Skocz do zawartości

Wielkość czaszy do słabych transponderów na Hot Bird'zie 13 E


Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w centralnej części Polski. Interesują mnie kanały SD i HD (odbioru UHD nie planuję). Jeśli chodzi o ofertę NC plus najsłabszy sygnał emituje TVN i TVN 24 (wiem z doświadczenia). Jaką wielkość czaszy zastosować żeby nawet w nieco gorszą pogodę nie mieć zakłóceń 70 cm, 80 cm czy 90 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat użytkuję antenę o średnicy 90 cm.Ale powiem szczerze, jak ustawisz antenę 90" precyzyjnie,to spokojnie tobie wystarczy. A wichury i gradobicie to wiadomo,nawet antenę  o średnicy 120 cm osłabi co do sygnału.Średni deszcz nie przeszkadza i powiewy wiatru jak w ostatnich dniach pogodę mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że kiedyś odbierało się sygnał z transponderów dvb-s / QPSK. Czyli do odbioru wystarczył MER=10 czy 11dB. Dziś to nie przejdzie bo modulacja 8PSK jest bardziej wymagająca co do parametrów odbioru. Nie polecam stosować anten 60cm, szczególnie dalej na wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.04.2019 o 23:08, qwerty01 napisał:

Im większa tym lepiej

Oraz normalnej firmy a nie jakieś firmy krzak co też można kupić. Można spotkać opinię na temat jednego taniego producenta popularnego na allegro że ich anteny 80 cm mają nędzne parametry, znacznie gorsze od słabych anten cyfrowego polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to pecyzyjnie ustawiona antena .Ja od wielu lat korzystam z anteny 90 cm,i większej nie potrzebuję. Kanały TVN mam na poziomie 15 snr,i jak dotychczas nie miałem żadnego szatkowania przy zwykłym deszczu. Co jakiś czas raz na kilka miesięcy sprawdzę sobie tylko czy nie mam jakiś luzów na śrubach przy cybantach,oraz podejrzę na ekran w menu z jakością sygnału.Wiadomo wiatr i wichury z czasem mogą lekko przesunąć antenę.Nigdy nie korzystałem z usług instalatora,gdyż nie było takiej potrzeby. Być może to z zamiłowania do takich rzeczy związanych z instalacją anten satelitarnych. Więc nie ma co się porywać na antenę 120 czy nawet 180 cm,jeśli nie jest się w stanie ogarnąć prawidłowego ustawienia anteny,a także biorąc pod uwagę usytuowanie anteny w zależności od terenu,zabudowania czy przeszkód zasłaniających lustro anteny. Przyczyn może być wiele.Źle ustawiony kąt konwertera, odkształcenia czaszy,wadliwy przewód, źle zarobione końcówki itp.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...