Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry. Czy ktoś z was używa Opticum Robust Triple? Zastanawiam się, czy jest sens ustawiać na 13E,16E i 19,2E, czy olać 16E i zostawić hot bird i astrę

Posted (edited)
2 godziny temu, qwerty01 napisał:

Zastanawiam się, czy jest sens ustawiać na 13E,16E i 19,2E, czy olać 16E i zostawić hot bird i astrę

Nie napisałeś jaką masz średnicę anteny,oraz co ciebie intetesuje.Na pozycji 16E to w zasadzie nie ma zbytnio nic tam ciekawego.Co ciekawsze pozycje są co do ilości kanałów, oraz ich zawartości na satelitach Astra 4,8 E (dawny Sirius ),a także na Astra 28,2 E (angielskie).Głównie są to kanały fta. Jeżeli interesują cię tak zwane dosyły,to satelita 23,5 E ,lub 10 E.Dotyczy to w większości dosyłów dla wydarzeń sportowych.

Edited by ARTIPAPK

Witam.

Przerabialem juz ten temat i powiem szczerze ze faktycznie nie warto na 16e.Kiedyś jeszcze leciala liga mistrzow fta i było spoko.Ustawialem też na wąskich konwerterach.Ostatecznie mam 4 konwertery o wąskich promiennikach firmy best na 13E 19.2E 4.8E i 9E. z przelacznikiem diseqc johansson.Wydaje mi się ze opcja z diseqc jest lepsza niż z konwerterem monoblock na 3 satelity.Szkoda ze nie mogę złapać 28.2E i dalej(zastawia sciana bloku)bo lapalem kiedys tą satelitę w starym miejscu zamieszkania i bylo warto.

Antena ok 82cm. Satkurier zachwala monterów, ale znam takiego, który odwala fuszerkę - antenę umieścił pod zadaszeniem tak, że szczyt anteny dotyka podbitki. Pewnie połowa anteny odbiera tylko sygnał. Siła na tunerze to 62%. Chcę wymienić stary konwerter na nowy to pomyślałem o montażu monoblocku.