Skocz do zawartości

Antena Inverto 120 cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam  Planuję zakup tej anteny czyli Inverto 120. Ostatnio czytałem im większa antena tym lepiej. Posiadam obecnie Triax-a TD88 (tak zwaną 100) Ale jakość sygnału na kanale Canal 4K UltraHD jest w bardzo pogodny dzień tylko 63 a inni mają na antenie setce nawet 78 i więcej. Mam nadzieję że na antenie 120 jakość sygnału będzie o wiele lepsza. Co o tym sądzicie? A może na tej mojej obecnej antenie da się coś więcej wyczarować? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik procentowy niewiele mówi. To zależy od skalowania w oprogramowaniu tunera. Te 63% to może być więcej niz 90% w innym tunerze. Powinieneś gdzieś w opcjach mieć parametr albo SNR albo MER podany w dB. To jest konkretny wskaźnik którym możesz się sugerować. A po drugie antena 100 cm to już jest duża. Masz możliwości - dokładniej ustawić antenę, wymienić kabel na porządny, porobić na nowo lepiej wtyczki, dać lepszy konwerter. Tu w pierwszej kolejności szukaj problemu.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertery mam inverto dość porządne. Na innym kanale np TVP 1 HD jakość sygnału mam 89. Antena jak była nowa to szybko instalator ją ustawił. Kiedyś jak całkowicie mi się rozlegulowała  to instalator miał spory problem z ustawieniem. Kabel mam porządny zresztą jest schowany pod ociepleniem i wymiana nie wchodzi w rachubę.

Edytowane przez Rafus
Źle napisany wyraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic mądrego nie napisze do czasu az nie do podasz wartości MER albo SNR. To gdzieś w opcjach tunera masz podane.A co do Inverto to bym tak nie chwalił jeśli chodzi o parametry. Trwałe ale dosyć nierówne. Co model to różnie się sprawują. Z pospolitych Black Premium np dla mnie Twiny sa bardzo dobre, Quad  w normie ale single cieniutkie. Ale i tak wygląda jak byś miał zwyczajnie zle ustawioną antenę. Nawet na tle tych procentowych wartości te 63% wygląda podejrzanie.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że masz krzywą (straciła ognisko), wtedy tylko wymiana.

Na wygietych czaszach często parametry się rozjeżdżają np 11508 V jest ok, ale np 11449 H jest kiepsko itp.

Poza tym 10719 V to częstotliwość, która po przemianie w konwerterze jest przesyłana w paśmie 900MHz a z niej korzysta LTE np Plusa, więc trzeba dobrze uszczelnić kable i złącza między konwerterem a dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzień dobry.

Wykorzystam już istniejący temat. Zacznę od początku. Do tej pory miałem satelitę 90 cm montowaną w 1991 roku. (firmy nieustalonej).  Przeniosłem antenę w inne miejsce na ścianie.Sygnał co prawda był, ale siła była w granicach 70-90 %, natomiast jakość na poziomie 25-40%.  Konwerter Inverto Monoblock.  Śruby na antenie były już tak skorodowane, że odkręcenie ich było niemożliwe. Teraz zmieniłem na antenę Inverto 120. Sygnał bardzo dobry. (siła 90%, jakość 99-100%).  W chwili obecnej mam konwerter Monoblock ustawiony na Hot Birda przy tej 120 - gdyż miałem taki, a mam do obsługi 3 dekodery.

Pytanie moje brzmi - czy istnieje możliwość wykorzystania Monoblock tak, by choć część Astry ściągnąć?

Gdzieś przeczytałem, że antena 120 ma inne kąty, choć znalazłem też opinie, że można jakoś ustawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monoblock jest dostosowany do anten 80-90 cm. Im większa średnica czaszy, tym konwerter zezujący z monoblocka będzie wskazywał pozycje satelitarne coraz bliższe Hot Birda 13E. W przypadku anteny 120 cm będzie to pozycja ok 17E. Można to policzyć na kalkulatorze zeza:

http://jp.pum.edu.pl/satel/az/zez.html

Po prostu na antenie 120cm zamiast monoblocka, trzeba używać uchwytów zezujących, aby odbierać Astrę 19.2E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś wyszukiwanie na drugim porcie monobloka? Teoretycznie powinno pokazać się coś z 16°E albo i nawet z 19°E (Astra).

Ogólnie jest możliwość wykorzystania monobloka do odbioru Hotbirda i Astry na antenie 1,2 m. Trzeba tylko zrobić dwie rzeczy:

– przysunąć monoblok w uchwycie jak najbliżej anteny (zwykle konwertery ustawia się jak najdalej);

– minimalnie obrócić antenę na wschód – żeby nie za dużo stracić na Hotbirdzie i jednocześnie złapać Astrę; nie będą to maksymalne sygnały, ale przy tej wielkości anteny wszystko powinno grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim porcie wyskakuje mi brak sygnału. (wyszukanie na Astrę 19,2°)

Posiadam dekoder Cyfrowego Polsatu - Evobox PVR oraz Fergusona 103 mini (do Smart HD)

Dodam, iż sam ustawiałem antenę (wraz z wymianą), na razie HB mi wystarczy, mam ten monoblock a nie będę kupować nowego konwertera bo to troszkę bez sensu, jak wszystko z HB chodzi.

A z drugiej strony, skoro już jest monoblock, to się zastanawiałem czy można coś z nim zrobić by wykorzystać drugi port.

 

Nawet nie myślałem, żeby przeszukać 16°.  Przeglądałem tylko Astrę 19,2°.

 

Edytowane przez daub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...