Jump to content

Recommended Posts

W dniu 30.07.2020 o 21:17, paskud napisał:

Czasami zdarza się zatrzymanie o nagrania i przeskok o kilka lub kilkanaście sekund. Dlatego lepiej weź MAGa 255. Choć kolega jest zadowolony z Arrisa 4K. Ponoć nie widział sprzętu tak szybko przełączającego kanały. I nagrywa też ponoć dobrze.

Dzięki za odpowiedź, jednakże jesteś pewny, że opisane przypadłości są wynikiem źle działającego dekodera? Dopytuję, ponieważ opisane problemy wskazywałyby na albo problemy z zasilaniem zewnętrznego dysku (czy masz dysk z własnym zasilaniem czy zasilasz z portu USB dekodera?) albo problemy z prędkością (winny może być słabej jakości kontroler obudowy dysku).

Chociaż zastanawiając się nad tym, dekoder też może być winny - przykładowo procesor może nie wyrabiać i "co jakiś czas" przeskakuje klatka.

Czy ktoś z użytkowników tego Arrisa 1113 też spotkał się z takimi problemami?

Nie wiem czy mój operator będzie miał na stanie tego Maga. Muszę zapytać. Arrisa 4K bym wziął gdyby nie dopłata +10 zł m-c. Oferta programów 4k w Polsce leży i kwiczy, a pozostałe funkcjonalności są takie same jak starszy Arris. Dochodzi faktycznie tylko szybkość działania, chociaż ja głównie nagrywam a potem odtwarzam, więc ta szybkość może mieć tylko wpływ na działanie interfejsu w moim przypadku. Chociaż mój operator (docelowy) zarzeka się, że już 1113 cytuję "działa błyskawicznie". Pewnie mnie trochę bajeruje haha :D

Arris 1113 jest szybki. Na pewno szybszy od MAG IM2100.

Jest jeszcze cos... 1113 nie obsługuje napisów ekranowych. Ponoć to błąd oprogramowania. W testach jest nowe, z cofaniem do siedmiu dni na niektórych stacjach

• Thanks 1

Hmmm... dzięki za te informacje, bo są na wagę złota w przypadku osoby zastanawiającej się czy brać Jamboxa czy nie.

Ale aż ciężko uwierzyć, że tak wadliwy sprzęt jest NADAL dostępny w ofercie. Dla przykładu to co już się dowiedziałem, że IM2100 został wycofany z oferty właśnie z uwagi na problemy z oprogramowaniem. W sensie, że żaden nowy abonent nie będzie mógł go wybrać.

Czy jesteś na 100% pewien, że opisane problemy nie wynikają z wadliwej sztuki tego Arrisa, którą Ty akurat dostałeś? Próbowałeś wymienić na inny egzemplarz? Ta informacja o błędzie oprogramowania pochodzi od Twojego operatora czy gdzieś z Internetu?

Zależy mi na tych informacjach (albo może ktoś inny też ma ten dekoder i mógłby dorzucić swoje obserwacje?), bo jeszcze w zeszłym tygodniu byłem prawie zdecydowany na Jamboxa, ale jak czytam o problemach, które opisujesz (a przecież dotyczą podstawowych funkcji jak nagrywanie czy wybór napisów do filmu na kanale to umożliwiającym) to naprawdę nie chce się wkopać w usługę, którą będę przeklinał.

W dniu 2.08.2020 o 12:47, paskud napisał:

...

Ponawiam swoją powyższą wiadomość, ponieważ nie jestem pewien czy masz włączone powiadomienia o odpowiedzi.

Informację podał mi operator. Tak samo jak o problemach VIP1113 z nagrywaniem na USB.

Co jeszcze... Jeśli nagrywasz w chmurze, na żadnym z nagrań nie uświadczysz napisów czy innych, niż polska, ścieżek dźwiękowych. Na USB masz wszystko.

Sam często korzystam o opcji obejrzenia bieżącej audycji od początku. To działa na chyba większości stacji.

• Thanks 1

20 godzin temu, paskud napisał:

...

Faktycznie, na "infolinii" Jamboxa potwierdzono mi, że Arris 1113 miewa problemy z nagrywaniem na USB. Jest to problem im znany, wynikający jak mówiłeś, z błędów softu. Nie uzyskałem informacji czy planują naprawę oprogramowania w tym zakresie.

IM2100 został wycofany z nowo zawieranych umów, ze względu na rażące błędy oprogramowania. 

Mag 255 jest dekoderem nadal wspieranym, aczkolwiek nie jest dostępny w bieżącej sprzedaży - tylko jakieś ewentualne leżaki magazynowe. Mój docelowy operator akurat nie ma go na stanie, ma się zorientować czy jest możliwość przysłania "z centrali".

Właściwie jedynym dekoderem dostępnym od ręki i bez znanych problemów (potwierdzono mi na infolinii, że póki co nie mają żadnych zgłoszeń co do błędów) jest Arris 5305 4K, który u mojego operatora wiąże się z dopłatą +10 zł miesięcznie (nawet do najwyższego abonamentu 85 zł). Na infolinii dowiedziałem się, że Jambox sam w sobie nie dolicza tych +10 zł, oni nic z tego nie mają. To leży po stronie operatora.