Skocz do zawartości

Porównanie jakości obrazu: Play Now TV Box/Player+ Box/Orange TV


aster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w jednej z lokalizacji, gdzie mam problem z zamontowaniem dyszy satelitarnej, wstawić jakiś box streamingowy do tv.

 

Do wyboru z tego co widzę to głównie mam:

 

- Play Now TV Box

- Player+ Box

- Orange TV (jeśli jest to dostępne tylko dla klientów Orange to nie ma problemu bo akurat jest tam światłowód od nich)

 

Pomijając różnice programowe i dostępność kanałów, jak by wypadło porównanie jakości obrazu między tymi trzema opcjami gdyby np. puścić ten sam kanał (o ile znajdzie się coś wspólnego!) na każdym z nich? Wiem, że tylko 1-sza i 3-cia opcja mają sprzęt obsługujący 4K, tak weźmy pod uwagę dla celów porównawczych jakiś kanał Full HD (1080p).

 

Która opcja jest tu górą? Jak by wyszło dalsze porównanie np. z NC+ czy UPC także pod względem jakości obrazu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange to normalna telewizja z jakością, stabilnością i ofertą odpowiadająca innym usługom typu UPC, NC+ itp. Podobnie tv osobista od Netii czy IPTV Polsatu (choć w tych dwóch przypadkach z bitrate gorzej). 

 

Natomiast Player to taki sobie streaming, który w obecnej formie nie jest w stanie raczej służyć jako główne źródło odbioru telewizji, no chyba, że rzadko oglądasz... Masz na forum tematy o tych usługach, jest tam sporo opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange ma dobrą jakość, no i kanały 4K. Ale nie licz na jakieś fajewerki jeśli chodzi o HD. Jest po prostu poprawnie, tak jak w UPC czy innych kablówkach. 

 

Nie jest to natomiast usługa mobilna, jak ta od Playa czy Player. Więc też musisz się zastanowić czego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2019 o 23:45, bugmenot napisał:

Orange to normalna telewizja z jakością, stabilnością i ofertą odpowiadająca innym usługom typu UPC, NC+ itp. Podobnie tv osobista od Netii czy IPTV Polsatu (choć w tych dwóch przypadkach z bitrate gorzej). 

 

Natomiast Player to taki sobie streaming, który w obecnej formie nie jest w stanie raczej służyć jako główne źródło odbioru telewizji, no chyba, że rzadko oglądasz... Masz na forum tematy o tych usługach, jest tam sporo opinii.

 

 

Jeśli dla ciebie IPTV Polsatu jest prawdziwym IPTV, to równie dobrze możesz wrzucić Iplę do tego samego worka. IPTV Polsatu nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdziwym IPTV. Nazwa marketingowa jak Super HD od tego samego nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie wrzucam mojego posta, bo to akurat nie była część "przepychanki", a wszystko bez sensu poszło do kosza ;).

 

Fakty są takie, że napisałem, że usługi CP i Netii podobnie jak ta od Orange odpowiadają wygodą korzystania i ofertą programową UPC czy NC+, w przeciwieństwie do Playera czy Play Now, które zmieniają kanały po 10 sekund, mają wykastrowaną ofertę, problemy ze stabilnością. Nie odnosiłem się do technologii.

 

"IPTV" Polsatu parę godzin użytkowałem (zapewne w przeciwieństwie do Ciebie bo wtedy nie pisałbyś takich bzdur) i nie ma ono nic wspólnego z iPlą czy Player+. Działa to jak każda inna konkurencyjna pełnoprawna telewizja, tak więc daruj sobie "mądrości" ;).

 

Negatywnie oceniam tą ofertę jako przywiązana do dedykowanych operatorów czy pod względem cenowym/umowy, co wspominałem wielokrotnie w wątku CP, ale jeśli chodzi o samą jakość działania jest tak samo jak z TV osobistą Netii czy Inea Hi Way (które też zresztą są streamingiem) czyli dobrze.

 

Natomiast jeśli chodzi o to czepianie się zwrotu IPTV to usługa CP nie spełnia definicji takowej, ale sam operator tak ją właśnie nazwał, a sam termin coraz bardziej przyjmuje się po prostu jako określenie usługi dostarczanej po sieci. Tak samo jak np. nazywanie wszystkich skrzyń, które same zmieniają biegi automatami... i dla typowego klienta to wystarczy ;).

Edytowane czwartek o 23:48 przez bugmenot
 

      
Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 23:07, bugmenot napisał:

Nie jest to natomiast usługa mobilna, jak ta od Playa czy Player.

 

Rozumiem, że te dwa technologicznie odstają, ale pomijając wolne przełączanie kanałów czy powolne zwiększenie ostrości obrazu, jeśli ustawimy ten sam kanał HD na dłużej we wszystkich opcjach to jakość obrazu będzie zauważalnie gorsza na Player+ Box niż w Orange TV czy UPC?

 

Do tego widzę, że ten Player+ Box jest ostatnio ciężki do znalezienia. Na oficjalnej stronie "brak w magazynie" a w sklepach np. Euro RTV AGD jedynie ulotki znalazłam.

 

Biorąc pod uwagę dostępność 4K w samej usłudze Player, czy szykują się może do wypuszczenia nowego boxu z 4K i stąd sprzęt zniknął z półek? Czy to raczej Big Brother spowodował wyczyszczenie zapasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest gorsza, zwłaszcza plynność obrazu przy sporcie. Przy filmach tak tego nie widać. 

Zapasy boxa zniknęły już parę miesięcy temu. W związku z planami wprowadzania MyCanal usługa może być wygaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak w nawiązaniu...

 

Czy streaming  z aplikacji kiedykolwiek dorówna jakości  i płynności obrazu dostarczonego przez operatora kablowego, IPTV czy satelitarnego?

Mam na myśli kanały live-pomijam tu np. Netflixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Live streaming na YT (np. kanałów newsowych typu Sky News, BBC, Al Jazeera) czy koncertów (ostatnio Coachella) wygląda świetnie. No ale przy ich infrastrukturze to nie jest dziwne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz przede wszystkim jakąś potrzebe generowania kłótni i zaprzeczania wszystkiemu od paru dni.

Wygląd kanałów, które podałem i porównanie z płynnością (chociażby pasków z informacjami) z np. TVN24 na Playerze może zrobić każdy we własnym zakresie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to za dobrze a mam ustawioną 1080 p na YouTube. Na kanałach UPC to zdecydowanie lepsza jest jakość przekazu.

 

Z tym ,ze np. koncert Nightwish  live w 1080 p-super ale nadal to nie jest "live"

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o płynności czy jakości? Porównujesz to na tym samym ekranie?

Przekaz na YT jest 3x lepszy niż to co w Horizon GO, NC+ Go i Playerze.

Natomiast wiadomo, że wygląda gorzej jak sie siedzi z twarzą w monitorze.

Na iMacu 27 z Safari jakość i płynność jest świetna.

Nawet na pełnym ekranie, który ma znacznie większą rozdzielczość niż FHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim,to nie to samo.Zwyczajnie kanał live idący w net nie jest w tej samej jakości.I oglądam na takim samym tv poprzez YT i dekoder.Pewnie na iMac,iPad owszem jest nieźle..ale to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann Oglądam czasami te kanały z YT na Miboxie ze względu na żałość oferty zagranicznej UPC i też nie ma żadnych problemów z ostrością. A porównanie między CNN z UPC a Sky News z YT jest na plus tego drugiego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, dlaczego polscy dostawcy usług VOD całkowicie olali wypuszczanie dedykowanego softu pod te usługi. Przeglądarki odtwarzające treści wideo potrafią konkretnie obciążać bebechy komputera za sprawą wtyczki drm, a co za tym idzie ma to wpływ np na płynność obrazu. Dedykowany soft mógłby temu zapobiec, jednak jak wspominałem, całkowita olewka. Ipla jako plik exe miała ostatnią aktualizację w marcu 2017. Nie można wybrać rozdzielczości 1080p. Ipla i player.pl ze sklepu MS Store podobna kaszana. Dziwna polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...