Skocz do zawartości

Nowa wersja serwisu SATKurier.pl


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś do tej pory uważał, że SK potrafi czasem promować tylko jednego nadawcę, operatora, to należy odpowiedzieć, że niiii:

satkurier.jpg

 

Nie bój się. Jak dojdzie do fuzji N z C+ to zarówno Satkurier, jak i Media2 będą zasypane informacjami o nowej-połączonej platformie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami są takie wyjątkowe sytuacje że jest w danym dniu gorące niusy danego operatora satelitarnego. I od tego jest portal żeby wszystko wpisać i informować.

Czy gorące to kwestia gustu. Jak dla mnie CP ma dość kiepski PR, bo zamiast streścić się w jednym, góra dwóch komunikatach to zrobili ich wysyp licząc, że chociaż część wpadnie na strony główne portali. Jak widać weszły wszystkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami są takie wyjątkowe sytuacje że jest w danym dniu gorące niusy danego operatora satelitarnego. I od tego jest portal żeby wszystko wpisać i informować.

Czy gorące to kwestia gustu. Jak dla mnie CP ma dość kiepski PR, bo zamiast streścić się w jednym, góra dwóch komunikatach to zrobili ich wysyp licząc, że chociaż część wpadnie na strony główne portali. Jak widać weszły wszystkie :)

Gorące to tak ogólnikowo stwierdziłem, co do komunikatu żeby streścić to była konferencja i każdy Portal zrobił to na swój sposób. SatKurier 8 niusów, m2.pl 5 niusów, s.tv 4 niusów i stwierdziłem po czasie że satkurier jest typowym Portalem Satelitarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Czy redaktor Konrad Dąbek odchodzi z SatKuriera w styczniu/lutym, czy jednak pozostaje redakcji? Pytam, bo swojego czasu było głośno o tym, że odchodzi, a teraz cisza, gdy miał przyjść ten czas. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od pewnego czasu na stronie Satkurier.pl, forum.satkurier.pl czy innych możecie zauważyć komunikat:

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies).

Możesz zadecydować, aby zablokować ciasteczka nie będące niezbędnymi do działania serwisu oraz te nieznane

i tym podobne wiadomości. Nie jest to wirus, ani też wymysł stron internetowych, a nowe prawo telekomunikacyjne. Więcej tu: http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog- ... eczka.aspx Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika ? Oficjalnie - strony internetowe dzięki cookies mogą dopasować np. wyniki wyszukiwania pod nasze potrzeby, a tak naprawdę zgadzamy się na legalne śledzenie każdego kroku, który wykonujemy w internecie. Wiele stron, przy wyłączeniu cookies(choć oficjalnie można taki wybór dokonać) po prostu odmówi np. zalogowania się.

 

Tą wiadomością nie straszę, ale chyba warto aby "wisiała" w razie pytań, kto nie jest w temacie, a będzie takie komunikaty dostawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że politycy znowu z nudów wymyśli kolejną głupotę. Przecież ten nowy przepis dotyczący ciasteczek tylko utrudnia niepotrzebnie życie użytkownikom internetu - prawie na każdej stronie internetowej trzeba teraz tracić czas, aby kliknąć w głupią ramkę. Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nie dość, że głupie, to generuje niepotrzebną robotę i koszta - gdyby podliczyć ilość godzin, które informatycy musieli poświęcić na wdrażanie tych informacji, to jest to przeliczalne na konkretne pieniądze - stracone, bo w tym czasie informatycy mogliby robić coś zupełnie innego, rozwijać serwisy, czy wdrażać nowe funkcjonalności.

 

Sam przepis jest bzdurny o tyle, że kto miał wiedzieć o ciasteczkach, to już wie i jeśli chciał sobie zablokować, to zablokował. Reszcie ta wiedza jest przeważnie zbędna i nawet mając wybór - wolą akceptować, żeby mieć normalny dostęp do serwisów bez wykastrowanych funkcji. Teraz dzięki głupawemu pomysłowi ukarani zostali tak naprawdę Ci, którzy wiedzieli i blokowali, bo po oczach będą im walić popupy, które dla odmiany trzeba wycinać jakimiś regułami adblocków (na wstępie podpowiadam, że na serwisie i forum wystarczy zablokować div o id cookieGuardMsg albo lepiej - cały jqueryCookieGuard.1.0.min.js na naszych domenach)... Wszystko to w celu oświecenia informacją o tym, co to są te ciasteczka tych, których to nie obchodzi...

 

Oczywiście można zrobić tak, żeby blokującym się to nie wyświetlało, ale w myśl prawa nie można, bo nawet Ci co wiedzą i tak komunikat muszą zobaczyć, a że nie ma jak zapamiętać jego stanu, to żeby nie widzieć go zawsze - muszą sobie dodatkowo kombinować, także poświęcając czas...

 

Dla osób akceptujących ciasteczka wystarcza raz zadecydować i komunikat już więcej nie powinien szpecić witryny...

 

Dla osób szukających rozwiązań - są różne gotowce pod jQuery, tu akurat jest CookieGuard, przynajmniej w tej chwili, bo mam z nim małe problemy... Najwyżej wymienię na coś innego, ale wstawiłem cokolwiek, żeby było, różne tego typu akcje będą na wszystkich naszych serwisach, gdzie tylko używamy jakichś ciasteczek, najszybciej jak to tylko będzie możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na zagranicznym serwerze, ale w Europie to raczej też, chociaż zależy chyba od kraju - wiem, że w Wielkiej Brytanii to też obowiązuje...

 

W każdym razie jestem jednocześnie za naciskiem, aby doprowadzić do wycofania się z tej regulacji (albo tak doprecyzowania, żeby wystarczyło lepiej informować o tym w Polityce Prywatności serwisu, czy czymś, a nie takie głupkowate komunikaty). Gdzieś czytałem o koncepcji zorganizowania strajku włoskiego, ale to bardziej uderzy tak naprawdę w samych Internautów. W każdym razie żeby nie offtopować - jakby ktoś czytał gdzieś o jakimś pomyśle idącym w kierunku powalczenia z tym, to proszę o cynk na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem komunikat na mniej irytujący (tym razem gotowiec od Bartosza Romanowskiego z Webhelp.pl http://webhelp.pl/artykuly/okienko-z-in ... h-cookies/ ). Jeśli ktoś nie chce tego nigdy widzieć, to wystarczy zablokować tym razem https://satkurier.pl/js/whcookies.js - wytnie to komunikaty za jednym razem na wszystkich naszych serwisach jednocześnie.

 

PS: Jak ktoś czytał godzinę wcześniej, to tamten post wywaliłem i podbijam, bo zrobiłem jeszcze jedną modyfikację (nie przemyślałem dobrze na początku koncepcji - teraz jest wszystko w jednym pliku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda glownej strony. Przedtem mozna bylo w razie potrzeby szybko odnalezc interesujace nas informacje na temat poszczegolnych platform. Sam kilkanascie razy korzystalem , jak probowalem komus ze znajomych pomoc w ustawieniach i przypomnialem sobie ze na Sat Kurierze sa pozyteczne informacje. Latwo bylo znalezc naciskajac na Polsat TNK Cyfre itp. a teraz chcialem cos odnalezc i kiszka .. Szkoda, ale pewnie da sie przywyknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:woot: Przecież nadal tak jest, tego nie zmieniałem :woot: Jeśli nie masz u góry "CYFRA+, Cyfrowy Polsat, n, nc+, TNK, TVP, Orange, Polskie kanały, Polski kabel", to jeszcze wyżej są zakładki Polska, Świat, Media itp. i tam Ci się coś mogło przełączyć. A jeśli chodzi o coś innego - to nic nie zmieniałem - jest jak było. Co złego, to nie ja :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde rzeczywiscie jest (wstyd mi) Slepy jestem albo ki [beep]a.. Nacisnalem na Polska i rzeczywiscie jest :)

Dzieki, bo juz sie przestraszylem, musialem cos nadusic bezmyslnie jak zwykle.. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...