Jump to content

Recommended Posts

Witam  Planuję zakup tej anteny czyli Inverto 120. Ostatnio czytałem im większa antena tym lepiej. Posiadam obecnie Triax-a TD88 (tak zwaną 100) Ale jakość sygnału na kanale Canal 4K UltraHD jest w bardzo pogodny dzień tylko 63 a inni mają na antenie setce nawet 78 i więcej. Mam nadzieję że na antenie 120 jakość sygnału będzie o wiele lepsza. Co o tym sądzicie? A może na tej mojej obecnej antenie da się coś więcej wyczarować? Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Wskaźnik procentowy niewiele mówi. To zależy od skalowania w oprogramowaniu tunera. Te 63% to może być więcej niz 90% w innym tunerze. Powinieneś gdzieś w opcjach mieć parametr albo SNR albo MER podany w dB. To jest konkretny wskaźnik którym możesz się sugerować. A po drugie antena 100 cm to już jest duża. Masz możliwości - dokładniej ustawić antenę, wymienić kabel na porządny, porobić na nowo lepiej wtyczki, dać lepszy konwerter. Tu w pierwszej kolejności szukaj problemu.

Edited by Ramirez

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Konwertery mam inverto dość porządne. Na innym kanale np TVP 1 HD jakość sygnału mam 89. Antena jak była nowa to szybko instalator ją ustawił. Kiedyś jak całkowicie mi się rozlegulowała  to instalator miał spory problem z ustawieniem. Kabel mam porządny zresztą jest schowany pod ociepleniem i wymiana nie wchodzi w rachubę.

Edited by Rafus
Źle napisany wyraz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nikt nic mądrego nie napisze do czasu az nie do podasz wartości MER albo SNR. To gdzieś w opcjach tunera masz podane.A co do Inverto to bym tak nie chwalił jeśli chodzi o parametry. Trwałe ale dosyć nierówne. Co model to różnie się sprawują. Z pospolitych Black Premium np dla mnie Twiny sa bardzo dobre, Quad  w normie ale single cieniutkie. Ale i tak wygląda jak byś miał zwyczajnie zle ustawioną antenę. Nawet na tle tych procentowych wartości te 63% wygląda podejrzanie.

Edited by Ramirez

Share this post


Link to post
Share on other sites

No chyba że masz krzywą (straciła ognisko), wtedy tylko wymiana.

Na wygietych czaszach często parametry się rozjeżdżają np 11508 V jest ok, ale np 11449 H jest kiepsko itp.

Poza tym 10719 V to częstotliwość, która po przemianie w konwerterze jest przesyłana w paśmie 900MHz a z niej korzysta LTE np Plusa, więc trzeba dobrze uszczelnić kable i złącza między konwerterem a dekoderem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...