Skocz do zawartości

Nowa wersja serwisu SATKurier.pl


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

U mnie strona Sat Kuriera od kilkunastu minut zaczęła się dobrze otwierać. Z Forum praktycznie dobrze, tylko jak kliknę u góry Forum otwiera się w nowym oknie, a jak po prawej obok linku do Hollexu otwiera się w tym samym. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za brak zgodności ze standardami powinni zwolnić z Microsoftu wszystkich, którzy tworzyli IE 6 :lol:
Albo zwolnić wszystkich na Forum, którzy korzystają z tej wersji przeglądarki. Wtedy będzie święty spokój. :) O kurka, to i ja będę musiał pakować manatki :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja rozwieję wszelkie wątpliwości... menu u góry ma standadrowo po kliknięciu otwierać nowe okno ... jak się uda to przeglądarka otwiera nową zakładkę, jak nie to otwiera nowe okno więc proszę używajcie menu kontektowego i otwórz w nowej zakładce - ie7 jeżeli wolicie nową zakłądkę. Linki bordowe - te pop prawej stronie standardowo otwierają link w tym samym oknie co jesteście aktualnie.

Jeżeli u kogoś strona zachowuje się inaczej - proszę jeszcze spróbować odświerzyć ją skrótem CTRL+R (odświerzenie strony bez użycia keszu przeglądarki)

 

 

@Mr. Orbita

 

pulpit02vi8.th.jpg

 

Dzieje się tak dlatego że głowne menu jest generowane javascriptem - z tego powodu poprawnei działa tylko w przeglądarkach, jeżeli istnieje taka opcja to może da się w tym programie włączyć jego obsługę, a jeśli nie to no cóż.. jest to program do odczytywanie rssów a nie stron internetowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Problem z ZAP-ami (nie ładuje obrazków)

 

https://satkurier.pl/multimedia/zap/51,96

(TV Markiza, TVP Erotyka, MTV Adria)

oraz

https://satkurier.pl/multimedia/zap/51,84

(Pro Sieben HD, Sky HD promo, MTV Polska)

 

Nowa strona bardzo przypadła mi do gustu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz rzadziej odwiedzam strony Satkurier.pl. Ograniczyłem wchodzenie na forum po zmianie systemu, m.in. z powodu aktualizacji systemu. Teraz jeszcze system portalowy... Po 5 minutach boli mnie głowa, gubię się w tym wszystkim. I tu nie jest coś nie tak ze mną, po prostu wszystko jest takie dziwne. Poza tym sterta niepotrzebnych działów na stronie głównej, np. Erotyka, Analizy rynkowe, Poradniki.... dlaczego mam czytać teksty z 2005 roku, które promowane są na stronie głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GreGoR15: Zdaje mi się, że tych ZAP'ów nie było już na starej wersji strony, pamiętam jak trafiałem na takie, które się nie ładowały mino wielu prób i różnych przeglądarek.

 

Karol: A co to za powód, że była zmiana na nowszy, lepszy i nowocześniejszy skrypt :?: To chyba dobrze, ja dzięki temu mogę jeszcze częściej tutaj wchodzić. Przyznam, że do strony trzeba się przyzwyczaić, ale można to zrobić. Ja tam się cieszę, że tutaj jest phpBB3 a nie jakiś przestarzały skrypt, sprzed kilku lat :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś jak TVP Erotyka??

 

A tak na poważnie. W niedzielę przejrzałem sobie nową stronę Satkuriera. I mam następująca spostrzeżenia:

Przede wszystkim muszę pochwalić za zwiększenie czcionki tekstu w artykułach. Dla osób słabowidzących (w tym i mnie) jest to bardzo ważne udogodnienie. Brawo!!!

Nie ma większych problemów z ładowaniem się. Ale szybciej ładowały się strony z wcześniejszej wersji serwisu.

Musiałem trochę czasu poświęcić, by opanować nawigację po serwisie. Widzę, że pojawiły się nowe działy. I w związku z tą nawigacją mam kilka sugestii. Po pierwsze można byłoby zrobić tak, by dział np: IP TV otwierał się nie jako rozwinięcie zakładki, tylko od razu jako nowa strona, tak jak to było w poprzedniej wersji serwisu. Kliknęło na przykład na dział IP TV, to od razu przechodziło się do strony z wiadomościami dotyczącymi danej dziedziny. W nowej wersji strony SK, żeby tak się stało, to trzeba kliknąć w IP TV , potem odczekać, aż się pojawi zakładka z wiadomościami, a później kliknąć w niebieski nagłówek. Trochę za dużo klikania.

Moim zdaniem nieprzemyślany jest podział na działy w nagłówku. Nie zgadza się on z tym podziałem, jaki występuje na dole strony. Podam przykład blogów. Na górze strony jest osobna zakładka "Blogi", a na dole ów temat został włączony do większego działu, wraz z "Analizami rynkowymi" i "Porównaniami". Takich nieścisłości jest o wiele więcej, także w innych działach.

Proponuję też, by działy (bordowe zakładki), jak "Polska" miały rozwijane menu, po najechaniu myszką na dział, a nie że poddziały pojawiają się niżej w szaro-czarnym pasku. I tak byłoby z pozostałymi, a "Blogi" włączyć do większego działu, tak jak to jest zaproponowane na dole strony. Dział "Polska" miałby poddziały, oprócz tych, które istniejących, można byłoby dołożyć "IP TV", "Sieci kablowe". Powinna być wyraźniejsza separacja między informacjami z kraju i z zagranicy. Mogę kiedyś przedstawić moją propozycję podziału na działy i poszczególne sekcje, ale innym razem, jeśli ktoś by chciał.

Przyłączę się też do chóru osób mających IE6. Zagłówek strony mieszał się z wiadomością poniżej. Treści zachodziły na siebie, ale co ciekawe, nie za pierwszym razem, jak wszedłem na stronę SKL, tylko dopiero, jak wróciłem poprzez "Wstecz" do strony głównej po przeczytaniu artykułu. W sekcji "Radio" miałem tak, że wiadomość o nielegalnych brytyjskich stacjach była na nagłówku strony. Nic nie dało się przeczytać. Mam nadzieję, że to zostanie jeszcze poprawione, tak jak inne nieścisłości i błędy.

W sumie, wprowadzone zmiany są bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GreGoR15 - pod koniec 2005 roku mieliśmy awarię serwera, straciliśmy wtedy część plików (zarówno ZAP-ów, jak i logotypów) - to nie jest błąd związany bezpośrednio z nową wersją serwisów - skasuję te puste grafiki.

 

@Karol - tylko w Poradnikach są teksty z 2005 roku, czytać nie musisz (przecież nie każę... :> ) - zakładka Poradniki nie otwiera się domyślnie, a Systemy Kodowania, gdzie newsów jest nadwyraz dużo (zakładki zostały pomyślane tak, aby jako pierwsze kategorie otwierały się takie, gdzie często coś się dzieje - są po prostu sfery rynku telekomunikacyjnego, gdzie ciągle coś się dzieje, a są takie, które wykazują mniejszy poziom aktywności, a jak ktoś jest zainteresowany innym typem informacji - zmienia zakładkę :)

 

@Dawidek - co do zakładek - jest to nie bardzo wykonalne od strony technicznej, bo jak kliknie się w zakładkę i odrazu otworzy się strona, to po co zakładki w ogóle - przecież i tak te 5 newsów się nie wyświetli (lub coś źle zrozumiałem ;) ) Zakładki muszą się nie zgadzać u góry, bo musiałoby być ich po prostu zbyt dużo, planujemy jeszcze dodać jedną zakładkę gromadzącą kilka kategorii, których obecnie brak, ale zmian w układzie już istniejących raczej nie będzie. Menu także nie zmienimy, ponieważ niestety im coś bardziej się rozwija/animuje, tym więcej przeglądarek ma z tym problemy - aktualny wygląd to maksymalny kompromis między funkcjonowaniem na różnych rozwiązaniach (i tak nie wszystkie działają - informacje w dziale Pomoc na stronie głównej), a funkcjonalnością ;) Przy IPTV pojawiają się informacje z zagranicy - nie może on trafić do Polski, faktycznie brak Polskich kablówek - nasze niedopatrzenie - to skorygujemy.

Współpraca z IE6 jest jeszcze do pewnego dopracowywania - proszę zgłaszać błędy dostrzeżone na IE6, ale wraz ze sposobem ich wywołania - czy da się je potwórzyć, bo bez tego ciężko coś skorygować, jeśli tego nie uzyskamy/nie widzimy - na ślepo można równie dobrze poprawić, jak i zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Orbita, dziękuję za komentarz do moich uwag. Najważniejsze oczywiście, by strona działała poprawnie.

 

Zeby nie było wątpliwości, chodziło mi o to, że w poprzedniej wersji SK, po lewej stronie było menu, po którym można się było poruszać. Po kliknięciu w któryś temat otwierała się strona z wiadomościami. W nowej wersji, w przypadku niektórych wątków trzeba kliknąć w zakładkę, jak to nazwę, pojawi się pole z wiadomościami z danej dziedziny, a, żeby otwarła się strona, to trzeba kliknąć w niebieski pasek z tytułem. Tylko sygnalizuję fakt, że trzeba troszkę więcej klikać. Mozna się do tego przyzwyczaić. To nie jest problem.

Jak wspominałem w poprzednim poście takich nieścisłości, jak "Blogi" jest więcej. Ja może po przejrzeniu ponownym strony SK wymienię wszystkie moje zastrzeżenia dotyczących kategorii, o których była mowa, żeby można się było do nich ustosunkować. Bo to co jest na górze strony, na winiecie, nie zgadza się z tym, co jest na dole strony, gdzie też jest podział na działy i kategorie. Ja w następnym poście wszystko wyjaśnię, o co mi chodzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol: Lepszym sposobem będzie powiększenie rozmiaru czcionki w przeglądarce. Dla FF to wystarczy przycisnąć kilka przycisków: Ctrl++ aby pomniejszyć Ctrl+- i aby "wyrównać", czyli doprowadzić do wartości pomyślnej Crtl+0

Zmiana rozdzielczości to gorszy pomysł niż ten, który ja podałem, przynajmniej ja tak myślę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawidek - rozumiem w czym rzecz jeśli chodzi o różnice między górą (zakładki Polska, Świat), a boksami na dole, ale jak wspomniałem - jest to nierozwiązywalne w łatwy sposób, bo zarówno zakładki u góry, jak i zakładki w boksach mają ograniczoną pojemność (żeby się strona nie rozchodziła). Taka forma pozostanie, jedynie w zakładkach u góry pojawi się kolejna zbierająca kilka brakujących działów, aby dało się w ten sposób przemieszczać się prosto z newsów bezpośrednio do innych kategorii. Oczywiście propozycje można zgłaszać, ale do mieszania w obecnej strukturze podchodzę raczej sceptycznie - bardziej zależy nam na informacjach o problemach z przeglądarkami (z tego co wiem będą jeszcze zmiany w obsłudze/oskryptowaniu menu u góry strony - być może uda się jeszcze poprawić nieco działanie w IE6 - zobaczy się).

 

Co do czcionek - powiększanie w Operze to po prostu + i - z numerycznej (* wraca do standardowego rozmiaru) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może to co napiszę nie tyczy się bezpośrednio nowej wersji strony, ale ogólnie tego serwisu. Mnie bardzo denerwuje to, że newsy pisane są o którejś tam godzinie a dopiero zazwyczaj za kilka godzin pojawiają się w takim RSS albo gdzieś na stronie głównej. Dlaczego tak jest? Co jest tego powodem? Informacje powinny być serwowane jak najczęściej, jak najszybciej a często jest tak, że od napisania lub po prostu skopiowania z innego serwisu danego artykułu staje się on ogólnie dostępny dopiero jak ktoś zmieni jakieś ustawienia i umieści go w odpowiednim miejscu. Dla mnie to jest beznadziejne na maxa, bo jak widzę, że coś zostało dodane o 15:00 a można to przeczytać dopiero o 18:00 bądź później to jest dla mnie przegięcie. Co jest tego powodem? To co ma na celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@james_b - to bardziej złożona sprawa niż się wydaje. Musiałbyś pracować u nas w redakcji, aby zrozumieć jakie prawidła rządzą serwisem, za długo by opowiadać (zresztą zdradzać naszego warsztatu dziennikarskiego i tak nie mogę). Newsy pojawiają się zawsze tak szybko, jak to tylko technicznie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...