu z nudów zrobiłem coś z użyciem Satkuriera

Link tutaj. Jak widać na górę miałem podobną koncepcję ;-). Szkoda, że nie ma tu większej ilości grafiki, chociażby tych zaokrąglonych rogów. Wydaje mi się również, że źle wygląda zaokrąglona góra przyklejona do zaokrąglonego menu (między jednym a drugim chyba nie powinno być takiego "podwójnego" zaokrąglenia.

2. Główny news według mnie za mało wyeksponowany - gubi się w całej stronie. Oprócz czerwonego koloru i użycia obrazka w zasadzie nie różni się w stosunku do 4 newsów poniżej.

3. TOP News - oprócz trochę głupiej nazwy (Może coś po polsku? "Najważniejsze informacje", "Najnowsze wiadomości").

4. Ogólny zarzut do tekstu - nie jest to słoik z ogórkami, żeby tak ściskać tekst - warto wpuścić trochę luzu i zastosować większe o kilka pikseli przerwy między liniami tekstu.

5. Miejsce na reklamę ma inną wysokość niż box z newsem.

6. Boxy na Hollexem mają inną szerokość niż pozostała część strony

7. Czemu nie pokombinowaliście z czcionką? Verdana owszem ładna, ale trochę już wyeksploatowana. Teraz powinno się chyba używać "cieńszych" czcionek (chociażby takiej jak tu na forum).

8. Wyświetlanie newsów: Komentarze nie są od siebie porządnie oddzielone przez co np. wzrokowo nie można bez większej uwagi dopasować do którego komentarza jest data po prawej stronie. Po haśle komentarze jest hasło "1". Co to znaczy? Czy komentarzy jest 1? Po chwili już wiem - podstrona jest tylko jedna, ale czy nie powinno być to gdzieś zapisane? Przy kliknięciu "Wersja do druku" nie wyświetlają się od razu właściwości drukowania, laik może nie wiedzieć,że należy wywołać je CTRL+P. Wzorem Onetu przy reklamie powinno być hasło "czytaj dalej" albo "dalsza część poniżej", bo reklama przynajmniej mi zlewa się z tekstem - szczególnie gdy pod spodem jest jak w newsie o HBO jakiś obrazek.

9. Proponuję również dodanie gdzieś na górze linka "Strona główna", trzeba się domyśleć, że taki link to kliknięcie w logo.

 

To tak na pierwszy rzut oka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonkretyzuj o co chodzi z przeźroczystością dymków - u nas wszystko jest ok - są one tylko lekko prześwitujące i nie przeszkadza to w czytaniu. Jakiś screenshot możesz podrzucić? Dodaj na jakiej przeglądarce i na jakim systemie operacyjnym - to daje większe szanse na sklonowanie tego błędu u nas.

Mi to też przeszkadza, co @james_b. Chodzi o to, że tekst pod dymkiem jest za bardzo widoczny:

schowek01lh8.png

Najlepiej byłoby, gdyby tło nie było przeźroczyste, a białe. Ale to tylko moja sugestia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek

 

1 - 4, 7 to opinie subiektywne, każdemu podoba się co innego - ideału osiągnąć się nie da

5. Tymczasowo - takie zaślepki akurat wyszły - na dniach pojawią się tam reklamy SAT Krak o wymiarach bardziej dopasowanych - detal

6. Tymczasowo - efekt wczorajszej poprawki dla IE 6

8.

a) Komentarze - wyświetlanie być może nieco skorygujemy

B) Drukowanie - pomyślimy

c) Reklamy - na starym SK było tak jak jest na nowym i dotychczas nikomu nie wadziło :P

9. Czy ja wiem - powrót na stronę główną przez logo to standard

 

@Peter Parker & @james_b

 

Dymki mają teraz mniejszą przeźroczystość (jakby co Ctrl+R)

 

@Karol

 

Aż zajrzałem na tamtą stronę i jakoś mi tam nawet trochę się nie kojarzy - totalnie inny wygląd i struktura działów.

 

@Fiant

 

Linki do forum i Hollex.pl są teraz nieco bardziej wyeksponowane

 

@mateo.poznan

 

Nie było, opisz bardziej szczegółowo - w czym rzecz - u mnie wyświetla się świetnie, ale nie mam Thunderbirda - dopiero w ciągu dnia na nim to sprawdzę, ale jeśli możesz - skonkretyzuj w czym rzecz, żebym nie musiał szukać za długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. Czy ja wiem - powrót na stronę główną przez logo to standard

 

@Peter Parker & @james_b

 

Dymki mają teraz mniejszą przeźroczystość (jakby co Ctrl+R)

Co do tego loga i strony głównej, ja się trochę tego naszukałem, bo przyzwyczaiłem się, że klikam w "Strona główna" i już, nie zawsze w logo(choć jest łatwiej trafić, szczególnie jak jest się po alkoholu :P ).

 

Rzeczywiście dymki mają mniejszą przezroczystość, teraz jest łatwiej coś odczytać, teksty się nie zlewają.

 

A ja mam jeszcze coś. Może by zmienić tytuł z "Digital Platforms" na"Platformy cyfrowe", zdaje się, że tak było w poprzedniej wersji strony? Mi to osobiście nie przeszkadza, ale ludzie często nie znają angielskiego i mogą nie zrozumieć o co biega w tytule.

 

Pozdrawiam

 

james_b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat do detali lubię się przyczepiać, bo to one potem tworzą nawigację, wygląd itd ;-)

 

1. Co do reklamy w newsie to poprzednio się nie zwracało na to uwagi, bo sam news był "węższy". Teraz jest większa szerokość, więc reklama ma spore miejsce po lewej i prawej, stąd przynajmniej moje problemy z oglądem na całego newsa. A już modelowy przykład to news o Hbo HD, bo tam zaraz pod reklamą było logo HBO, co jeszcze rozrzuca stronę.

2. 1-4 to rzeczywiście subiektywne opinie, ale serio proponuję wziąć pod uwagę - np. wystarczy pokombinować z line-height w cssie i od razu strona staje się jakaś "lżejsza". A takich angielskich zwrotów to już nie trawię. Mamy taki ładny język,a tu "Digital Platforms" , "TOP News" - tak jakby ktoś chciał się pochwalić, że zna angielski.

3. A z logiem - ok, to standard, ale oprócz tego przydałby się właśnie link "Strona główna" (Albo klikalny link "Polska" do strony głównej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem zmienioną stronę Satkurier.pl. Wczoraj pisałem posta, w którym wyrażałem obawę, że strona może się długo ładować. Wtedy nie wiedziałem jeszcze, że zmiana została przeprowadzona.

Widziałem tylko stronę główną. Robi ona wrażenie. Nie musiałem długo szukać konkretnych działów. Widzę jednak, że został nieco zmieniony układ. Na przykład nastąpił podział na Polska i Świat. To dobre posunięcie.

Kolorystyka mi się podoba. Jest tak ciepło i milutko, szczególnie w zimie. :D

Na szczęście moje obawy dotyczące tego, że strona się długo ładuje, nie sprawdziły się.

Zgadzam się z uwagami dotyczącymi angielskich zwrotów. Powiem tak, w Polsce językiem urzędowym jest język polski, a nie angielski. Osobiście sądzę, że angielskie zwroty powinny być zastąpione przez polskie. Powinna być jakaś konsekwencja.

Dopiero w niedzielę dokładnie przyjrzę się tej stronie, być może wtedy będę mieć więcej uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale Technika lub jakimkolwiek innym, powinny być linki DVB-T, IPTV, Vod i Mobile. Szukałem tam i nie znalazłem. Informacje o nich są dopiero w okienku na głównej stronie.

 

Proponuję również umieszczać programy Satkurier.TV w rozdzielczości 384x288 pikseli na Google Video ze względu na lepszą jakość obrazu. Można też zrobić archiwum stacji telewizyjnych i linki do nagrań na GV i YouTube :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...