Jump to content

Recommended Posts

W jakim  systemie kodowania nadaje Jambox? Sa tam karty kodowania w tunerach? Jak nadaja uprawnienia?

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.

Mozna to ominac nadajac wlasne?

Edited by Barti

Jesli pojawil by sie jakis adres MAC, ktory ma pelne uprawnienia, ich system to "zobaczy".

Edited by Barti

Mam pytanie do Was. Teraz zauważyłem że w Jamboxie na kanale TVP1 mam znacznie gorszy dźwięk niż na tym samym kanale ale poprzez naziemną cyfrową telewzije. Czy ktoś ma podobnie? Inne kanały bez różnicy. Tak nadają czy o co chodzi? Nie znam się na tym kompletnie zaznaczam.

Guest emilanowski

W jakim sensie dźwięk jest gorszy? Przerywa, nie działa, czy coś innego?

Witam,

Przeszukiwałem internety odnosnie MAG250 i na jutubie znalazłem takie coś:

• Czy posiadając ten dekoder od providera LIMES mogę sobie "zrobić" dostęp do czegoś takiego?
  • Jak wejść do ekranu z 45 sek ?
  • Dostałem wczoraj info o aktualizacji oprogramowania, zastosowałem się do instrukcji czyli wypaczyłem od prądu ale niestety nowego oprogramowania nie pobrało :/

Mi po aktywacji nagrywarki, zresetował się dekoder i przywrócona została domyślna lista 1-100 czy to normalne?

Guest emilanowski

Ktoś jeszcze oprócz mnie ma wrażenie, że programy HD odtwarzane z JPVR mają gorszą jakość od programu oglądanego na żywo? Jakby kompresja większa...

Tak, to prawda, teraz to się bardzo pogorszyło. Ogólnie Jambox traci w moich oczach, bo nic nie dają nowego, kanały SD zamiast HD...

Guest emilanowski

No właśnie i na co mi te 200 GB na nagrania niby HD, które w dodatku znikają po 2-3 dniach. Wolę mieć z 30 GB miejsca, prawdziwą jakość HD i nielimitowany dostęp do nagrań.

@piotrekjunior

mi się kiedyś udało wejść do tego śmiesznego menu zgodnie z instrukcją stąd https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=40651

Jeno potem znowu trzeba ustawić bootowanie tak jak było wcześniej, żeby móc zassać oprogramowanie jamboxa. Bo albo jambox albo telewizja z internetu. Zresztą nie wiem czy wogóle by to zadziałało, bo mój dostawca po kablu podłączonym do MAGa nie daje sygnału internetu tylko sygnał telewizji... Tak więc lepiej nie kombinować, bo jak się poprzestawia to potem wizyta serwisu ISP :wink:

Edited by emilanowski

Guest emilanowski

Nie wiem czy to wynik moich ciągłych reklamacji, czy coś się poprawiło ale od kilku miesięcy obraz się nie psuje. Tragiczne jest natomiast to, że odtwarzanie z JPVR np TVN HD wygląda czasem rzeczywiście jakby pojawiały się artefakty. Tak duża kompresja to przesada.

Guest emilanowski

Ta kompresja na JPVR to jakaś tragedia. HD można sobie wsadzić w d...

To prawda, a jak spróbujesz nagrać TVN Turbo w HD to nagra w SD. Słabo...

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Guest emilanowski

Pal ich tam licho, że podmieniają w nagraniach HD na SD.

Ale jakość HD, jest tak beznadziejna, że momentami, aż cały obraz faluje. Eh zawsze coś, w końcu przejdę do NC+.

Nadal nie mam nagrywarki sieciowej, ale to nic. Najgorsze jest oprogramowanie pełne błędów:
- restart dekodera po zaprogramowaniu nagrywania według czasu
- niedziałające przewijanie nagrań z niektórych kanałów, np. Polsat Doku HD. Pasek postępu cały czas stoi na 00:00, po naciśnięciu przycisku przewijania na pilocie przewija się o kilka sekund
- samoczynnie resetująca się lista kanałów 1-100 co kilka tygodni.

MAG250.

Edited by kris87

Jak wszyscy.

Wam też lubi "strzelić" z głośników przy przełączaniu kanałów?

Nadal nie mam nagrywarki sieciowej, ale to nic. Najgorsze jest oprogramowanie pełne błędów:

- restart dekodera po zaprogramowaniu nagrywania według czasu

- niedziałające przewijanie nagrań z niektórych kanałów, np. Polsat Doku HD. Pasek postępu cały czas stoi na 00:00, po naciśnięciu przycisku przewijania na pilocie przewija się o kilka sekund

- samoczynnie resetująca się lista kanałów 1-100 co kilka tygodni.

MAG250.

Punkt 1 i 2 mam regularnie - z tymże drugi akurat głównie w przypadku kanałów Eleven/Eleven Sports/Eleven Extra. Do tego nagranie na początku wczytuje się tak długo, że... raz je usunąłem bo myślałem że nic się nie nagrało...  :mrgreen:

Lista 100 zrestartowała mi się chyba 2 razy w ciągu 3 lat korzystania z Jamboxa, więc widzę, że nie miałem aż tak źle ;)

Trzeba się przyzwyczaić, że oprogramowanie jest jakie jest i nie działa - jeśli przez 3 lata nie umieli się uporać z dobrze działającym przewijaniem, to nawet nie liczę, że poprawią inne błędy. Aha - tak na marginesie - warto ich atakować przez lokalnych dostawców, mam wrażenie że wtedy bardziej interesują się zgłaszanymi problemami...

Edited by piotrek.prz