Jump to content
Frontowiec

Relacje na żywo w zagranicznych telewizjach informacyjnych

Recommended Posts

Skoro jest wątek polski, to musi być zagraniczny.

 

Większość zagranicznych telewizji informacyjnych (CNN, BBC World News, Euronews, France 24) emituje teraz relację pożaru katedry Notre Dame w Paryżu. Niemiecki Tagesschau 24 emituje bez komentarza zdjęcia na żywo z Paryża, kilka minut wcześniej było wydanie specjalne ''Tagesschau'' poświęcone pożarowi Notre Dame - prowadził je Jens Riewa, tam byłą relacja na żywo korespondenta ARD w Paryżu.

 

Południowokoreański KBS News 24 śpi - emitują teraz powtórkę ''KBS News 9''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azjatyckie telewizje bardzo często zajmują się swoimi sprawami,czy to KBS, NHK bądź CCTV/CGTN. Al Jazeera to samo, chociaż częściej relacjonuje niektóre rzeczy wraz z zachodnimi telewizjami w porównaniu do Japonii czy Chin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niemniej w przypadku telewizji koreańskiej mnie to dziwi. Mało osób sobie zdaje sprawę, że różne odłamy chrześcijaństwa są dominującym wyznaniem Korei Południowej (protestanci - ok. 20%, katolicyzm -10%, dla porównania buddyzm - 15%) i jest to wiara bardzo żywa wśród Koreańczyków. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co to ma do rzeczy? Taki pożar to nie tylko tragedia religijna, ale i cywilizacyjna i kulturowa na przestrzeni setek lat. Bez względu czy dotyczy to chrześcijaństwa czy innych wymysłów.

 

Jeśli tak na to patrzysz, to jakie były relacje w Czechach, które są krajem chrześcijańskim, ale jedynie wśród ok. 10% obywateli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No oczywiście nie ma t żadnego związku. Podobnie jak nie miało żadnego związku gdzie pokazywano gdzie płonął meczet al-Aksa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×