Skocz do zawartości

JAMBOX


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że bardzo ciekawy jest ten filmik z YouTuba o Jamboxie. Możliwości, które pokazuje miały miejsce zapewne wtedy, kiedy jeszcze - cytując klasyka - ludzie rzucali kamieniami w dinozaury.
Nagrywanie na pendrive'a działało u mnie całkiem dobrze, ale przy timeshifcie pojawiały się problemy. Dysk/pen powinien być naprawdę szybki. Nie mam zielonego pojęcia jaki jest bitrate, ale na pewno wysoki, więc jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie przy niskim transferze pamięci, kończy się zawieszeniem dekodera. Kupiłem kilka miesięcy temu dysk za 99 zł o pojemności 256 GB i leży podłączony do dekodera. Większość nagrań wchodzi do chmury, a reszta zapisuje się na dysku. Nie chcę robić reklamy, bo mnie łajzy z Jamboxa zablokowali na fejsie, ale porównując do innych dostawców TV, ciężko znaleźć bardziej konkurencyjną ofertę.
Też tak sądzę, szczerze myślę, że tamta wersja oprogramowania pod pewnymi aspektami (jak np. dostęp do przeglądarki internetowej czy brak blokady na dostęp do aplikacji wbudowanych w dekoder) jest ciekawsza od Kyanitu ;) Podrzucę również instrukcję obsługi do niej znalezioną w internecie:https://cloud.tapatalk.com/s/5c65821698911/jambox-instrukcja_motorola.pdf

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa prawidłowo na Mozilli i Chrome. Mam pytanie. Czy na dekoderze Mag 255 da się jakimś sposobem sprawdzić jaki bitrate obrazu ma konkretny kanał?

 

Czy dekoder Mag 255 posiada zabezpieczenie HDCP? Czy zadziała na monitorze komputerowym poprzez kabel HDMI-DVI-D?

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was posiada TV z Jambox korzystając z łączą internetowego innego operatora?I jak to działa?Niedawno dowiedziałem się od lokalnego operatora który obsługuje sieć Jambox- Logitus ,że mimo że jeszcze nie posiadają w moim miejscu zamieszkania swojego łącza ,to mogę korzystać z oferty TV poprzez ich dekoder posiadając łącze internetowe Wi Fi np.od UPC.Zresztą u mnie niedawno osiedlowa kablówka wprowadziła coś podobnego ,że można korzystać z oferty ich programów poprzez IPTV,korzystając z netu dowolnego operatora.

Edytowane przez piter123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w takim streamie nie ma rozdzielczości HD  to słabo i u mnie to odpada ,chyba że jeszcze udoskonalą ,bo dopiero od niedawna jest taka możlowość korzystania z oferty TV Jambox.

2 minuty temu, djadijos napisał:

Netia ma 1080i z bitrate zazwyczaj ~6-8 do 13 max

Ale tu trzeba być bezpośrednio podłączonym pod sieć Netia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc można na łączach Orange korzystać z oferty TV Netii?U mnie na osiedlu już od dawna tylko część ulic jest podłączona pod linie Netii,reszta tylko pod dawne TP,a  obecnie Orange także już z Swiatłowodem.Jak się kiedyś dowiadywałem od Netia,to u mnie tylko z ich internetu mogę korzystać .

Edytowane przez piter123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@djadijos,

to do TV Netii nie potrzeba światłowodu? W mojej miejscowości kiedyś oferowana była oferta TP Stacjonarna (obok płotów stoją jeszcze takie słupki z logiem TP), czy na czymś takim możliwe jest skorzystanie z TV Netii? Wg mapy Orange, nie ma możliwości skorzystania z ich oferty u mnie, w sąsiedniej miejscowości już tak. 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Na stronie Netii podając adres wskazuje tylko Internet z Plusa i TV z CP... Chciałbym się uwolnić już od CP, ze względu na ich kombinacje ze SmartDomem i PSP. 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie Orange BSA możesz mieć tylko posiadając aktywne łącze w Orange. Niestety inaczej oficjalnie się nie da.

20 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

W mojej miejscowości kiedyś oferowana była oferta TP Stacjonarna (obok płotów stoją jeszcze takie słupki z logiem TP), czy na czymś takim możliwe jest skorzystanie z TV Netii? Wg mapy Orange, nie ma możliwości skorzystania z ich oferty u mnie, w sąsiedniej miejscowości już tak. 

Jeśli Orange twierdzi, że nie ma możliwości to na pewno Netia nie poleci na kablach Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dekoderem MAG 255. Otóż 2 godziny temu zawiesił mi się ten dekoder, tak, że nie dało się z tym nić zrobić pilotem. Odłączyłem na kilka sekund zasilacz dekodera od gniazdka elektrycznego i dekoder nie wstał.

 

Teraz jest tylko niebieska plansza z napisem: "Bootstrap message: Reception of an image is started"

 

Co mam zrobić aby oglądać telewizję? Znam bardzo słabo J.Angielski i tam chyba jest napisane że pobiera jakiś obraz, czy jakoś tak.

 

Teraz pojawił się taki napis: "Digital signature isnt correct. Waiting Operator command.

 

Co mam zrobić aby obejrzeć telewizję?

 

Czy jak okaże się, że dekoder padł to wymienią mi go za darmo, czy trzeba będzie za wymianę zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sławomir Pawłowski napisał:

 Mam problem z dekoderem MAG 255. Otóż 2 godziny temu zawiesił mi się ten dekoder, tak, że nie dało się z tym nić zrobić pilotem. Odłączyłem na kilka sekund zasilacz dekodera od gniazdka elektrycznego i dekoder nie wstał.

 

Teraz jest tylko niebieska plansza z napisem: "Bootstrap message: Reception of an image is started"

 

Co mam zrobić aby oglądać telewizję? Znam bardzo słabo J.Angielski i tam chyba jest napisane że pobiera jakiś obraz, czy jakoś tak.

 

Teraz pojawił się taki napis: "Digital signature isnt correct. Waiting Operator command.

 

Co mam zrobić aby obejrzeć telewizję?

 

Czy jak okaże się, że dekoder padł to wymienią mi go za darmo, czy trzeba będzie za wymianę zapłacić?

 

Od razu uprzedzam, że długi post ;) 

Pierwszy komunikat oznacza, że Twój dekoder przełączył się w tryb aktualizacji z serwera DHCP (tryb ten jest przeznaczony głównie do wgrywania zmodyfikowanego oprogramowania przez operatora albo do przywrócenia ustawień domyślnych), konkretniej natomiast, że otrzymał on aktualizację z tego serwera i jest w trakcie jej instalacji.

Co do drugiego komunikatu chwilka wyjaśnienia. Każde oprogramowanie na dekodery MAG podczas procesu jego przygotowywania jest podpisywane cyfrowo kluczem wygenerowanym przez programistę. Jako że Jambox jest operatorem, klucz ten jest dodatkowo podpisany przez programistów Infomiru (firmy produkującej dekodery). Ma to na celu zabezpieczenie dekodera przed uruchomieniem nieautoryzowanego systemu. Klucz taki dzieli się na "klucz właściwy" - część prywatną oraz jego "podczęść" - część publiczną. Mówię tak dlatego, ponieważ z części prywatnej można wygenerować część publiczną, ale nie da się w drugą stronę. Podczas wgrywania oprogramowania dekoder rozkodowuje podpisane oprogramowanie oraz odczytuje cyfrowy podpis programisty - jest to część prywatna. Następnie generuje z niej część publiczną i zapisuje w swojej pamięci.

Podczas uruchamiania dekodera dekoder porównuje ze sobą obie części - jeśli pasują do siebie (część publiczna z pamięci dekodera pochodzi z części prywatnej, którą podpisane jest oprogramowanie), uruchamiany jest system operacyjny, a następnie portal operatora (u nas TV Portal Jamboxa). Jeśli natomiast nie - co z jakiegoś powodu stało się u Ciebie - dekoder zatrzymuje system i wyświetla błąd.

 

Jeśli dobrze się domyślam, prawdopodobnie podczas wyświetlania pierwszego komunikatu dekoder usunął ze swojej pamięci część publiczną cyfrowego podpisu, żeby się "przygotować" na zapis nowej. Pocieszę Cię, że dekoder nie padł, wymaga tylko ponownego wgrania oprogramowania Jamboxa :) 

 

Możesz spróbować następującego sposobu:

1. Odłącz dekoder od prądu, następnie podłącz ponownie, trzymając podczas jego włączania przycisk "MENU", dopóki nie wyskoczy Ci niebieskie menu z kilkoma opcjami. Upewnij się, że dekoder jest podłączony do sieci internetowej Jamboxa.

2. Strzałkami góra-dół wybierz z listy opcję "Upgrade Tools" (narzędzia do instalacji systemu), potwierdź strzałką w prawo. Następnie przejdź tak samo do opcji "DHCP Upgrade" (metoda wspomniana w pierwszym komunikacie). Dekoder spróbuje wtedy poszukać właściwego oprogramowania w sieci Jamboxa.

Jeśli widzisz komunikat "Bootstrap message: Reception of an image is started", oznacza to, że wykrył on oprogramowanie i wgrywa je do pamięci. Nie przerywaj tego procesu.

Jeśli natomiast widzisz komunikat "Digital signature is not correct", przejdź do kolejnego kroku:

Strzałkami góra-dół wybierz z listy opcję "Def. Settings" (ustawienia fabryczne), potwierdź ją klikając strzałkę w prawo, a następnie OK. Musisz zrobić to dwukrotnie, żeby dekoder całkowicie przywrócił się do ustawień fabrycznych. W tym kroku ważne jest to, że dekoder automatycznie ustawi domyślną część publiczną cyfrowego podpisu, jednak nie wymaże istniejącego oprogramowania. Po zrobieniu tego spróbuj ponownie kroku 2.

3. Gdy zauważysz komunikat: "Writing the image to flash successful!!!", oznacza to, że dekoder poprawnie wgrał oprogramowanie. Teraz uruchomi on je oraz zaktualizuje, ponieważ wersja dostarczana przez DHCP jest jedynie "przejściową" w celu integracji dekoderów z systemem używanym przez Jamboxa. Zostaw dekoder na jakieś 10 minut, aż włączy się telewizja :) 

 

Jeśli i to nic nie da, zostaje Ci albo przejście się do operatora, albo (jeśli masz drugi dekoder Jamboxa) samodzielne próby przegrania oprogramowania, co wiąże się z utratą gwarancji - operator Ci to raczej naprawi, ale może zażądać pewnej sumki ;)

 

Edytowane przez Nepose
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Próbuję teraz to robić. O efekcie poinformuję edytując tego posta.

 

Jesteś przyjacielu Wielki. Udało się. Dekoder pobiera oprogramowanie i jest logo Jambox HD, czyli będzie dobrze. Co ja bym bez Ciebie zrobił. Wielkie dzięki :beer:

 

PS. Kanały Tv już działają. :-) 

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Jest już OK. Dzięki za pomoc.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nepose Awaria wyszła trochę na plus. Dzięki awarii dekoder pobrał ponownie oprogramowanie i od teraz przewijanie nagrań z Jambo nagrywarki jest w końcu prawidłowe i bez zarzutów. Przed awarią gdy przewijałem reklamy w połowie nagrania to przeskakiwało do początku nagrania i trzeba było oglądać od początku aby dojść do interesującego momentu.

  Teraz można przewinąć nagranie do samego końca i jest prawidłowo i nie przeskakuje do początku.

 Wydaje mi się, że to dzięki temu, że dekoder na nowo pobrał oprogramowanie.

 

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za pomoc. Szkoda trochę że Jambox aż tak bardzo ogranicza funkcje oprogramowania. Mogli zostawić przeglądarkę internetową i udostępnić funkcjonalność odtwarzania plików z pendraiva i dysków twardych z usb.

 

PS. Jaką wydajność prądową mają wyjścia USB w dekoderze MAG 255? Można awaryjnie naładować lub nieco podładować baterię w smartfonie lub zwykłym telefonie komórkowym? Czasami gdzieś zapodzieje się ładowarka i dlatego to pytanie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 

PS2. Jutro jest otwarte okno Canal+ od godziny 16:05, w tym o godzinie 17:55 na żywo mecz Lotto Ekstraklasa Lech Poznań - Legia Warszawa

 

W nocy z z niedzieli na poniedziałek kolejne otwarte okno związane z Oskarową galą. Początek okna 23:30 a gala Oskarowa od godziny 2:00. Odkodowany skrót gali w poniedziałek 25 lutego od godziny 21:00 do godziny 22:30.

 

Okno trzeba sobie samemu otworzyć w Jambox Panelu z poziomu dekodera lub komputera. PO zakończeniu okna Canal+ sam się wyłączy.

 

Link: https://www.jambox.pl/news/2718

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma za co :) W MAGach 250 da się jeszcze odzyskać tą aplikację bez utraty gwarancji, ponieważ na DHCP stoi stara wersja oprogramowania bez blokady. W 255 jednak już musiałbyś rozkręcić go i podłączyć się szeregowo (na płytce są specjalne piny działające jak port, które umożliwiają dostęp do odpowiednika BIOSu), niestety tracisz wtedy gwarancję :(

Raz sprawdzałem to na 250 i ta aplikacja wbudowana nie jest usunięta z oprogramowania Jamboxa, tylko niektóre pliki są tak podmienione, że od razu włącza się telewizja. A szkoda.

 

Co do wydajności prądowej gniazd, szczerze nie mogłem tego nigdzie znaleźć, wydaje mi się jednak, że telefon powinny ładować normalnie.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Nepose
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...