Skocz do zawartości
  • 0

Ustawienie anteny


cyfrowynew
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Panowie wlasnie zakupiel polsat cyfrowy z tunerem samsung DSB-S305G. Zamontowalem antenke na oko, podlaczylem kabel i chcialem zaczac szukac satelity hotbird przez regulacje czasy. Mam jednak problem z ustawieniami (instrukacja samsunga jest jakas nieczytelna dla mnie) i tutaj pytania do Was uzytkownicy CP. Czy po podlaczeniu wszystkich elementow od razu przechodze do menu Skanowanie sieci i czeakam az sysytem cos znajdzie (nie znajduje zadnych kanalow, pasek "Sygnalu" 0 a drugi pasek "Postep" do konca , nie ma paska sily sygnalu), czy najpierw ustawiam recznie cos w menu "ustawienia LNB" ? Zasilani LNB zaznaczylem "zał" satelite mam domyslnie ustawiona Astra 2 (28,2 E) i to zmieniam na Hotbird. Jak sprawdzic czy nie ma winy w kablu bo musialem zastosowac dwa kable (mam gniazdko sat w pokoju) inny kabel jest z zewnatrz do gniazdka a inny od gniazdka do tunera. Powiem Wam ze kilka lat temu ustawialem Wizje Tv i byl mniejszy problem. Mialem tam dwa paski i wedlug ich wskazan przestawialem antene a teraz nie wiem w ktorej opcji w menu zmieniac polozenie anteny. Dodam ze przy przestawianiu czasy anteny delikatnie przesuwalem ja (po milimetrze i nic nie udalo mi sie zlapac) Teraz juz nie wiem czy wina jest po stronie zlego ustawienia anteny czy moze jakies kable nie lacza. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzieki grzybek03 za podpowiedz ale czytalem ju ztego posta. Glownie chodzi mi o konfiguracje tego tunera samsunga. Nie wiem czy dobrze zrozumialem ale wiekszosc uzytkowniow PC majacych inny typ tunera posiada dwa paski do regulacji sily sygnalu a ja mam tylko jeden. Teraz bawie sie jeszcze w opcjach tunera i mam "Skanowanie Transponderow". Wchodze tam i mam wszytskie satelity i pasek sily sygnalu. Czy moze tutaj zostawic wlaczone na hotbird i probowac regulacji czaszy??Dzieks

 

 

Czy moze w Ustawieniach Transpondera Bazowego wpisac parametry podane na stronce CP

"Cyfrowy Polsat nadaje swoje programy z satelity HotBird 13 E 12188MHz, polaryzacja Pionowa, FEC=3/4, Symbol Rate 27,5 Msymb/sec 12284MHz, polaryzacja Pozioma, FEC=3/4, Symbol Rate 27,5 Msymb/sec.

Dekodery Cyfrowego Polsatu umożliwiają odbiór kanałów telewizyjnych kodowanych w systemie Nagra Vision oraz kanałów FTA. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli ze mam wpisac dokladnie ten parametr HotBird 13 E 12188MHz, polaryzacja Pionowa, FEC=3/4, Symbol Rate 27,5 Msymb/sec ??

I wtedy patrzec na pasek sygnalu?A co z polaryzacja pozioma 12284MHz FEC=3/4, Symbol Rate 27,5 Msymb/sec? Czy tez mam ja wpisac bo moge albo jedna albo druga?

 

Edycja Burli: Wyrzucone zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Dzieki Panowie udalo mi sie. Bawilem sie z tym moze ze 30 min. Odrobina cierpliwosci i delikatne ruchy czasza i mam na oko z 75% sygnalu. Czasem pasek rusza sie i sygnal maleje i rosnie minimalnie. Udalo mi sie zlapac 156 kanalow tv i 9 radiowych. Nie wiem czy mozna jeszcze cosik zlapac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzien dobry

 

Pisze do Pana z pewnym pytaniem

Jest Pan specjalista od spraw SAT TV wiec na pewno mi Pan pomoze

Problem:

 

chce kupic dekoder polsatu,niewiem czy mi bedzie dzialal na moim sprzecie

 

mam satelite ok 7letnia ok 120 chyba sred plus konwenter chyba 2 pasnowy badz 3,typ sygnal z satelity-czacha-komwenter-bez zadnych odbijajacych plytek -satelita w tamtych czasach byla dobrej klasy FINLUX :)

(druga antene grundiga mam i dziala tam dekoder plsatu -konwenter-mala czaszka -duza czacha-satelita)

 

dekoder bede montowal na tej 1szej,boje sie ze niebedzie dzialac gdyz jest to obrotowa satelita,jakies 5 lat temu jakies kanaly na niej chodzily,moze z hot bird,ale ja ostatnio po rozruszalem pozycjonerem na lewo i prawo zeby silniki przetrzec:)

jak wlacze dekoder po wyjeciu z pudelka,to pewnie pierwsze musze najechac ta satelita na 13stopni wschod?

jak to okreslic?

tak na oko

 

azymut-pion mam dobry no bo jak 5 lat temu kanaly byly to teraz chyba tez jest ok,nie?

problem tylko w ustawieniu poziomym-wschod zachod?

i co zyskam podpinajac dekoder do obrotowej satelity?

 

bardzo serdecznie dziekuje za odpis i czekam

 

Z poważaniem Paweł Brzeziański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy na wstępie nie rozumiem tego:

 

"konwenter-mala czaszka -duza czacha-satelita" - co to jest mała czaszka albo duża??? Jaka to masz antenę??

 

A co do tej pierwszej to jakie płytki odbijające Ci chodzi??

 

Jeśli to taka zwykła antena to pewnie będziesz musiał wymienić konwerter na full band. A po podłączeniu dekodera zamiast kręcić ręcznie będziesz kręcił pozycjonerem i w sumie tyle różnic. Chyba ze obrotnica ma jakąś obsługę DiSEqC albo BURST (jeśli dobrze pamiętam) to możesz próbować podłączać do dekodera. Ale z tego co piszesz to będzie taka zwykła ręczna chyba wiec do dekodera nie podepniesz.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
OK tylko ustawiaj antenę aż pojawi ci się biały pasek tam gdzie pisze Sygnał. Jeśli złapiesz sygnał wyjdź do menu Instalacja i wtedy włącz skanowanie sieci.

 

Pytanie. Ten bialy pasek pojawia natychmiast przy zmianie kierunku anteny? (jesli oczywiscie zlapie satelite) Czy trzeba przestawic antene, poczekac z kilka minut i jesli nic sie nie zmieni to ruszac dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja to chyba nie mam cierpliwosci.

 

Kupilem CP. przytargalem do domu sprzet wraz z antena, zabralem sie instalacje na domu podgladajac ustawienie anten u sasiadow. Nie wzialem pod uwage specyfiki porothermu z ktorego mam dom i to ze kolki mam za delikatne. Nie zrazajac sie tym, przymocowalem antene do muru na 'slowo honoru' i pokrecilem ja losowo prawo-lewo, spojrzalem na TV, sygnal byl ustawiony na 70%. Mysle sobie po kiego dibala czytalem te wszystkie infa na temat ustawiania anten skoro to takie trywialne. ;) Polsat aktywowalem, poogladalem TV przez weekend. W poniedzialem kupilem uczciwe 13 cm kolki i sruby. Antene zdjalem, ramie do mocowania anteny umocowalem tak ze 100 kg tucznika mozna by powiesic... i... to by bylo na tyle. Juz tydzien probuje ustawic ta ...... ;)antene i zlapac choc 10% paska... ;)

 

Co sie nabluzgalem to moje... w piatek kupilem na allegro satfindera... (przyjdzie jutro - jak dobrze pojdzie) jak on nie pomoze to juz nie wiem. Fachowca wezwac nie sztuka, ale ze dom w miare swiezo postawiony, i jeszcze nie wykonczony i zewnatrz i wewnatrz i anetana nie wisi w miejscu docelowym to bym musial wolac co chwile, a to z uwagi na ocieplenie domu itp, potem przestawienie anteny w miejsce docelowe, potem zakup drugiej do pokoju dzieci itp. Dlatego staram sie nauczyc samemu... bo nie zarobie na fachowcow :))

 

I po tym przydlugim wstepie :) ma ktos jakas instrukcje do Satfindera? I czy faktycznie te proste modele za ~40 zl cos daja i potrafia? Czy to tylko zabawka, a pomocne sa tylko te profesjonalne od 1000 w gore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! jestem tutaj nowy, wczoraj kupilem sobie zestaw satelitarny, osobno czasze i konwerter ( z zestawu Cyfry +, czasza 80cm) oraz tuner nowy Grundig DSR 2405. Zamontowalem czasze porzadnie, porobilem kable, podlaczylem wszystko i zaczely sie schody:/ zaznaczam, ze mam instrukcje po polsku do tunera, ale nic tamnnie ma:-( jestem laikiem, czytam tutaj tematy i nie wiem, co to jest FCE, gdzie wpisywac te transportery, moj tuner nie na chyba wpisywania recznego, bo jak zmieniam czestotliwosc to nic sie nie dzieje, ... przejde do meritum... na poczatku jak ustawialem czasze to znalazlem jakies kanaly typy Russia Today, ktore dopislay sie do listy juz istniejacych i te kyore sie znalazly odbieraly, a te co byly na liscie ok 250 wyskakiwalo beldny sygnal, mimo, ze byly to kanaly z astry i hotbirda( tak jak ten russia today), dlaczego wiec te co bylyu zakodowane w tunerze nie odnieraly?? potem znalazlem astr echyba, bo mam jakies ard, zdf i inne al jeezery, !! moj problem to jak znalezc hotbirda, bo przesuwam delikatnie o milimetry w prawo i w lewo, krecilem jzu z pol dnia tak i nic, wyskauje mi ze sygnal dobry-zielony pasek, zero bledow bitowych, jakos dobra, ale w pozycjacjh V: oraz A: nie ma zadnych wartosci i nie odbvieraja kanaly takie jak zdrowie i uroda, tvn, viva polska itp.... jak wiec to ustawic? co wpisywac w ustawieniach tunera? czy ma ktos ten tuner i wie co robic po kolei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...