Skocz do zawartości

Polsat Box - oferta IPTV


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma prawo do własnej oceny i wyboru oferty. Przy zakupie przez internet można zrezygnować w ciągu 14 dni. Jeśli alternatywą jest tylko DVB-T, to ja jednak wolę IPTV.

Jakość niech każdy oceni sam, to zawsze jest subiektywne i zdecydowanie polecam aby, każdy najpierw nabrał własnych doświadczeń w ocenie usługi.

Trauma powstała na początku IPTV w Netii, ciągnie się za nią do dzisiaj, więc wiem o czym pisze.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, micihol napisał:

Brakuje opcji PVR, co przy braku catch-up tv na niektórych kanałach (np. grupy TVN) jest uciążliwe.

A jak ze sportowymi kanałami (Eurosport) czy filmowymi (HBO) albo dokumentalnymi? Bo jeśli oprócz grupy TVN reszta kanałów jest to jeszcze ujdzie.

 

Generalnie usługa dla niewymagających, którym oferta NTC nie wystarcza a nie mogą skorzystać z tv satelitarnej, nie mogą przy tym skorzystać z usług kablówek i nie chcą brać telewizji od Orange mimo posiadania od nich internetu. No nie powiem, krąg ewentualnych zainteresowanych mocno się zwęża ?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, na początku nowość to i ekscytacja.Musimy trochę poczekać aż większe grono Kowalskich i Nowaków to przetestuje i wtedy zobaczymy czy będzie rozczarowanie i na jaką skalę. Na chwilę obecną to taki przedsmak czegoś nowego co każdy chce sprawdzić jak to się będzie spisywać na co dzień w praktyce. Być może zejdzie to na boczny tor jak to w przypadku tv mobilnej CP,oraz dla tych co nie będą mieć pola wyboru co do odbioru tv  u siebie w taki,a nie inny sposób. Czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej usługi, ale oglądałem filmiki od @support458 na YT i bardzo podobają mi się funkcje jak CatchUP i CUTV. Korzystam w UPC z podobnej funkcji nazywanej u nich Replay TV i bardzo sobie ją cenie. Zauważyłem że na kanałach, na których Replay TV jest dostępne zdecydowanie mniej nagrywam. Ogólnie usługi tego typu są bardzo fajne, bo nadają TV linearnej interaktywności i dają nam widzom wolną rękę w wyborze tego co chcemy oglądać. Jednak Replay TV od UPC ma pewne wady, wiele kanałów niestety tego nie ma (np. kanały grupy Polsat z wyjątkiem PSP), albo są jakieś ograniczenia licencyjne (np. na kanałach grupy TVN jest zablokowana funkcja przewijania). Jestem ciekaw jak to wygląda w CP IPTV @support458? Chodzi mi o to czy CatchUP jest dostępny na wszystkich kanałach i czy obejmuje wszystkie audycje? W UPC np. na kanałach TVP wszelkie transmisje sportowe są niedostępne w Replay TV, podobnie jak programy na licencji jak chociażby Jeden z dziesięciu. Na TVN zauważyłem, że niektóre programy są dostępne tylko do max 2h od emisji (program Wojewódzkiego czy serial Odwróceni. Ojcowie i córki).

Edytowane przez kubus.kul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2019 o 13:49, support458 napisał:

Każdy ma prawo do własnej oceny i wyboru oferty. Przy zakupie przez internet można zrezygnować w ciągu 14 dni. Jeśli alternatywą jest tylko DVB-T, to ja jednak wolę IPTV.

Jakość niech każdy oceni sam, to zawsze jest subiektywne i zdecydowanie polecam aby, każdy najpierw nabrał własnych doświadczeń w ocenie usługi.

Trauma powstała na początku IPTV w Netii, ciągnie się za nią do dzisiaj, więc wiem o czym pisze.

 

 

Nie denerwuj się. Nikt nie neguje potrzeby takiej usługi, ale jeśli ktoś ma płacić tyle samo i wiązać się taką samą umową jak w przypadku np satki, to wymaga takiej samej jakości. Mnie np boli, że czas leci, a usługi telewizji internetowej na żywo w naszym kraju, ciągle prezentują ten sam przeciętny poziom. Mocno przeciętny. Nie wymagam porządnego 4K, jestem daleki od takich wymagań, bo wyobrażam sobie jakie to trudne, ale do ch0lery Full HD z porządnym bitrate i płynnością, to absolutny mus jeśli chodzi o kanały sportowe. Po co mam się wiązać dwuletnią lojalką jeśli jakość zbliżona do Ipli? Jakbym był zainteresowany, wykupiłbym pakiet sport ze sportowymi Polsatami plus Eleven. Będę płacił co miesiąc, a kiedy mi się odechce, dam sobie spokój z dnia na dzień. 

Edytowane przez śmiechu warte
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawdziliśmy i… usługa telewizyjna, którą od kilku dni oferuje CP m.in. klientom naszego światłowodu, nie jest prawdziwą telewizją IPTV.

 

Oferta CP to w istocie usługa OTT (Over-The-Top) polegającą na dostarczaniu multimedialnych treści za pośrednictwem infrastruktury innego operatora. Różnica między IPTV i OTT jest znacząca i wiedzą o tym nie tylko spece od technologii.

Cytat

Orange Polska w żaden sposób nie współpracuje z CP przy dostarczaniu ich usługi, ani tym bardziej nie odpowiada za jej jakość. Co więcej, sam CP nie ma do końca kontroli nad jej jakością. W usłudze telewizyjnej CP treści przesyłane są za pośrednictwem internetu w taki sam sposób, jak wszystkie inne dane. Nie ma zagwarantowanego osobnego, wydzielonego kanału w łączu internetowym.

 

Dlatego nasza Orange TV oferuje prawdziwe IPTV ze specjalnym, wydzielonym kanałem dla telewizji, co gwarantuje najwyższą jakość.

Cytat

Dziennikarze pytali mnie jeszcze o umowy więc dodaję, że jedyną jaką zawarliśmy z CP jest podpisana dwa lata temu, standardowa umowa na kolokację serwerów treści CP oraz na łącza transmisyjne. Czyli absolutnie nic nowego.

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/konkurent-wchodzi-w-iptv-ale-jakos-dziwnie/

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, G2000 napisał:
  Cytat

Dziennikarze pytali mnie jeszcze o umowy więc dodaję, że jedyną jaką zawarliśmy z CP jest podpisana dwa lata temu, standardowa umowa na kolokację serwerów treści CP oraz na łącza transmisyjne. Czyli absolutnie nic nowego.

 

Aha, czyli jak dobrze chodzi Netflix, to to też będzie dobrze chodzić, bo CDN CP stoi w samym Orange. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobil bo musieli, nie ma co się kłócić, konkurencja ma to musieli zrobić, najbardziej mnie śmieszy że jakość pirackich serwisów jest lepsza niż na tym Evobox, tylko czy Kowalski z Polsatu ma takie duże wymagania ? Cena pakietów w tym "IPTV" powinna być dużo tańsza. HBO GO w Evobox też ma gorszą jakość niż na TV czy dekoderach konkrencji, ale co z tego jak większość tego nie widzi i akceptuje.

Myśle, że jak ktoś kupuje pakiet budżetowy np. za 20 zł miesięcznie to taki sprzęt jest wystarczający i ma na plus jest to, że ma małe gabaryty, natomiast do Premium nie polecam go.

 

Ten dekoder będzie działał na wielu dostawcach internetu w praktyce, ponieważ wiekszość ma styki z Orange, a  gdy będzie problem można zrobić VPN na IP z sieci orange.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym zdecydować się na dekoder Evobox IP i posiadać dostęp do internetu od Netii to wolę ofertę TV od Netii.

Co ciekawe CP przejął Netię a cała paczka C+ została.

Ciekawe gdzie będzie lepsza jakość obrazu. Na dekoderze od Netii czy na Evobox IP ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić podstawkę pod TV z androidem (praktycznie każdy tv box z pilotem), podłączyć do internetu oraz telewizora przez HDMI i zainstalować aplikację CP GO - możemy wtedy oglądać większość kanałow z pakietu przez dowolne łącze internetowe bez SAT (łącze też musi mieć prędkość kilku mbit, aby nie było zacieć), ale nie będą wszystkie kanały i jest to mniej wygodne, taka jest między innymi różnica. Dekoder jest bardziej wygodny, ma więcej kanałów oraz dodatkowe opcje jak np. wielodniowe oglądanie wstecz.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakością - faktycznie jeśli na satelicie jest lepiej o ile nie ma burzy to nie poszaleli...

W dodatku - część kanałów można przewijać, część nie.

 

Patrzyłem na to z nadzieją: jesień / zima przeprowadzę się. Sygnał sat raczej będzie, ale jeśli mógłbym zmigrować z Evobox PVR na IP i NIE STRACIĆ (jakości / części kanałów) - to bym w to chętnie wszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MyCanal będzie tym samym, tylko powinnien być (tak jak we Francji) bez umowy, bez ograniczenia do trzech dostawców łącza i bez dekodera tylko z apką, a to znacząca różnica na plus ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem w Cyfrowym Polsacie dobrze myślą z tym IPTV ale według mnie ta usługa powinna być bardziej uniwersalna - to znaczy dostępna na wszystkich dekoderach z internetem na czele z Evobox PVR i służyć wraz z streamami z usługi Cyfrowy Polsat GO (do których płatność powinna zostać wycofana wraz z ograniczonym zasięgiem do tych którzy mają go w pakiecie podczas kiedy sama usługa powinna być w cenie telewizji) jako dostępna dla wszystkich widzów alternatywa (np: z racji zrywania się niektórych stacji w przekazie satelitarnym - na czele z TVN'ami) w kwestii dostępu do telewizji - coś jak obecnie dostępne radiowe stacje internetowe. Przy okazji rozwiąże to problem braku niektórych stacji (w tym małych obecne stricle kablówkowych stacji, lokalnych i sieci ośrodków TVP3) w ofercie Cyfrowego Polsatu. Poza tym usługa powinna być dostępna u wszystkich dostawców internetu - niezależnie od ich zasięgu i finansowej wielkości.  Mam tu na myśli szczególnie tych lokalnych działających w małych i średnich miejscowościach. Nie jak obecnie tylko w Orange czy Plusie.

 

To byłaby prawdziwa usługa dostępu do telewizji dla wszystkich bo byłaby i drogą satelitarną (także jako multiroom) i jako dostępne przez internet w dekoderach IPTV i jako aplikacja Cyfrowy Polsat GO poszerzona o stacje z Ipli - wszystko cenie abonamentu dla każdego abonenta (zarówno nowych jak i obecnych i to bez zmieniania umowy) niezależnie od tego kiedy podpisywał umowę. Rzecz jasna byłaby też płatna naziemna TV Mobilna choć tu formuła raczej powinna zostać zmieniona na darmową. 

Niestety Cyfrowy Polsat chyba jeszcze za bardzo takiej sposobności jeszcze nie widzi a szkoda bo wtedy bez rozbijania na drobne usługa telewizyjna zyskałaby na wartości.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem w innym temacie pytanie aby ktoś sprawdził jakość SAT vs IP. Chyba już nie potrzebuje odpowiedzi jak czytam wasze komentarze. 

Tak jak kolega nadmienił wcześniej nie marze o 4K na poziomie ~40 Mb/s. Wystarczy mi jakość taka jak jest na Netflix czyli około 15 Mb/s. Liczyłem że jakość się poprawi po IP bo przecież transpondery są tak pozapychane jak śledzie w puszce. Nie wiem kiedy wszyscy mają zamiar się obudzić? Kurcze kupiłem 55 cali i już to źle wygląda a już marzy mi sie 65-75cali bo tak TV staniały.

Także jak napisał inny kolega... wystarczyło by trzasnąć dobre 1080p z bitrate 6 Mb/s jak to jest w Netflix... dobre CDNy i jest fajnie. Ludzie brali by choćby dla jakości... ale jak tam nie ma jakości a wymogiem jest łącze internetowe... to ta usługa NIE MA KOMPLETNIE SENSU.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...