Skocz do zawartości
  • 0

VU+ duo 4K - Astra HB Jak ustawić aby móc ogladac i nagrywac co innego


daro992
 Udostępnij

Pytanie

Witam 
Mieszkam w UK. Chcę ustawić antene 80cm zezem na 2 satelity Astra 28.2 z ang. programami i Hotbird 13. Chcę to doprowadzić do sypialni i salonu. W salonie mam tuner Vu+ duo 4k do sypialni jeszcze nie kupiony. Czy mógłby ktoś mi pomóc jak to najlepiej rozegrać tak żeby w salonie mieć sygnał z astry i HB i móc w tym samym czasie oglądać i nagrywać z tych dwóch satelit, a w sypialni tylko z nich odbierać (ewentualnie jezeli kupie lepszy tuner to rownież nagrywać ale nie jest to priorytetem.)? Nie chciałbym ciągnąć dużej ilości kabli. Sprzet jaki mam to: 
Tuner vu+ duo 4k 
Talerz 80cm 
Mocowanie zez 
2x Konwerter Unicable MTI Src quad 
Przełącznik DiSEqC AXING 4/1 który raczej mi nie będzie potrzebny 
Oczywiście jeżeli będzie taka potrzeba to jestem w stanie coś dokupić. 
Proszę o pomoc osób znających się na temacie. Ja montuję taki zestaw pierwszy raz a tu w UK nie bardzo mogę znaleźć ludzi w mojej okolicy którzy to ogarną. Moim priorytetem jest ciągnięcie jak najmniejszej ilości kabli. Z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Dwa kable od konwenterów Unicable wchodzą do domu. Oczywiscie z wyjść Unicable a nie zwykłych z tych konwenterów.

 

Tak jak na rysunku ( malarzem nie jestem ale w miare czytelnie ;) )

 

ac5b3ed7ad6987b6.png

 

W domu rozdzielasz sygnał z poszczególnych konwentów Unicable na poszczególne pomieszczenia i po sprawie.

Takim rozdzielaczem: 2 x 1 dla każdego konwentera.

 

pol_pl_Rozdzielacz-sygnalu-TV-SAT-2-krot

 

I masz tak:

 

Do dekodera Vu Duo 4K do wejścia A podłączasz kabel z Hotbird i ustawiasz posczególne SCR - max 2

Do dekodera Vu Duo 4K do wejścia B podłączasz kabel z Astry 28,2 i ustawiasz poszczególne SCR max 2

 

Do sypialnie także dokup dekoder dwu głowicowy z głowicami FBC czyli najlepiej także Vu Duo 4K albo Uno 4K SE ( tańszy )

 

Do sypialni idą dwa kable ( tak na przyszłość ) kwestia odpowiedniego ustawienia SCR.

Jak masz w sypialni  jedno głowicowy to tylko Hotbird albo Astra jak na razie.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 10.04.2019 o 23:54, tweed77 napisał:

Dwa kable od konwenterów Unicable wchodzą do domu. Oczywiscie z wyjść Unicable a nie zwykłych z tych konwenterów.

 

Tak jak na rysunku ( malarzem nie jestem ale w miare czytelnie ;) )

 

ac5b3ed7ad6987b6.png

 

W domu rozdzielasz sygnał z poszczególnych konwentów Unicable na poszczególne pomieszczenia i po sprawie.

Takim rozdzielaczem: 2 x 1 dla każdego konwentera.

 

pol_pl_Rozdzielacz-sygnalu-TV-SAT-2-krot

 

I masz tak:

 

Do dekodera Vu Duo 4K do wejścia A podłączasz kabel z Hotbird i ustawiasz posczególne SCR - max 2

Do dekodera Vu Duo 4K do wejścia B podłączasz kabel z Astry 28,2 i ustawiasz poszczególne SCR max 2

 

Do sypialnie także dokup dekoder dwu głowicowy z głowicami FBC czyli najlepiej także Vu Duo 4K albo Uno 4K SE ( tańszy )

 

Do sypialni idą dwa kable ( tak na przyszłość ) kwestia odpowiedniego ustawienia SCR.

Jak masz w sypialni  jedno głowicowy to tylko Hotbird albo Astra jak na razie.

 

 

 

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jezeli chce ogladac i w tym samym czasie nagrywac inny program to nie powinienem poprowadzic po dwa kable z hotbirda i astry do tunera??? (wiem, że nie mam czterech wejsc w tunerze, ale mozna je dokupic).

Edytowane przez daro992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwenter Unicable to tak jakbyś miał jeden konwenter Quad ( czyli 4 konwentery w jednym )

Ty masz dwa konwentery Unicable - jeden na Hotbird drugi na Astrę w układzie zez.

Więc masz zapas i to aż nadto.

 

VU Duo 4K ma jedną podwójną głowicę satelitarną typu FBC.

Przekładając na polski język to tak jakbyś miał 8 głowic satelitarnych w tunerze :)

Z wykorzystaniem 2 konwenterów Unicable masz możliwość nagrywania z 4 ćwiartek z Hotbird oraz z 4 ćwiartek z Astry.

Czyli przekładając na polski oglądasz i nagrywasz co chcesz z Hotbird i Astry.

 

VU+ Uno 4K SE też ma taką samą podwójną głowicę sat typu FBC i też działa na takiej samej zasadzie jak Duo 4K.

 

Do sypialni dokup dekoder  Vu Uno 4K SE  z podwójną głowicą satelitarną FBC i masz co chcesz.

 

Czyli reasumując w sypialni Uno 4K SE a do salonu Duo 4K i masz co chcesz

 

Tu masz artykuł z opisem głowic sat FBC dla Ultimo 4K - twój Duo 4K ma taką samą podwójną głowicę satelitarną FBC

 

https://satkurier.pl/news/157991/vu-ultimo-4k-test-odbiornika.html?news_page_id=5

 

45faedfb10426404.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...