Skocz do zawartości

Polsat Box - oferta IPTV


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanały SD w 720x404@25p czy HD w 960x540@25p lub 1280x720@25p? 8 Mbps dla 1080p? Naprawdę? Matko! W jakich my czasach żyjemy? Mamy prawie 2020 r., a oni bawią się w HD ready w 25 klatach. Cyfrowy Polsat nigdy nie był na bieżąco z nowinkami i zawsze wprowadzał pewne rzeczy z opóźnieniem. Ale żeby aż tak się cofać w rozwoju?

 

No i jaki jest sens w ograniczaniu się tylko do łącz Orange w przypadku dostawców trzecich?

 

21 godzin temu, djadijos napisał:

CP ma 65,98 udziałów w Netii, nie jest 100% udziałowcem.

Nie trzeba mieć 100%, aby móc trząść całą budą.

 

Cytat

Jakość 4K na razie nie będzie dostępna. Klient na dekoderze nie będzie mógł zainstalować sobie Netflixa. Dekoder nie obsługuje też klawiatur USB.

Wstyd…

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Emil.1603 napisał:

Kanały SD w 720x404@25p czy HD w 960x540@25p lub 1280x720@25p? 8 Mbps dla 1080p? Naprawdę? Matko! W jakich my czasach żyjemy? Mamy prawie 2020 r., a oni bawią się w HD ready w 25 klatach.

To przecież tylko jeden z profili,zapewne dla tych co mają mniej stabilny net który wieczorami może mieć wahania.

42 minuty temu, SatExpert napisał:

To mi wygląda na celowe ograniczanie konkurencji - UOKIK powinien się tym zainteresować. :)

Raczej po prostu to,że korzystają z infrastruktury Netii i Netia ma wymianę danych z Orange ze względu na BSA. I mają z nimi lepsze styki niż z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym tu pisać, skoro pirackie serwisy IPTV oferują lepszą jakość obrazu niż ta proteza... Mogli chociaż zaoferować opcję z większym  bitrate za dopłatą, skoro w podstawowej cenie się nie da... Ludzie mają wielkie telewizory, a ci wyskakują z 5  mbit, w 2019 roku... Lepiej płakać, że piraci okradają, zamiast zaoferować porządną usługę za uczciwe pieniędze.

Edytowane przez focus1224
  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, focus1224 napisał:

O czym tu pisać, skoro pirackie serwisy IPTV oferują lepszą jakość obrazu niż ta proteza...

To ciekawe. Naprawdę myślisz, że pirat dostaje oryginalny sygnał kanału 1:1 od nadawcy, tak jak Polsat, i ma takie zaplecze technologiczne, by  być w stanie oferować lepszą jakość? Dobre sobie..

Ci, co narzekają na słaby bitrate (5,8 Mbps) - nie wiem czy wiecie, ale jakieś 95 % kanałów HD w Polsce nadaje strumienie 1080i z bitrate'em 6-7 Mbps. Także wiele gorzej niż oryginał nie będzie.

5 godzin temu, djadijos napisał:

To przecież tylko jeden z profili,zapewne dla tych co mają mniej stabilny net który wieczorami może mieć wahania.

Raczej po prostu to,że korzystają z infrastruktury Netii i Netia ma wymianę danych z Orange ze względu na BSA. I mają z nimi lepsze styki niż z resztą.

 

CP ma ulokowany swój CPOP w sieciach Netii, Plusa i Orange, więc pewne stąd taka, a nie inna decyzja + kwestie licencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattem nadają z takim bitrate, ale to jest VBR i np. na takim TVN24 masz średnią 6 Mbps, z peakami do 12. W IPTV Polsatu dostaniesz w najlepszym razie 5, tak więc to spora różnica.

Nie mówiąc już o kablu, gdzie pierwsze lepsze kanały mają często po 8-10 Mbps VBR, albo o "super HD" - na satelicie 18, w IPTV 8... Pojawia się więc pytanie dlaczego to ma ceny i długą umowę jak pełnoprawna usługa, skoro taką nie jest - brak części kanałow, gorsza jakość i jeszcze wymaga łącza które też minimum 30-40 zł kosztuje.

Co do POPa to starczyło go postawić w PLIX ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bugmenot napisał:

@mattem nadają z takim bitrate, ale to jest VBR i np. na takim TVN24 masz średnią 6 Mbps, z peakami do 12. W IPTV Polsatu dostaniesz w najlepszym razie 5, tak więc to spora różnica.

 

Akurat TVN jest w CBR, chyba, że masz na myśli charakterystykę kanału u konkretnego operatora, to nie wiem :)

 

15 minut temu, bugmenot napisał:

Co do POPa to starczyło go postawić w PLIX ;).

 

Polkomtel/Netia już od dawna są w PLIXie, a większość kontentu z Iplii wychodzi właśnie z serwerów w sieci Polkomtela. Najwyraźniej jednak nie są jeszcze gotowi na oferowanie usługi przez otwarty internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattem TVN na satelicie nadaje w VBR ze średnią 6 Mbps (i maksem w okolicach 12), więc to daje znacznie lepszą jakość dla abonenta CP odbierającego sygnał via sat względem tego co jest oferowane w wersji IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei zastanawia sposób weryfikacji tych IP.  Orange będzie dawał znać Polsatowi o każdym nowym zakresie IP podpiętym do ich usług?

Sprawdza po AS? Mobilny Orange i DSLe mają taki sam... A co jeśli ktoś ma "internet stacjonarny Orange" ale rozgłasza własne IPki? ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bugmenot napisał:

Mnie z kolei zastanawia sposób weryfikacji tych IP.

Takie coś nie jest czymś nowym. Przypomnijmy sobie internetową usługę od ESPN. Większość osób stąd może tego nie pamięta, ale ESPN w USA kilka lat temu wystartowało z ESPN3 czy coś takiego. Raz, że usługa była ograniczona do wybranych operatorów czy platform (na pewno to był Xbox 360). Dwa, aby móc skorzystać z tego trzeba było mieć wykupiony broadband od konkretnego operatora, tzw. ISP. Nie miałeś umowy u operatora X, to nie miałeś w ogóle dostępu do tej usługi.

 

Podobnie mamy tutaj. Jest usługa IPTV, ale od razu ograniczona wokół swojej własnej platformy i skrzynki i do kilku operatorów. Nie sądzę, aby mieli większy problem z weryfikacją operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bugmenot napisał:

Mnie z kolei zastanawia sposób weryfikacji tych IP.  Orange będzie dawał znać Polsatowi o każdym nowym zakresie IP podpiętym do ich usług?

Sprawdza po AS? Mobilny Orange i DSLe mają taki sam... A co jeśli ktoś ma "internet stacjonarny Orange" ale rozgłasza własne IPki? ;).

Akurat dla takiej firmy jak Polsat zbudowanie prawidłowej whitelisty IP jednego operatora nie wydaje się być żadnym problemem. Kwestia tego jak bardzo im na tym zależy.

Edytowane przez mattem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z codziennych doświadczeń wiem, że np. Vod.pl czy NC+ GO mają czasami problem nawet z rozpoznaniem tego, że IP jest krajowe (mimo, że należą do całkiem dużej kablówki i nawet ogólnodostępne bazy je dobrze geolokalizują) stąd się zastanawiam... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
7 godzin temu, mattem napisał:

 

Ci, co narzekają na słaby bitrate (5,8 Mbps) - nie wiem czy wiecie, ale jakieś 95 % kanałów HD w Polsce nadaje strumienie 1080i z bitrate'em 6-7 Mbps. Także wiele gorzej niż oryginał nie będzie.

 

 

Vectra Online 1080p bitrate 8 Mb/s.

To nie wszystko,  jeden z kanałów jest w 2160p. I co Ty na to ?  Da się? Tylko trzeba chcieć ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Odebrałem wczoraj EVOBOX IP, żeby przetestować zanim zdecyduje się na pozostanie przy Vectrze, migracje z NC+ na karte do NC+ abo albo CP IPTV. Niestety, jakość obrazu przy obecnych parametrach nadawania jest widocznie gorsza w porównaniu z NC+ czy nawet Vectrą (która jakością nie grzeszy również).

Przy statycznych obrazach ze studia i jednolitych kontrastowych kolorach bez półcieni, oczywiście obraz jest super, ale przy jakimkolwiek ruchu i skomplikowaniu kolorystyczno-tonalnym obrazu, widać wyraźnie bloki kompresji. Na jednych kanałach przeszkadza to mniej, na innych bardziej, ale jest widoczne gołym okiem zarówno na Polsacie, TVP jak i TVN i z tego powodu nie zdecyduje się na tę usługę. TV 55 cali, na 32 calach pewnie to będzie mniej widoczne. Mimo możliwość wyboru między dźwiękiem stereo a przestrzennym, ten drugi powoduje jedynie przesył audio w DD+, ale nadal 2.0 i to nawet dla kanałów, które przez sat, czy w kablówce idą 5.1 (Discovery, NatGeo, oryginalne ścieżki w TVP czy TVN).

 

Poza jakością obrazu i dźwięku, która kompletnie mi nie odpowiada, to sama realizacja usługi jest naprawdę ok. Dekoder pracuje szybko, kanały przełączają się szybko (szybciej niż w kablówce i TV Sat na standardowej instalacji, ale wolniej niż na Ultrabox czy EVOBOX PVR na Unicable), catch-up TV i restart TV działa sprawnie, jak również timeshift. Brakuje opcji PVR, co przy braku catch-up tv na niektórych kanałach (np. grupy TVN) jest uciążliwe. Wysycenie łącza na poziomie 5,3mbps dla "niesuper" HD,  SuperHD nie sprawdzę, bo nie wziąłem pakietu PS Premium. Nie miałem czasu sprawdzać, czy idzie jako unicast, czy multicast, może dzisiaj.

 

Generalnie polecam osobom, które mają problem z instalacją anteny, do małego TV w sypialni albo tym, którym nie przeszkadza niższa jakość obrazu. Tym wszystkim, którzy poszukują pełnoprawnego zamiennika 1:1 dla TV Sat, nie polecam, jeśli jakość obrazu jest dla nich kluczowa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, micihol napisał:

Przy statycznych obrazach ze studia i jednolitych kontrastowych kolorach bez półcieni, oczywiście obraz jest super, ale przy jakimkolwiek ruchu i skomplikowaniu kolorystyczno-tonalnym obrazu, widać wyraźnie bloki kompresji. Na jednych kanałach przeszkadza to mniej, na innych bardziej, ale jest widoczne gołym okiem zarówno na Polsacie, TVP jak i TVN i z tego powodu nie zdecyduje się na tę usługę. TV 55 cali, na 32 calach pewnie to będzie mniej widoczne. Mimo możliwość wyboru między dźwiękiem stereo a przestrzennym, ten drugi powoduje jedynie przesył audio w DD+, ale nadal 2.0 i to nawet dla kanałów, które przez sat, czy w kablówce idą 5.1 (Discovery, NatGeo, oryginalne ścieżki w TVP czy TVN).

 

 

No cóż, Polsat nigdy nie słynął z jakości. Ta firma ma inne cele :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym żadnego problemu, bo tzw. przez Ciebie "otwarty" Internet również działa w jakimś VLANie, więc stworzenie grupy np. w FTTH od Orange w VLAN 35, nie jest niczym niewykonalnym. Problem widzę ewentualnie w konfiguracji CPE, żeby taki multicast odebrać od strony LAN klienta, stąd moja ciekawość i chęć przeanalizowania ruchui i o ile unicast rzeczywiście zdaje się bardziej prawdopodbny i na pewno łatwiejszy w implementacji, o tyle z ciekawości pozwolę sobie to sprawdzić na tyle, na ile mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, micihol napisał:

Nie widzę w tym żadnego problemu, bo tzw. przez Ciebie "otwarty" Internet również działa w jakimś VLANie, więc stworzenie grupy np. w FTTH od Orange w VLAN 35, nie jest niczym niewykonalnym. Problem widzę ewentualnie w konfiguracji CPE, żeby taki multicast odebrać od strony LAN klienta, stąd moja ciekawość i chęć przeanalizowania ruchui i o ile unicast rzeczywiście zdaje się bardziej prawdopodbny i na pewno łatwiejszy w implementacji, o tyle z ciekawości pozwolę sobie to sprawdzić na tyle, na ile mogę :)

 

Bez gdybania. To nie multicast tylko unicast, skoro są różne warianty przepływności.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...