Jump to content
djadijos

Cyfrowy Polsat - oferta IPTV

Recommended Posts

Ciekawi mnie jeśli chciałbym zmienić ofertę z oferty satelitarnej , np na IPTV to jak to będzie wyglądać czy muszę podpisywać nową umowę wtedy ?

11 minut temu, nieczęstygość napisał:

To w końcu ten EBX wspiera 4K czy nie? 

To kiedy w końcu wykonczą tą Netię na dobre? 😂😂 

Światłowody już podkrada plus, IPTV sam CP... Netia nie inwestuje w nowy sprzęt od pewnego czasu. Daje im czas góra do końca roku i Netia powie papa. 

CP ma 65,98 udziałów w Netii, nie jest 100% udziałowcem.

Niech mi ktoś wytłumaczy sens tej oferty, jeśli warunkiem jest posiadanie internetu od Plusa, Netii lub Orange. Przecież praktycznie każdy, kto posiada kabel z internetem od tych operatorów, posiada również możliwość założenia kablówki.

• Upvote 2

Posted (edited)

Nie wszędzie kablówki docierają ze swoją ofertą, a i to jest chyba próba stworzenia oferty konkurencyjnej dla Orange Love. Jestem ciekaw, jak będzie się sprawować ten Evobox IP i czy będzie lepiej się sprawować od tych przedpotopowych dekoderów od pomarańczki.

Edited by PepinMały

Posted (edited)
25 minut temu, śmiechu warte napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy sens tej oferty, jeśli warunkiem jest posiadanie internetu od Plusa, Netii lub Orange. Przecież praktycznie każdy, kto posiada kabel z internetem od tych operatorów, posiada również możliwość założenia kablówki.

Jeśli się nie mylę, to mając internet w Orange, to żeby móc mieć u nich IPTV musisz mieć faktyczną prędkość  łączą powyżej 10mb/s,(od pewnego czasu także w LTE) inaczej zostaje Orange TV DTH. 

Oni obiecują płynne działanie już przy około 8mb/s więc pewnie 4K nie będzie. 

Jest to pewnie sytuacja przejściowa (aby testować usługę na łączu konkurencji), ale podpisując umowę  będą zachęcać  rabatami smartDOM żeby zerwać umowę i przejść na ich internet z rabatem na jadna z usług 

Edited by nieczęstygość

Posted (edited)

Oferta byłaby całkiem dobra gdyby nie te ograniczenia do Netia-Plus,Orange.Z internetu Orange jakoś nie mam ochoty korzystać aby móc oglądać taką tv choć mój blok jest podłączony pod ich światłowód,a łącz  od Netia -Plus nadal brak wszędzie na dużym osiedlu Zaspa ,bo kiedyś jak kładli kable to tylko na części ulic.Taki oto dziurawy mają zasięg....Od niedawna coś podobnego oferuje osiedlowa kablówka ,ale tu nie mają ograniczeń ,można ich kanały oglądać na internecie np.UPC .Także Jambox w niektórych miejscach daje podobną możliwość,ale to zależne jest od danego lokalnego operatora który udostępnia ich ofertę.

Edited by piter123

Odnośnie LTE ,ciekawe ile GB "zjadła by" usługa miesięcznie ?

15 minut temu, nieczęstygość napisał:

mając internet w Orange, to żeby móc mieć u nich IPTV musisz mieć faktyczną prędkość  łączą powyżej 10mb/s,(od pewnego czasu także w LTE)

Chyba pomyliło ci się coś, IPTV Orange jest tylko na łączu stacjonarnym (multicast), by mieć DTH nie trzeba już łącza stacjonarnego,a może być LTE. W DTH przez internet pobiera bodajże uprawnienia, EPG, aktualizacje, i VOD.

@wuzel z 1,5 GB/h przy HD trzeba liczyć.

No ale przecież CP ma "LTE bez limitu" to nie byłoby się czym przejmować ;)).

• Haha 2

4 minuty temu, djadijos napisał:

Chyba pomyliło ci się coś, IPTV Orange jest tylko na łączu stacjonarnym (multicast), by mieć DTH nie trzeba już łącza stacjonarnego,a może być LTE. W DTH przez internet pobiera bodajże uprawnienia, EPG, aktualizacje, i VOD.

Masz rację, mój błąd, nie będę edytować 

2 minuty temu, bugmenot napisał:

@wuzel z 1,5 GB/h przy HD trzeba liczyć.

Chyba żartujesz? 

1,5 giga to ja wykorzystałem przez ok 10h oglądając c+ w smartfonie :D wiec zdecydowanie więcej 

@patryszq 10 godzin video i 1,5 GB transferu? To chyba w jakimś 120p.

@nieczęstygość dlaczego? Prosta matematyka - birate VBR 3.5 Mbps (czyli "polskie HD" i normalny bitrate dla usług IPTV często nadawanych ze skręconą rozdzielczością) daje własnie 1.5 GB na godzinę.

Posted (edited)

Włącz sobie na smartphonie IPLE TV, np. jak leci coś na żywo i zobaczysz ile po godzinie pociągnie transferu. 1.5 GB to jest minimum z minimum jeśli chodzi o jakość Full HD :D Według mnie to minimum 2.5 GB na h to trafniejszy wynik 😜

Edited by Krzysiek_

80giga prawie pyknęło mi przez ok 10 dni  , fakt wiekszosc kanalow byla w 720/1080 

Posted (edited)
7 minut temu, patryszq napisał:

1,5 giga to ja wykorzystałem przez ok 10h oglądając c+ w smartfonie :D wiec zdecydowanie więcej 

Dokladnie 756MB na godzine dla SD, 2.25 GB na godzine HD i 3.6 GB na godzine dla Polsat Sport Premium...

Tyle wyszło  z pobieznych pomiarów.

Edited by hupatek
.

Ciekawe jescze czy kanały w IPTV CP są nadawane w 25/30 klatkach czy 50 jak na satelicie bo jeśli jest to 50 to wynik GB będzie większy :)

Ok. 2,5 GB / h materiału w 1080p. Sprawdzone w CP GO na kanale Polsat News. 

Tyle, że CP GO ani iPla nie mają nic do rzeczy jeśli to jest usługa na streamingu Netii...

Posted (edited)
2 minuty temu, bugmenot napisał:

@Krzysiek_ tyle, że iPla zaleca co najmniej 10 Mbps łącza do najwyższej jakości, a nie 8 ;).

Ale to 8 Mbps to jest minimum także może bufor być większy niż te 8 Mbps :)

Edited by Krzysiek_

Realia są takie, że IPTV na całym świecie często nawet w HD ma tylko 1440x1080 żeby niski bitrate nie bolał.

Tutaj będziesz miał zapewne kilka profili jakościowych, ale jeśli to będzie szło po Internecie to nie jest w niczyim interesie, żeby ten bitrate był bardzo wysoki.

Zwłaszcza, że będą tacy co będą to oglądać 24/7.

Mogą być profile jakościowe wyższej jakości też. 8 Mbps to może być najniższy profil HD.

Czyli licząc średnio 2 GB na 1h ,oglądając 4 godziny dziennie ,to miesięcznie wyszło by 240 GB na samą telewizję jeżeli dobrze policzyłem:) a gdzie jeszcze n.p YouTube ?

Na wielu łączach 7500 kbps z Netii to jest najwyższy profil HD jaki się da wyciągnać (a zapina się na 3-4 Mbps), więc szczerze wątpie.

Dekoder potrafi dekodowac H.265/HEVCa, ale na razie wszystkie kanały są w H.264. Wiec pewnie kiedys te kanaly przejdą na lepsza kompresje czyli lepszą jakość przy tej samej przepływności, albo niższa przeplywność przy tej samej jakosci. Jak znam życie to drugie jest bardziej prawdopodobne :)