Skocz do zawartości

JAMBOX


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pewnie dali warunki z kosmosu. Solorz musi odzyskać pieniążki. Niech się wypcha tą Ligą Mistrzów. Jeden mecz będzie dostępny, więc luz.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jakieś nowe wieści w sprawie Polsat Sport Premium, czy sprawa już umarła? ?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania to są wszystkie wersje regionalne.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 10:14, kisiel95 napisał:
Mam pytania dotyczące dekoderów Jambox i oferty:
1. Czy i jakie ewentualnie dekodery obsługują telegazetę na kanale TVP 1?

 

A co do pierwszego, Arrisy obsługują (dostępne modele to 1113 i 2853).

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A co się w tym temacie zmieniło?
----------------------

Z innej beczki: mam dekoder MAG250. Czy warto walczyć o wymianę na MAG255 lub Arrisa? Czy ktoś miał okazję porównać  te modele?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lokalny operator, u którego mam internet światłowodowy FTTH 100 Mb/s, podpisał umowę z Jamboxem i oferuje od niedawna ich telewizję. W związku z tym mam pytania.

 

1. Czy jest dobra jakość telewizji SD i HD?

2. Czy jak mam prędkość pobierania do 100 Mb/s to czy ta telewizja będzie dobrze działała? Na Wi-Fi w speedtestach pokazuje prędkość około 60-75 Mb/s, a po kablu Ethernet około 85-90 Mb/s. Czy będzie dobrze działała taka telewizja?

 

Pytania może dziwne, ale nigdy nie miałem telewizji ze światłowodu.

 

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 21:54, gjon napisał:

A co się w tym temacie zmieniło?
----------------------

 

Kanałów TVNu nie da się już nagrać do "chmury", można je zapisać tylko na dysku USB. Poprawiła się jakość nagrań na kanałach HD, bo wcześniej były strasznie mocno skompresowane - co widać po ilości miejscu zajmowanego w chmurze wcześniej i teraz. Niektóre kanały były "podmieniane" przy nagrywaniu z HD na SD. Teraz wszystko nagrywa się w HD.

W dniu 18.01.2019 o 04:29, Sławomir Pawłowski napisał:

1. Czy jest dobra jakość telewizji SD i HD?

2. Czy będzie dobrze działała taka telewizja?

 

1. Tak - w HD oczywiście lepsza, a tych kanałów jest dość dużo.

2. Tak - u mnie TV idzie po osobnym kablu i nie wpływa na działanie internetu, ani na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Emek Wspomniałeś o nagrywaniu w chmurze. Czy dekoder Mag 250 ma tę funkcję nagrywania w chmurze i przez jaki czas są w chmurze przechowywane nagrania?

 

Umowę podpiszę w marcu lub na początku kwietnia bo musi mi się najpierw skończyć umowa w CP i NC+.

Teraz na razie robię rozeznanie. Chyba podpiszę umowę na pakiet Wielotematyczny HD lub Wielotematyczny Super HD z dodatkiem Więcej muzyki i Więcej Discovery HD.

 

I jeszcze jedno pytanie. Orientujesz się może czy podczas podpisywania umowy operator sprawdza dane w systemach KRD, BIK i BIG? Sprawa w tych instytucjach uregulowana, ale lepiej dmuchać na zimne. Pozdrawiam.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytając, czy u Was również występują problemy z Jambo Nagrywarką? U siebie na obu dekoderach zauważyłem, że po wejściu w opcję "Nagrania"  wyświetla się komunikat o konieczności podłączenia dysku USB, podobnie jak przy próbie nagrania dowolnego programu. Dodatkowo zniknęły ikonki JPVR przy opisie kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa ciągle jest w fazie testów. W mojej ocenie jest to zarówno dobra jak i zła sytuacja. Dobra, bo dzięki temu jest bezpłatna; zła, bo zdarzają się w związku z tym problemy. U mnie przez kilka ostatnich dni bardzo często wyrzucało błąd o nieudanym dodaniu nagrania do JPVR.

@Sławomir Pawłowski o kwestię weryfikacji danych na pewno dowiesz się u swojego operatora przed podpisaniem umowy. Jeśli masz już umowę na internet, prawdopodobnie jesteś dla swojego operatora wiarygodnym klientem, dlatego raczej nie powinieneś mieć problemów formalnych z zawarciem umowy. W temacie nagrywarki - chmura działa dla wszystkich kanałów, oprócz tych z grupy TVN i Discovery oraz kanałów Polsat Doku, TV6, WP, Nowa TV, Metro, Zoom TV, ATM Rozrywka i chyba wszystkich Eleven Sports. Tam gdzie nie działa chmura, można nagrywać na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.01.2019 o 05:08, Emek napisał:

Usługa ciągle jest w fazie testów. W mojej ocenie jest to zarówno dobra jak i zła sytuacja. Dobra, bo dzięki temu jest bezpłatna; zła, bo zdarzają się w związku z tym problemy. U mnie przez kilka ostatnich dni bardzo często wyrzucało błąd o nieudanym dodaniu nagrania do JPVR.

@Sławomir Pawłowski o kwestię weryfikacji danych na pewno dowiesz się u swojego operatora przed podpisaniem umowy. Jeśli masz już umowę na internet, prawdopodobnie jesteś dla swojego operatora wiarygodnym klientem, dlatego raczej nie powinieneś mieć problemów formalnych z zawarciem umowy. W temacie nagrywarki - chmura działa dla wszystkich kanałów, oprócz tych z grupy TVN i Discovery oraz kanałów Polsat Doku, TV6, WP, Nowa TV, Metro, Zoom TV, ATM Rozrywka i chyba wszystkich Eleven Sports. Tam gdzie nie działa chmura, można nagrywać na USB.

 

Mam ogromną prośbę. Wczoraj podpisałem umowę na pakiet Wielotematyczny HD z opcją więcej Discovery HD i Więcej Muzyki. Napisz mi proszę jak nagrywać w Jambo Nagrywarce. Nie mogę w menu dekodera znaleźć tej opcji. Gdy wcisnę na pilocie klawisz nagrywania to dekoder informuje że jest niepodłączony dysk USB. Czy ewentualnie da radę nagrywać na pendriva 16 Gb? Mało nagrywam, więc zakup dysku twardego odpada.

 

Czy można odtwarzać na dekoderze MAG 255 filmy i muzykę z pendriva?

 

 

 

Na powyższym filmie jest mowa o przeglądarce internetowej na ekranie telewizora. Nie mogę niestety na dekoderze MAG 255 znaleźć tej przeglądarki. Czy na tym dekoderze jest ta przeglądarka, czy może ją usunęli?

 

Podobno na dekoderach Jamboxa jest też serwis Youtube. Nie mogę go znaleźć. W którym miejscu w menu go znajdę?

 

Proszę o odpowiedź. Najbardziej mi zależy na Jambo nagrywarce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Mam ogromną prośbę. Wczoraj podpisałem umowę na pakiet Wielotematyczny HD z opcją więcej Discovery HD i Więcej Muzyki. Napisz mi proszę jak nagrywać w Jambo Nagrywarce. Nie mogę w menu dekodera znaleźć tej opcji. Gdy wcisnę na pilocie klawisz nagrywania to dekoder informuje że jest niepodłączony dysk USB. Czy ewentualnie da radę nagrywać na pendriva 16 Gb? Mało nagrywam, więc zakup dysku twardego odpada.
 
Czy można odtwarzać na dekoderze MAG 255 filmy i muzykę z pendriva?
 
 
 
Na powyższym filmie jest mowa o przeglądarce internetowej na ekranie telewizora. Nie mogę niestety na dekoderze MAG 255 znaleźć tej przeglądarki. Czy na tym dekoderze jest ta przeglądarka, czy może ją usunęli?
 
Podobno na dekoderach Jamboxa jest też serwis Youtube. Nie mogę go znaleźć. W którym miejscu w menu go znajdę?
 
Proszę o odpowiedź. Najbardziej mi zależy na Jambo nagrywarce.
 


Jambo Nagrywarkę musi włączyć Ci operator, zapytaj się o to w jego biurze. Nie ma niestety ani przeglądarki, ani YouTube'a - obie usługi zostały wyłączone.

Kiedy już operator Ci to włączy (pojawi się wtedy w TV Panelu -> Usługi punkt "Jambo Nagrywarka - pakiet podstawowy"), wejdź w menu podręczne (przycisk menu) -> Nagrania -> kliknij INFO -> Ustawienia. Tam będziesz mógł ustawić tą nagrywarkę jako domyślną. Od tego momentu przy każdym kanale, który obsługuje tą usługę, będzie widoczna ikonka JPVR w dolnym pasku miniEPG.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zgłosiłem do operatora. Czy na pendriva można coś nagrać? Czy można odtwarzać filmy i muzykę zapisaną na pendrive? Mam zamiar kupić pendriva, ale jak to nie będzie działać to sobie zakup odpuszczę, bo jak nie zadziała to będzie mi on zbędny i dlatego pytam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dzięki. Zgłosiłem do operatora. Czy na pendriva można coś nagrać? Czy można odtwarzać filmy i muzykę zapisaną na pendrive? Mam zamiar kupić pendriva, ale jak to nie będzie działać to sobie zakup odpuszczę, bo jak nie zadziała to będzie mi on zbędny i dlatego pytam. Pozdrawiam.


Oficjalnie można nagrywać wszystkie programy na pendrive'a, jednak w praktyce często funkcja ta zawiesza się na MAGach (staje na wykrywaniu dysku USB). Nie można odtwarzać żadnych swoich filmów czy zdjęć, Jambox tutaj niestety ogranicza możliwości dekoderów swoim oprogramowaniem ;)

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że bardzo ciekawy jest ten filmik z YouTuba o Jamboxie. Możliwości, które pokazuje miały miejsce zapewne wtedy, kiedy jeszcze - cytując klasyka - ludzie rzucali kamieniami w dinozaury.

Nagrywanie na pendrive'a działało u mnie całkiem dobrze, ale przy timeshifcie pojawiały się problemy. Dysk/pen powinien być naprawdę szybki. Nie mam zielonego pojęcia jaki jest bitrate, ale na pewno wysoki, więc jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie przy niskim transferze pamięci, kończy się zawieszeniem dekodera. Kupiłem kilka miesięcy temu dysk za 99 zł o pojemności 256 GB i leży podłączony do dekodera. Większość nagrań wchodzi do chmury, a reszta zapisuje się na dysku. Nie chcę robić reklamy, bo mnie łajzy z Jamboxa zablokowali na fejsie, ale porównując do innych dostawców TV, ciężko znaleźć bardziej konkurencyjną ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...