Skocz do zawartości

Polsat Box - oferta IPTV


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj widziałem pierwszy raz spot IPTV od CP, wszystko kręci się wokół "odbioru bez anteny" i światłowodu od Plusa oczywiście ze zniżka w Smartdom ;).

O catchupie i innych ewenentualnych zaletach tej usługi ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 16:19, herman78 napisał:

Zadałem w innym temacie pytanie aby ktoś sprawdził jakość SAT vs IP. Chyba już nie potrzebuje odpowiedzi jak czytam wasze komentarze. 

Tak jak kolega nadmienił wcześniej nie marze o 4K na poziomie ~40 Mb/s. Wystarczy mi jakość taka jak jest na Netflix czyli około 15 Mb/s. Liczyłem że jakość się poprawi po IP bo przecież transpondery są tak pozapychane jak śledzie w puszce. Nie wiem kiedy wszyscy mają zamiar się obudzić? Kurcze kupiłem 55 cali i już to źle wygląda a już marzy mi sie 65-75cali bo tak TV staniały.

Także jak napisał inny kolega... wystarczyło by trzasnąć dobre 1080p z bitrate 6 Mb/s jak to jest w Netflix... dobre CDNy i jest fajnie. Ludzie brali by choćby dla jakości... ale jak tam nie ma jakości a wymogiem jest łącze internetowe... to ta usługa NIE MA KOMPLETNIE SENSU.

Proszę nie porównuj Netflix do Polsatu. Netfilx to król jakości, kilka mega szybkich serwerowni z najnowszymi i najdroższymi technologiami, nawet HBO GO nie dorównuje do jakości Netfilxa, a co dopiero Polsat.

Ogólnie to jakość nie jest zła, ale nie można porównywać do Netfilxa. Myślę, że lepiej gdyby bitrate był zmienny w tego typu usługach, ponieważ niektórzy mają wolne łącza np. 3 mbit i nie mogą z tego skorzystać, a dla porównania HBO GO i Netflix im będzie działać na takich wolnych łączach (w SD). Przykładowo dwóch moich znajomych ma słaby internet ok 4mbit na którym działa HBO GO, ale już Polsat nie wystartuje, a chcieliby kupić.. NIe każdy mieszka w mieście i nie każdy ma dostęp do światłowodu czy kablówki.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie było... ale do jakości. @pietrek1 powiedz mi jaki ma sens ta usługa... jak to samo masz przez satelitę. Nie kumam sprawy. Oczekiwałem że jak wystartuje coś takiego po IP to przełamią magiczne bariery bitrate satelitarnego i pojawi się jakość taka jak Netflix. Nie ma żądnych plusów ta usługa...

Edit: Może nie wiesz ale Cyfrowy Polsat jest jednym z największych medialno-telekomunikacyjnych graczy na rynku Europejskim. 

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, herman78 napisał:

Może nie wiesz ale Cyfrowy Polsat jest jednym z największych medialno-telekomunikacyjnych graczy na rynku Europejskim. 

Co z tego, skoro to się nie przekłada na jakość ich usług? Raz od dawna udał im się fajny dekoder, ale nie wszystko. To zdecydowanie za mało. Teraz wkręcają ludziom IPTV nazywając to telewizją kablową, które jest w rzeczywistości OTT ze słabym bit rate'em. Super!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję cały weekend pobawić się tym evoboxem ip z full pakietem będąc u znajomego, który skusił się na to cudo.
oto moje spostrzeżenia...
 
1. szybko zmienia kanały, ladna grafika ekranowa, obsługa moim zdaniem trudniejsza niz ultraboxa ale moze kwestia przyzwyczajenia, strasznie twarde klawisze pilota :P
2. fajnie działa opcja cofania, ale nie ma jej na kanalach tvp, tvn... dziala na polsatach i dużej czesci tematycznych, wybór każdej pozycji ramówki 7 dni wstecz na kanałach które udostępniają cofanie bardzo fajny
3. obraz przeciętny widoczne pixele wokół logotypów na przykład na polsat sport, meczyk czy żuzel na eleven to okazjonalne makrobloki przy szybkich ruchach kamery, brakuje dobrej szczegółowości.. do prawdziwego hd daleko jesli chodzi o sport. ale framerate dobry (ogladane na samsung 55" full hd). na comedy central aż tak to nie razi w oczy ;).
4. opoznienie obrazu względem dvb-t około 5-6 sekund wiec pewnie wzgledem satelity jeszcze mniej
5. lącze 8 mbps to można mieć ale tylko jak się do niczego innego nie używa. kolega ma neostradę 20 mbps, evobox ip podlaczony kablem pokazywał około 17 mbps w diagnostyce, ale wlaczenie youtuba na laptopie podłączonym do tej samej sieci powoduje przycinki obrazu telewizji dekoder ma funkcje QOS ale nie zauwazyliśmy żeby coś dawała
6. czasami po wlaczeniu kanalu obraz ma slabszą jakość i po chwili dopiero wskakuje ta lepsza, często skutkuje to mignięciem albo zacięciem się obrazu co nie jest fajne
7. nie ma w pakiecie telewizji puls (myśłałem, że to must carry?), nie ma stars tv, myślałem, że to błąd na stronie polsatu bo np pokazuja też wyszarzone mtv hd, które jest w ofercie, ale wygląda na to, że tak nie jest.

 

Ogolnie usługa ciekawa, ale z istotnymi wadami… Znajomy testował tydzień a że zamowił przez net to odsyła na 99% bo nie jest zadowolony. 

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, neblyn napisał:

dekoder ma funkcje QOS

Chyba raczej router?

21 minut temu, neblyn napisał:

elewizji puls (myśłałem, że to must carry?),

To jest must carry. Pisałem o tym już w tym wątku, ale myślałem, że koniec końców to błąd na stronie. Ciekawa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder ma funkcje nazwaną QOS i wybór tak/nie w konfiguracji sieci w ustawieniach, nie ma ona żadnego innego opisu, instrukcja to kilka karteczek wiec trudno ogarnąć co jest co ale z nazwy by się wydawało, że powinna jakoś blokować pasmo dla dekodera...

nie wiem jak jest z innymi sieciami ale pewnie jakoś to się werfikuje... jak się zamawia przez net to jest 14 dni na zwrot, dają nawet formularz odstąpienia w komplecie z dekoderem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neblyn napisał:

3. obraz przeciętny widoczne pixele wokół logotypów na przykład na polsat sport, meczyk czy żuzel na eleven to okazjonalne makrobloki przy szybkich ruchach kamery, brakuje dobrej szczegółowości.. do prawdziwego hd daleko jesli chodzi o sport.

 

Identycznie jest na Ipli, więc jeśli komuś wystarczają kanały dostępne w zielonej usłudze, to nie ma sensu pchać się w długoterminowe umowy na rzekome IPTV od Polsatu.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to w Polsce... pomysł dobry wykonanie WUJOWE... :( A można było powalczyć jakością... ale nie bo po co. Bitrate 17 Mbps... to na Netflix śmiga piękne UltraHD... hehehee... :) W kwestii jakości obrazu i dźwięku chyba nie doświadczymy nic lepszego... niestety... :( Wszystko idzie na ilość... nic na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, ze jest roznica, ale np. nc+ go wyglada lepiej przy podobnym obciążeniu łącza, obraz w cp przypomina trochę vectrę za starych czasów jak odkryli multipleksowanie dynamiczne, zamiast rozmycia są takie jpgowe artefakty...

a i sprawdziliśmy, że proba połączenia z udostępnionego via wifi lte w playu zwraca ladny ekran, że trzeba używać operatora z listy na cyfrowypolsat.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Trzeba poczekać do zakończenia obecnej umowy,którą należy rozwiązać i dopiero wtedy można podpisać nową umowę na tą z dekoderem iptv. To akurat wiem,bo od teścia swojego się dowiedziałem,który w mieszkaniu w bloku ma internet Netii i jeszcze trwającą umowę na tv sat od CP .

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...