Skocz do zawartości

Polsat Box - oferta IPTV


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, micihol napisał:

 Odebrałem wczoraj EVOBOX IP, żeby przetestować zanim zdecyduje się na pozostanie przy Vectrze, migracje z NC+ na karte do NC+ abo albo CP IPTV. Niestety, jakość obrazu przy obecnych parametrach nadawania jest widocznie gorsza w porównaniu z NC+ czy nawet Vectrą (która jakością nie grzeszy również).

Przy statycznych obrazach ze studia i jednolitych kontrastowych kolorach bez półcieni, oczywiście obraz jest super, ale przy jakimkolwiek ruchu i skomplikowaniu kolorystyczno-tonalnym obrazu, widać wyraźnie bloki kompresji. Na jednych kanałach przeszkadza to mniej, na innych bardziej, ale jest widoczne gołym okiem zarówno na Polsacie, TVP jak i TVN i z tego powodu nie zdecyduje się na tę usługę. TV 55 cali, na 32 calach pewnie to będzie mniej widoczne. Mimo możliwość wyboru między dźwiękiem stereo a przestrzennym, ten drugi powoduje jedynie przesył audio w DD+, ale nadal 2.0 i to nawet dla kanałów, które przez sat, czy w kablówce idą 5.1 (Discovery, NatGeo, oryginalne ścieżki w TVP czy TVN).

 

Poza jakością obrazu i dźwięku, która kompletnie mi nie odpowiada, to sama realizacja usługi jest naprawdę ok. Dekoder pracuje szybko, kanały przełączają się szybko (szybciej niż w kablówce i TV Sat na standardowej instalacji, ale wolniej niż na Ultrabox czy EVOBOX PVR na Unicable), catch-up TV i restart TV działa sprawnie, jak również timeshift. Brakuje opcji PVR, co przy braku catch-up tv na niektórych kanałach (np. grupy TVN) jest uciążliwe. Wysycenie łącza na poziomie 5,3mbps dla "niesuper" HD,  SuperHD nie sprawdzę, bo nie wziąłem pakietu PS Premium. Nie miałem czasu sprawdzać, czy idzie jako unicast, czy multicast, może dzisiaj.

 

Generalnie polecam osobom, które mają problem z instalacją anteny, do małego TV w sypialni albo tym, którym nie przeszkadza niższa jakość obrazu. Tym wszystkim, którzy poszukują pełnoprawnego zamiennika 1:1 dla TV Sat, nie polecam, jeśli jakość obrazu jest dla nich kluczowa.

 

 

Czyli taka Ipla w wersji z dekoderem. Nędza, szczególnie dla fanów sportu.

Dzięki za szczegółowy opis ?

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, micihol napisał:

Mimo możliwość wyboru między dźwiękiem stereo a przestrzennym, ten drugi powoduje jedynie przesył audio w DD+, ale nadal 2.0 i to nawet dla kanałów, które przez sat, czy w kablówce idą 5.1 (Discovery, NatGeo, oryginalne ścieżki w TVP czy TVN).

 

Sprawdź dźwięk na HBO HD, powinien być też 5.1.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli mamy już ocenę użytkownika "micihol".Ogólnie dla tego dekodera z tą usługą należy określić pewien pułap,co do ewidentnych odbiorców,a także na czym to ma być wyświetlane. Można porównywać to do Ipla.Telewizor 28' góra 32 cale, tak aby te artefakty nie były aż tak widoczne, no chyba że komuś to nie przeszkadza. A także dla tych,którzy idą na kompromis i nie mają możliwości zainstalowania anteny satelitarnej,ale mają dostęp do internetu na usługach tutaj wytypowanych przez operatora według regulaminu.No i może dla tych którzy sporadycznie mieliby korzystać z tej formy odbioru tv,choć wątpię chociaż by z tego powodu że to usługa na abonament,a nie takie doładowanie od Święta. 

Suma sumarum,w mojej ocenie to ja już wolę mieć to samo w tej samej cenie tylko w formie emisji satelitarnej. Obraz a także dźwięk w zdecydowanie lepszej jakości i cena ta sama.

Edytowane przez ARTIPAPK
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajamy z tą niską jakością iPli, bo tam jakość kanałów Polsatu jest znacznie lepsza niż 5 Mbps w 1080i, a PSP było dostępne w 4K...

 

Zastanawiam się zwłaszcza na czym i kiedy ostatni raz iPlę oglądał @śmiechu warte bo już któryś raz pisze, że rzekomo jest słabej jakości, a w rzeczywistości porównując Iplę do Player/NC+ GO/WP Pilot akurat wyróżnia się bardzo na plus.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ARTIPAPK napisał:

To czyli mamy już ocenę użytkownika "micihol".Ogólnie dla tego dekodera z tą usługą należy określić pewien pułap,co do ewidentnych odbiorców,a także na czym to ma być wyświetlane. Można porównywać to do Ipla.Telewizor 28' góra 32 cale, tak aby te artefakty nie były aż tak widoczne, no chyba że komuś to nie przeszkadza. A także dla tych,którzy idą na kompromis i nie mają możliwości zainstalowania anteny satelitarnej,ale mają dostęp do internetu na usługach tutaj wytypowanych przez operatora według regulaminu.No i może dla tych którzy sporadycznie mieliby korzystać z tej formy odbioru tv,choć wątpię chociaż by z tego powodu że to usługa na abonament,a nie takie doładowanie od Święta. 

 

Obraz nawet na 55" calowym TV wygląda dobrze. Ponieważ bitrate jest stały. Nie jest dynamiczny jak na stelicie, gdzie waha się od 4 Mb/s do 6 Mb/s np. na TVN HD.

Założeniem usługi jest dostępność, więc trzeba było wyznaczyć jakiś górny próg pasma którym jest 8 Mb/s i z takim stałym bitrate w IPTV są nadawane np. kanały Polsat Sport Premium.

Każdy może wziąć usługę IPTV na próbę i mieć własne zdanie na jej temat, zamiast powtarzać opinie innych.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 sorry, ale nie masz racji. Obraz właśnie dlatego jest zły. TVN HD na satelicie ma od 4 Mbps do 12 Mbps. Jeśli na ekranie jest statyczna plansza to bitrate 4 Mbps to aż za dużo, jeśli jest ruch, bitrate skacze do 9 Mbps i średnio wychodzi 7. Jeśli jest bardzo dużo szczegółów przez pare sekund to robi sie 12. A tutaj masz 5 niezależnie od tego co sie dzieje i piksele zamiast detali...

To tak jakby porównywać samochód który i autostradą i w mieście jedzie zawsze 50, do takiego co rozpędza się w zależności od potrzeb ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, support458 napisał:

 

Obraz nawet na 55" calowym TV wygląda dobrze. Ponieważ bitrate jest stały. Nie jest dynamiczny jak na stelicie, gdzie waha się od 4 Mb/s do 6 Mb/s np. na TVN HD.

Założeniem usługi jest dostępność, więc trzeba było wyznaczyć jakiś górny próg pasma którym jest 8 Mb/s i z takim stałym bitrate w IPTV są nadawane np. kanały Polsat Sport Premium.

Kady może wziąć usługę na próbę i mieć własne zdanie na jej temat.

Tylko dodaj jeszcze że PS Premium jest w 50 Hz a nie w 25 tak jak reszta kanałów a to przy ruchu na duże znaczenie dlatego na statycznych obrazach nie widać różnicy między 25 a 50 Hz zaś w ruchu już to bardzo widać przez co tworzy się siano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bugmenot napisał:

Nie przesadzajamy z tą niską jakością iPli, bo tam jakość kanałów Polsatu jest znacznie lepsza niż 5 Mbps w 1080i, a PSP było dostępne w 4K...

 

Zastanawiam się zwłaszcza na czym i kiedy ostatni raz iPlę oglądał @śmiechu warte bo już któryś raz pisze, że rzekomo jest słabej jakości, a w rzeczywistości porównując Iplę do Player/NC+ GO/WP Pilot akurat wyróżnia się bardzo na plus.

 

...bo jest niskiej jakości przy obrazach ruchomych. To jest jakość nc+GO, czyli usługi, która nigdy nawet nie starała się udawać, by traktować ją jako alternatywę dla satelity czy kablówki przy założeniu oglądania na tv 40 i więcej cali. Oczywiście niejeden "hardkor" będzie udowadniał, że ogląda na dużym ekranie i jest OK. Co kto lubi, a ja nie lubię pikselozy przy szybkim ruchu, galaretowatej zielonej płachty udajacej trawę podczas meczu itd. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, support458 napisał:

No cóż, mam ten dekoder i wiem o czym pisze, natomiast nie wiem skąd Ty czerpiesz swoje opinie.

Zamiast teorii proponuje skupić się na własnych doświadczeniach.

Do mnie to kierujesz? Jeśli tak to miałem doświadczenie z IPTV TŚ i wiem jak to wygląda także nie czerpie wiedzy z palca tylko widziałem na własne oczy jak to wygląda i byłem rozczarowany. Druga sprawa jest taka wystarczy odpalić IPLE i zobaczymy to samo co na tym sprzęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać o QVBR. To taki VBR co upakuje w stałym paśmie CBR zmienność jakości w obrębie jednego strumienia, a nie w obrębie multiplexu jak ma to miejsce na SAT (z pewnymi ograniczeniami, bo w domenie czasu są jednak stałe punkty synchronizacji oraz limit buforowania w dekoderze).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hupatek

i w jaki sposób ten QVBR przeskoczy ustawione 5 Mbps?

@śmiechu warte

Galaretka mówisz... No ja chciałbym mimo wszystko takie 1080p na satelicie...

Screen-Shot-2019-03-27-at-13-08-55.png

 

Dzięki tej "beznadziejnej" jakości iPli dostrzegłem przy okazji że na pasku wyniku w tle jest "wzorek" - w przekazie satelitarnym tego widać nie było ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458, obraz na TV 55 cali nie wygląda dobrze, wygląda ok, ale artefakty widoczne gołym okiem, przypominające niski bitrate na filmach z YT, to nie to, czego oczekuję od telewizji w regularnej cenie abonamentowej. Ten sam przekaz z satelity wygląda po prostu lepiej, gołym okiem, bez specjalnej potrzeby wgapiania się w ekran i szukania różnic.

 

Również nie zgadzam się, że CBR wprost gwarantuje lepszą jakość od VBR i myślę, że doskonale zdajesz sobie sprawę z tego nadużycia logicznego ;) W każdym razie, nie chcę stwierdzać, czy winny jest bitrate, czy jest to wypadkowa bitrate'u i konfiguracji/możliwości encoderow, ale faktem jest zauważalnie gorsza jakość obrazu względem przekazu satelitarnego. Sprawdzę jeszcze, jak to polsatowskie 5mbps ma się jakościowo do przekazu NTC, który średnio jest jeszcze bardziej ściśnięty na kanałach HD.

 

Oczywiście nie sprawia to, że usługa jest bezużyteczna, w obecnej formie ma po prostu swoje ograniczenia jakościowe i sugeruję każdemu sprawdzenie, czy mu to odpowiada. Np. na kanałach informacyjnych ta różnica jest zdecydowanie mniej uciążliwa, bo jest tam głownie statyczny obraz, ale już niewyraźne twarze postaci rozmawiających na tle lasu, czy artefakty na ścianach w tle za aktorami - mi to przeszkadza, szczególnie jeśli przełączając się na przekaz satelitrany od razu widzę, że można lepiej.  Sam dekoder i jego obsługa - naprawdę CP z EVOBOXami robi dobrą robotę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bugmenot napisał:

@hupatek

i w jaki sposób ten QVBR przeskoczy ustawione 5 Mbps?

 

 

Nie musi, wykorzysta wolne miejsce poniżej 5Mbps w innej chwili, w ramach tego co jest z wyprzedzeniem buforowane. Oczywiście jak na okrągło leci zbliżenie fal na morzu to sorry... Nie jest idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, micihol napisał:

@support458, obraz na TV 55 cali nie wygląda dobrze, wygląda ok, ale artefakty widoczne gołym okiem, przypominające niski bitrate na filmach z YT, to nie to, czego oczekuję od telewizji w regularnej cenie abonamentowej. Ten sam przekaz z satelity wygląda po prostu lepiej, gołym okiem, bez specjalnej potrzeby wgapiania się w ekran i szukania różnic.

 

Również nie zgadzam się, że CBR wprost gwarantuje lepszą jakość od VBR i myślę, że doskonale zdajesz sobie sprawę z tego nadużycia logicznego ;) W każdym razie, nie chcę stwierdzać, czy winny jest bitrate, czy jest to wypadkowa bitrate'u i konfiguracji/możliwości encoderow, ale faktem jest zauważalnie gorsza jakość obrazu względem przekazu satelitarnego. Sprawdzę jeszcze, jak to polsatowskie 5mbps ma się jakościowo do przekazu NTC, który średnio jest jeszcze bardziej ściśnięty na kanałach HD.

 

Oczywiście nie sprawia to, że usługa jest bezużyteczna, w obecnej formie ma po prostu swoje ograniczenia jakościowe i sugeruję każdemu sprawdzenie, czy mu to odpowiada. Np. na kanałach informacyjnych ta różnica jest zdecydowanie mniej uciążliwa, bo jest tam głownie statyczny obraz, ale już niewyraźne twarze postaci rozmawiających na tle lasu, czy artefakty na ścianach w tle za aktorami - mi to przeszkadza, szczególnie jeśli przełączając się na przekaz satelitrany od razu widzę, że można lepiej.  Sam dekoder i jego obsługa - naprawdę CP z EVOBOXami robi dobrą robotę.

 

Zapominasz o tym, że podniesienie bitrate kanałów to kolejne zmniejszenie zasięgu usługi. Pomijając wszelkie subiektywne uwagi, dalej uważam, że dla kogoś kto nie może mieć zainstalowanej anteny satelitarnej i kablówki, CP IPTV jest dobrym wyjściem.

Ewentualne niedogodności wynikające z technologii nie są na tyle uciążliwe aby zmniejszały znacząco komfort odbioru. Oglądam mecze i oczywiscie można się czepiać ale na pewno nie ma pikselizacji o których piszesz, a troszkę znam się na tv ;)

Trzeba korzystać z tej usługi, aby na własnych doświadczeniach ocenić, czy przewagę są jej zalety czy wady. Dla mnie najważniejszy jest CUTV, a ewentualne niedogodności mają marginalne znaczenie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście jest taki ktoś kto nie może mieć ani satelity, ani kablówki, ale może mieć akurat linię z Orange, to i tak ma do wyboru właśnie ich telewizję, albo Netię - w obu zarówno pełen zestaw Polsatów jaki i kanałów z NC+.

Nie widzę powodu dla którego miałby wybrać IPTV CP.

A skoro to jest streaming to zrobienie profilu "HQ" włączającego się tylko jeśli ktoś ma np. co najmniej 20 Mbps pasma to przecież nie problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś ma złe założenia od samego początku, no to co poradzić...

Gydby "uwolnili" usługę od operatorów, zrezygnowali z dwuletniej umowy itd, to do czegoś to się nada.

Inaczej nie widzę sensu.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie, co takiego według Ciebie jest złe? Usługa ma swoje parametry i działa według tych założeń.

To że akurat nie spełnia Twoich oczekiwań nie oznacza, że nie spełni oczekiwań większości potencjalnych użytkowników.

Nie znasz i nie poznasz wszystkich uwarunkowań dlaczego usługa IPTV ma takie a nie inne parametry.

Twoja ocena złożeń to wyłącznie spekulacja, ponieważ nie wiesz jakie zależności wpływają na parametry tej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, support458 said:

Zapominasz o tym, że podniesienie bitrate kanałów to kolejne zmniejszenie zasięgu usługi. Pomijając wszelkie subiektywne uwagi, dalej uważam, że dla kogoś kto nie może mieć zainstalowanej anteny satelitarnej i kablówki, CP IPTV jest dobrym wyjściem. Enetualne niedogodności wynikające z technologii nie są na tyle uciążliwe aby zmniejszyły znacząco komfort odbioru.

Trzeba mieć tę usługę aby na własnych doświadczeniach ocenić, czy przewagę są jej zalety czy wady. Dla mnie najważniejszy jest CUTV, a ewentualne niedogodności mają marginalne znaczenie.

 

O niczym nie zapominam i szczerze mówiąc, przy obecnych oficjalnych ograniczeniach w dostępności, jest to dość naciągane tłumaczenie. Mało tego, jeśli stosuje się różnej jakości strumienie, to nic nie stoi na przeszkodzie (prócz kosztów ;) ), żeby udostępnić coś ponad te 5mbps dla osób, których łącza to dźwigną, żeby chociaż zrównać się z TV Sat.

 

Oczywiście, zgadzam się, że dla osób, które nie mają opcji CATV, ani SAT, ani TV z Orange (gdzie szerokość strumienia jest wyższa ;) ), to jest to fajna opcja, ALE w takim wypadku cena powinna być adekwatna do jakości, a moim zdaniem, przy całej sympatii do keczup tv, nie jest, a produkt jest targetowany jako pełnoprawny zamiennik dystrybucji satelitrarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 wystarczy się zastanowić kto zdecydowany na IPTV, miałby wybrać tą usługę zamiast usług konkurencji, która w tej samej technologii na tych samych łączach oferuje więcej kanałów, często w lepszej jakości (4K w Orange), w dodatku przy usługach łączonych za mniejsze pieniądze i wszystko to fakturuje na jednym rachunku.

Ja bym z chęcią to IPTV wział na warunkach jak Player+ Boxa. Bo sam dekoder zdaje się fajny. Ale jak muszę kupić swiatłowód od Orange, to wezmę też ich TV, a nie osobno CP...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...