Jump to content
Poland

Wnioskowanie słuchaczy o wolne częstotliwości z ich lokalizacji - czy to możliwe?

Recommended Posts

Posted (edited)

Mam pewne pytanie a mianowicie czy słuchacze też mogą wystąpić do urzędów (KRRiT, UKE i nadawców) o rozpoczęcie prac nad poszukaniem częstotliwości dla ich miejsca zamieszkania wolne częstototliwości tak by dana stacja mogła się tam pojawić? Próbowałem zapytać się w tej sprawie UKE i KRRiT ale oni chyba byli zaskoczeni ruchem od tej strony (do tej pory zawsze liczyli na zgłoszenia nadawcy) bo nieprzygotowani przerzucali się odpowiedzialnością. Wnioskowałem rzecz jasna o nowe częstotliwości a nawet stacje (Polskie Radio 24, VOX FM, Radio Wawa albo Radio Fama) dla okolic powiatu bocheńskiego a zwłaszcza jego południowych rejonów. Zainspirował mnie do tego news z 2006 roku o przeznaczeniu dla moich okolic częstotliwości 92,7 MHz do czego jednak nie doszło bo potem częstotliwość tą zamieniono na 92,8 MHz i przeniesiono do Tarnowa. Jestem ciekaw czy w dobie rzekomego przeładowania częstotliwościami w Małopolsce mam czego szukać dla swojego regionu a jeżeli tak to jaką jako słuchacz mam drogę by działać. Będę wdzięczny za wskazówki.

Edited by Poland