Skocz do zawartości

Gniazda antenowe podtynkowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym wiedzieć czy ktoś z was ma może doświadczenie z gniazdami antenowymi montowanymi podtynkowo?  Takie coś: https://etak.eu/gniazda-antenowe

Bo szczerze mówiąc pierwszy raz to widzę a wygląda interesująco (większa estetyka, mniej kabli) Do tego zdarza mi się że czasem po prostu usuwam telewizor z pokoju gdy potrzebuję więcej miejsca więc dzięki temu wystarczyło by odpiąć przewód antenowy i tyle. Czy dużym problemem jest podłączenie tego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gniazdami podtynkowymi jest tak, że trzeba wiedzieć dokładnie jakiego typu gniazdo gdzie może być użyte żeby później nie było rozczarowań, że gniazdo ładnie wygląda ale nie działa jak powinno. Inne gniazdo potrzebne jest do instalacji zbiorczej na multiswitchu, inne do telewizji kablowej, inne jak mamy sygnał poprowadzono jednym kablem od pokoju do pokoju bez żadnych rozgałęźników a jeszcze inne jak ktoś ma tylko antenę satelitarną za oknem. Typowy przykład z życia - remont mieszkania, gniazda podtynkowe założone samemu wszędzie, nawet po dwa w pokoju tak na zapas jakby telewizor miał być przestawiony a kablówka nie działa jak powinna. Poza tym z samą jakością wykonania gniazd też jest różnie u różnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adrian1981 napisał:

Z gniazdami podtynkowymi jest tak, że trzeba wiedzieć dokładnie jakiego typu gniazdo gdzie może być użyte żeby później nie było rozczarowań, że gniazdo ładnie wygląda ale nie działa jak powinno. 

Właśnie, wygląda ładnie ale nie działa jak powinno. Ja gdy wprowadziłem się do nowego budynku, to wcześniej podczas budowy elektrycy gdy zakładali mi elektrykę,to i przy okazji pozakładali okablowanie antenowe,oraz gniazdka tv dvbt/sat.Podłączyłem telewizor pod antenę naziemną na dachu poprzez gniazdo,a tam sygnał ok.60% max  (bez żadnych wzmacniaczy).Anteną na dachu regulowałem i nie mogłem uzyskać większej siły sygnału. W pewnym momencie coś mnie podkusiło,aby zdemontować gniazdko tv ze ściany i połączyć bezpośrednio antenę do tv.O dziwo sygnał się podniósł do ok 80-85% !.Dokupiłem do tego z czasem wzmacniacz antenowy przelotowy-liniowy i sygnał obecnie ok.95%.Więc tak zostawiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frez do muru, lub wiertarka z opcją kucia,  wsadzasz kabel, osadzasz puszkę (tylko nie płytką, głęboka lub ultragłęboka) gniazdko montuje się  łatwo. Trzeba odizolować długość żyły  i ekranu (najczęściej opisane na tylnej ścianie lub opakowaniu). Następnie wsuwasz kabel w gniazdo , tam jest ''ząbek'' który wchodzi między izolację zewnętrzną a ekran i dokręcasz śrubkę  by przewód się nie wypiął. Sama żyła wchodzi w zacisk, który widać z tyłu mechanizmu. Ważne by nie zrobić zwarcia. Są pojedyńcze, podwójne, końcowe, przelotowe, różnych producentów, serii i jakości. Jak nie masz możliwości zrobienia otworu pod puszkę, to możesz natynkową wersję wybrać (puszka + mechanizm + ramka). Wszystko do zobaczenia w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie stosowałem gniazda końcowe firmy Televes i mogę z czystym sumieniem polecić. Spadek sygnału właściwie niezauważalny (o ile pamiętam, to jakieś 2-3% wg wskazań tunera DVB-T). Plus taki, że w każdym pokoju mam sygnał DVB-T i SAT z jednego kabla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Planuję mały remont i wymianę instalacji. Chciałbym zamontować gniazdo podtynkowe SAT + TV/R. Czy do standardowego gniazda podtynkowego można podłączyć kabel Unicable i czy to będzie działać czy musi być kupione specjalne gniazdo pod Unicable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...