Skocz do zawartości

HDTV Pro7 i Sat1


Waldek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wczorajszej wiadomosci o wstrzymaniu nadawania programow o wysokiej rozdzielczosci w kanalach Pro7 i Sat1 zamurowalo mnie. Technika idzie do przodu a tu takie cos. Niedawno kupilem sony 46x3500 myslac ze bedzie coraz wiecej programow HDTV a tu ilosc sie obniza. Ciekaw jestem waszych relacji. Co wy na to.

Pozdr. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,od tygodnia nienadaje programu Venice HD z Eurobirda, a teraz jeszcze Pro 7 Sat1 HD,choć jezeli chodzi o Niemcy to normalne małe zainteresowanie HD-to ponad 100 kanałów cyfrowych FTA i przecież Oni dalej w analogu mają kilka dziesiąt kan.. Więc kazdy Niemiec ma to w d... jak tu ma za FREE a tu trzeba jeszcze wydać na odbiornik HD . Kolejny przykład to kiepska oferta PremiereHD tylko 2kanały. Jedyne kanały w FTA HD to Eurobirda 9" LUXE TV HD ,LUXE HD UK,MELODY ZEN HD,może powróći VENICE HD,HD5 z 7" i ANIXE HD z Astry.

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tez poinformowano, ze kanaly maja wrocic w 2010 roku. Szkoda ze tak sie stalo, ale moze nawet lepiej, jak P7S1 sie najpierw bedzie koncentrowalo na nadawanie w 16:9 w SD. Jedno po drugim. ProSieben tam juz duzo pokazuje w tym formacie, na Sat.1 oprocz niktorych emisji sportowych jeszcze nic nie bylo w 16:9, a kabel eins to juz wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
No ale tez poinformowano, ze kanaly maja wrocic w 2010 roku. Szkoda ze tak sie stalo, ale moze nawet lepiej, jak P7S1 sie najpierw bedzie koncentrowalo na nadawanie w 16:9 w SD. Jedno po drugim. ProSieben tam juz duzo pokazuje w tym formacie, na Sat.1 oprocz niktorych emisji sportowych jeszcze nic nie bylo w 16:9, a kabel eins to juz wcale.

 

Tu się zgadzam, że w sumie większość audycji było w formacie 4:3 zamiast 16:9, a każdy użytkownik tunera HD wie jak dennie się ogląda kanał HD nadawany w 4:3 :mrgreen: Pasy po bokach, a czasem do tego jeszcze z góry i z dołu. Myślę, że to dobre posunięcie... Niech wprowadzą najpierw 16:9, a później myślą o HD :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię takiemu podejściu niemieckich nadawców. Wystarczy popatrzeć na kroki Anixe HD. Kanał ten od samego początku istnienia był nastawiony na nadawanie w HD, a finansowany miał być z reklam. Po jakimś czasie okazuje się, że staje się to nieopłacalne, ratując budżet stacji zaczęli emisje w SD. Teraz już od 16-ej można ich oglądać w "normalnym" systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie ma tych SAT1 PRO7 a wiecie o której wyłączyli bo ja wiem około 00:00 czyli po północy byśmy zrobili protes na przykład

dużo polaków nmieszka w niemczech byśmy znim w internecie protest zrobili przecież to były super programy prawie co tydień w niedziele a nawet piątki były super hity takie jak Spader-man i jego druga część Piraci z karaibów Pacifikator gdie i te hity były w HD ale do polski wkraczają lub mogą wkroczyć w tym roku 6 lub 7 kanałów HD takie jak:

POLSAT

HBO

MTV

DISNEY CHANEL

EUROSPORT

TVP

i jeszcze przez innych niepotwierdzony news o TVN24 HD

A nawet OwsiakTv gdzie ktoś pisał że mabyć w HD bo są już programy panoramiczne 16/9

Chciałem jeszcz dodać że w Niemcech według mnie to za wcześnie włączyła i wyłączyła te kanały jak i HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...