Jump to content

Recommended Posts

Witam  Planuję zakup tej anteny czyli Inverto 120. Ostatnio czytałem im większa antena tym lepiej. Posiadam obecnie Triax-a TD88 (tak zwaną 100) Ale jakość sygnału na kanale Canal 4K UltraHD jest w bardzo pogodny dzień tylko 63 a inni mają na antenie setce nawet 78 i więcej. Mam nadzieję że na antenie 120 jakość sygnału będzie o wiele lepsza. Co o tym sądzicie? A może na tej mojej obecnej antenie da się coś więcej wyczarować? Pozdrawiam

Posted (edited)

Wskaźnik procentowy niewiele mówi. To zależy od skalowania w oprogramowaniu tunera. Te 63% to może być więcej niz 90% w innym tunerze. Powinieneś gdzieś w opcjach mieć parametr albo SNR albo MER podany w dB. To jest konkretny wskaźnik którym możesz się sugerować. A po drugie antena 100 cm to już jest duża. Masz możliwości - dokładniej ustawić antenę, wymienić kabel na porządny, porobić na nowo lepiej wtyczki, dać lepszy konwerter. Tu w pierwszej kolejności szukaj problemu.

Edited by Ramirez

Posted (edited)

Konwertery mam inverto dość porządne. Na innym kanale np TVP 1 HD jakość sygnału mam 89. Antena jak była nowa to szybko instalator ją ustawił. Kiedyś jak całkowicie mi się rozlegulowała  to instalator miał spory problem z ustawieniem. Kabel mam porządny zresztą jest schowany pod ociepleniem i wymiana nie wchodzi w rachubę.

Edited by Rafus
Źle napisany wyraz

Posted (edited)

Nikt nic mądrego nie napisze do czasu az nie do podasz wartości MER albo SNR. To gdzieś w opcjach tunera masz podane.A co do Inverto to bym tak nie chwalił jeśli chodzi o parametry. Trwałe ale dosyć nierówne. Co model to różnie się sprawują. Z pospolitych Black Premium np dla mnie Twiny sa bardzo dobre, Quad  w normie ale single cieniutkie. Ale i tak wygląda jak byś miał zwyczajnie zle ustawioną antenę. Nawet na tle tych procentowych wartości te 63% wygląda podejrzanie.

Edited by Ramirez

No chyba że masz krzywą (straciła ognisko), wtedy tylko wymiana.

Na wygietych czaszach często parametry się rozjeżdżają np 11508 V jest ok, ale np 11449 H jest kiepsko itp.

Poza tym 10719 V to częstotliwość, która po przemianie w konwerterze jest przesyłana w paśmie 900MHz a z niej korzysta LTE np Plusa, więc trzeba dobrze uszczelnić kable i złącza między konwerterem a dekoderem.