Skocz do zawartości

Polsat Box - oferta IPTV


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, nieczęstygość napisał:

To w końcu ten EBX wspiera 4K czy nie? 

 

To kiedy w końcu wykonczą tą Netię na dobre? ?? 

Światłowody już podkrada plus, IPTV sam CP... Netia nie inwestuje w nowy sprzęt od pewnego czasu. Daje im czas góra do końca roku i Netia powie papa. 

CP ma 65,98 udziałów w Netii, nie jest 100% udziałowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie kablówki docierają ze swoją ofertą, a i to jest chyba próba stworzenia oferty konkurencyjnej dla Orange Love. Jestem ciekaw, jak będzie się sprawować ten Evobox IP i czy będzie lepiej się sprawować od tych przedpotopowych dekoderów od pomarańczki.

Edytowane przez PepinMały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, śmiechu warte napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy sens tej oferty, jeśli warunkiem jest posiadanie internetu od Plusa, Netii lub Orange. Przecież praktycznie każdy, kto posiada kabel z internetem od tych operatorów, posiada również możliwość założenia kablówki.

Jeśli się nie mylę, to mając internet w Orange, to żeby móc mieć u nich IPTV musisz mieć faktyczną prędkość  łączą powyżej 10mb/s,(od pewnego czasu także w LTE) inaczej zostaje Orange TV DTH. 

Oni obiecują płynne działanie już przy około 8mb/s więc pewnie 4K nie będzie. 

Jest to pewnie sytuacja przejściowa (aby testować usługę na łączu konkurencji), ale podpisując umowę  będą zachęcać  rabatami smartDOM żeby zerwać umowę i przejść na ich internet z rabatem na jadna z usług 

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta byłaby całkiem dobra gdyby nie te ograniczenia do Netia-Plus,Orange.Z internetu Orange jakoś nie mam ochoty korzystać aby móc oglądać taką tv choć mój blok jest podłączony pod ich światłowód,a łącz  od Netia -Plus nadal brak wszędzie na dużym osiedlu Zaspa ,bo kiedyś jak kładli kable to tylko na części ulic.Taki oto dziurawy mają zasięg....Od niedawna coś podobnego oferuje osiedlowa kablówka ,ale tu nie mają ograniczeń ,można ich kanały oglądać na internecie np.UPC .Także Jambox w niektórych miejscach daje podobną możliwość,ale to zależne jest od danego lokalnego operatora który udostępnia ich ofertę.

Edytowane przez piter123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nieczęstygość napisał:

mając internet w Orange, to żeby móc mieć u nich IPTV musisz mieć faktyczną prędkość  łączą powyżej 10mb/s,(od pewnego czasu także w LTE)

Chyba pomyliło ci się coś, IPTV Orange jest tylko na łączu stacjonarnym (multicast), by mieć DTH nie trzeba już łącza stacjonarnego,a może być LTE. W DTH przez internet pobiera bodajże uprawnienia, EPG, aktualizacje, i VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, djadijos napisał:

Chyba pomyliło ci się coś, IPTV Orange jest tylko na łączu stacjonarnym (multicast), by mieć DTH nie trzeba już łącza stacjonarnego,a może być LTE. W DTH przez internet pobiera bodajże uprawnienia, EPG, aktualizacje, i VOD.

Masz rację, mój błąd, nie będę edytować 

2 minuty temu, bugmenot napisał:

@wuzel z 1,5 GB/h przy HD trzeba liczyć.

Chyba żartujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, patryszq napisał:

1,5 giga to ja wykorzystałem przez ok 10h oglądając c+ w smartfonie :D wiec zdecydowanie więcej 

 

Dokladnie 756MB na godzine dla SD, 2.25 GB na godzine HD i 3.6 GB na godzine dla Polsat Sport Premium...

Tyle wyszło  z pobieznych pomiarów.

Edytowane przez hupatek
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realia są takie, że IPTV na całym świecie często nawet w HD ma tylko 1440x1080 żeby niski bitrate nie bolał.

Tutaj będziesz miał zapewne kilka profili jakościowych, ale jeśli to będzie szło po Internecie to nie jest w niczyim interesie, żeby ten bitrate był bardzo wysoki.

 

Zwłaszcza, że będą tacy co będą to oglądać 24/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder potrafi dekodowac H.265/HEVCa, ale na razie wszystkie kanały są w H.264. Wiec pewnie kiedys te kanaly przejdą na lepsza kompresje czyli lepszą jakość przy tej samej przepływności, albo niższa przeplywność przy tej samej jakosci. Jak znam życie to drugie jest bardziej prawdopodobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...