Skocz do zawartości
  • 0

Podłączenie anteny w nowym domu - jak?


Damis
 Udostępnij

Pytanie

Witam, 

Jestem na etapie instalacji elektrycznej w domu. Dostawca telewizji będzie Cyfrowy Polsat. 

Liczba pokoi, które w przyszłosci będą miały dostęp do telewizji będzie 3.

Tutaj moje pytanie, jak podłączyć antenę? 

Czy od każdego pokoju muszę osobno ciągnąć przewód sygnalowy aż do anteny z potrójnym wyjściem konektora? Czy może wychodzę z anteny jednym wyjściem z konektora i łączę to w switch i dzielę wtedy na pokoje? 

 

 

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moja rada jak robić to raz z porządnie.

 

Więc:

 

1. W salonie to przynajmniej dwa kable dla sat. Dla dekodera z możliwością nagrywania w sam raz.

2. W pozostałych pomieszczeniach to po jednym kablu dla sat wystarczy. Chyba że chcesz mieć też dekoder z nagrywaniem.

3. Z doświadczenia podpowiem ze do kuchni także kabel sat pociągnij - też się przydaje.

 

Wszystkie kable idą do centralnego punktu na strychy i tam podłączasz do multiswitcha.

Multiswitch to najlepiej 9/8 bo masz na zapas dla drugiego satelity ( Astra + dvb-t ) oraz dla dodatkowych dekoderów.

2 konwentery Quatro w układzie zez - jeden na Astrę - drugi na Hotbird.

 

Żebyś później nie musiał kuć ścian - ciągnąć kabla po elewacji itp jak ci się zmieni chęć i będziesz chciał oglądać także z Astry 19,2E.

 

Koszt wcale nie jest duży a i spokój masz,

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dwa kable do każdego z pokoi,to jeśli dla dekodera z dyskiem i dwiema głowicami,ale nie koniecznie,a to ze względu na to że Cyfrowy Polsat odchodzi od dekoderów wymuszających poprowadzenie dwóch kabli.A tak po za tym to w chwili obecnej wszystkie dekodery sprowadzają się do technologii jednokablowej unicable.CP zaprzestał udostępniania dekoderów dwu głowicowych typu Sagemcom,oraz PVR 7000 HD.Nawet zwykły dekoder HD tego operatora posiada możliwość nagrywania poprzez usb.A możliwość odbioru pozycji satelitarnej np.Astra 19,2e nie wymaga poprowadzenia drugiego przewodu do mieszkania. Do tego stosuje się przełącznik diseq instalowany tuż przy antenie satelitarnej jakby ktoś tego nie wiedział. Drugi przewód tylko jeśli zamierzasz podać sygnał z anteny naziemnej dvbt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ARTIPAPK na CP świat się nie kończy, jeżeli nie chce mieć w przyszłości ograniczonej instalacji (niezależnie jakiego operatora wybierze) to najlepiej zrobić to na multiswitchu i podciągnąć po 2 przewody chyba, że zostawi tak duże peszle, że w przyszłości da się przeciągnąć dodatkowy kabel.

 

@Damis

Oczywiście możesz bezpośrednio do anteny ale instalacja na multiswitchu daje Ci możliwość zawsze wpięcia DVB-T czy łatwej przeróbki instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, rozumiem spoko ale chciałem tutaj naświetlić inną opcję, sam zajmuje się instalacjami i jak klient się upiera przy takiej instalacji jak podałeś to ją robię ale uprzedzam, że w przyszłości mogą być inne rozwiązania i będzie ponowny wydatek. Klienta wybór a mój zarobek ;-) a można to rozwiązać na etapie projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę nie widzę tego peszlowania, ale jak kto uważa.

W kuchni może się przydać do radia, montowane różne albo oddzielnie z głośnikiem w suficie, lub w instalacji puszkowej.  Ale może to wymagać także przewodu zasilającego.

Natomiast jeden kabel UTP do każdego ''punktu'' telewizyjnego jest bardzo dobrą podpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...