Skocz do zawartości

Polsat Box - oferta IPTV


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj będzie najlepiej omawiać wszystko o IPTV od Cyfrowego Polsatu.

cyfrowypolsat.pl/iptv

 

W skrócie:

Na razie pakiety identyczne jak w DTH.

Wymagany internet stacjonarny od Netii, Plusa lub Orange.

Wymagana prędkość łącza:8 Mbps na 1 STB.

 

CatchUp TV 7 dni i możliwość cofania programu do 3h.

 

Dekoder EVOBOX IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta kiepska, mimo wszystko liczyłem, że może jednak usługa będzie "uwolniona", ale jest dokładnie tak jak zapowiedzial to Telepolis ;).

Ceny takie same jak za sat mimo, że trzeba zapłacić jeszcze za Internet, kanałów mniej bo brak FTA z Hot Birda, jakość gorsza (odpada "super HD" jeśli staczy 8 mbit/s)... Jedyny plus względem satelity to catchup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Słaba oferta. Mając możliwość zaoferowania kanałów w HD, których na satelicie nie ujrzymy, czy choćby kanałów w 4K to oferta pozostawia wiele do życzenia. Czekamy na myCANAL.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak jak przewidywałem od razu przejęciu NETII przez Cyfrowy Polsat. NETIA oferuje własną ofertę, a do tego Cyfrowy Polsat bazując na ich infrastrukturze będzie mieć własną. Chociaż osobiście myślałem, że to będzie spod znaku NETII, a nie tylko samego łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, djadijos napisał:

W ramach testów przewidywane jest też LTE. Info z ich strony.

Rzeczywiście, w pdfie jest info:

W oznaczonym okresie, Cyfrowy Polsat może prowadzić testy nowego rozwiązania technologicznego typu IPTV, w ramach którego odbiór programów za pośrednictwem Dekodera, mógłby być realizowany także z wykorzystaniem Internetu mobilnego od Cyfrowego Polsatu lub Plusa (Polkomtel). Działanie ma charakter wyłącznie testowy i nie stanowi świadczenia pełnowartościowych Usług, zatem Cyfrowy Polsat nie gwarantuje dostępności i poprawności działania testowanego rozwiązania, a korzystanie z niego następuje wyłącznie w wyniku dobrowolnej decyzji korzystającegoi nie uprawnia do podnoszenia wobec Cyfrowego Polsatu roszczeń z tytułu dostępności lub jakości świadczenia.

 

 

Ciekawe tylko kto podpisze umowę na 2 lata w takim przypadku, skoro sam operator informuje, że to będzie usługa niepełnowartościowa :D.

 

Skoro Play potrafi na swojej sieci zapewnić dostęp do Play Now, to od Plusa można byłoby tego tym bardziej oczekiwać.

Gdyby to bardziej przemyśleli to w tej usłudze Evobox powinnien mieć tuner DVB-T i obsługę "telewizji mobilnej" + pakiety Internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma opóźnienie względem transmisji satelitarnej? Kilkadziesiąt sekund w IPLI czy nc+ GO TV. To jest zdecydowanie za dużo. Szczególnie jeśli chodzi o coś transmitowane na żywo. Bitrate też nie jest jakiś najlepszy.

 

Najbardziej rozwojowa? Od wielu słyszmy o streamingu jako przyszłości (telewizja, gaming) i coś mało kto potrafi okiełznać prawdziwego efektu. Najbardziej funkcjonalna? Może i tak. Ale przede wszystkim najbardziej tania w utrzymaniu. Nic poza tym, póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystkie kanały jak w satelicie więc NC+ player to trochę inna pólka, o szybkości działania nawet nie wspomnę. testowałem.

Dla mnie najważniejszą usługą jest CatchUP, która umożliwia oglądanie programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji, bez dodatkowych opłat, i to bez konieczności nagrywania. Korzystam z CUTV w ramach testów IPTV. Jak dla mnie dysk w dekoderze jest zbyteczny. Zawsze coś znajdę w EPG z przeszłości co mnie interesuje, nawet jak nie ma nic ciekawego live. Do tego zatrzymywanie i przewijanie jak w PVR. Dekoder EVOBOX IP jest mały.  Na szerokość to mniej więcej połowa dekodera HD 5500. Głębokość taka jak HD 5500. Zmieści się prawie w każdym miejscu. Pod TV Samsung i Sony wchodzi bez problemu. Może wieczorem nagram wideo z użytkowym komentarzem.

 

Edytowane przez support458
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

Już był Player +Box do NC+ teraz to, co ma wątpliwej jakości ofertę. Po tym stwierdzam, że szału to nie zrobi.

Player+ BOX przede wszystkim przegrał przez ofertę i mułowatość. Niedopracowany soft, bardzo niski bitrate (4 Mbps bodajże przy max 720p) i niewielka ilość programów i ceny.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki w ogóle bitrate oferuje IPTV od Cyfrowego Polsatu?

 

10 minut temu, support458 napisał:

Dla mnie najważniejszą usługą jest CatchUP, która umożliwia oglądanie programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji, bez dodatkowych opłat, i to bez konieczności nagrywania.

A ta usługa jest ekskluzywna dla EVOBOX IP czy będzie dostępna we wszystkich dekoderach EVOBOX z dostępem do Internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, z Playerem to nie ma co porównywać bo Polsatowe IPTV to jednak jest pełnoprawna usługa, a nie wydmuszka.

 

Dziwne ogólnie, że ograniczyli się tylko do Netii, Orange i Plusa na łączach stacjonarnych, bo skoro chcą testować też LTE to wygląda na to, że to wszystko będzie szło normalnie przez Internet z ew. blokadą na zakresy IP, a nie na osobnych VLANach rezerwujących pasmo itp.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, support458 napisał:

Dekoder EVOBOX IP jet mały na szerokość połowa dekodera HD 5500

Coś jak Netia Player 2 pewnie. 

 

Jego wymiary:

 

133x126x35 mm 

3 minuty temu, bugmenot napisał:

Dziwne ogólnie, że ograniczyli się tylko do Netii, Orange i Plusa na łączach stacjonarnych, bo skoro chcą testować też LTE to wygląda na to, że to wszystko będzie szło normalnie przez Internet z ew. blokadą na zakresy IP, a nie na osobnych VLANach rezerwujących pasmo itp.

Idzie tak samo jak TV Osobista Netii czy HiWay Inei. Najprościej dla klienta i ich obsługi.

Kwestie licencyjne nie pozwolą na otwartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
6 minut temu, bugmenot napisał:

 

 

Dziwne ogólnie, że ograniczyli się tylko do Netii, Orange i Plusa na łączach stacjonarnych, bo skoro chcą testować też LTE to wygląda na to, że to wszystko będzie szło normalnie przez Internet z ew. blokadą na zakresy IP, a nie na osobnych VLANach rezerwujących pasmo itp.

 

Na  Neostradzie to pójdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutko, że tylko na łączach Orange (/Netii/Plusa). Ja nie mam np. ochoty wzięcia internetu od tych operatorów, bo max co oferują w mojej lokalizacji to 20 Mb/s, przy czym UPC oferuje chyba do 500Mb/s...

Zauważyłem, że w stosunku do CP-SAT brakuje 20 kanałów w pełnej ofercie. Jest jakaś lista, które to kanały?

Szkoda, że dekoder nie ma PVR. CatchUP 7 dni to jednak czasami zbyt mało, choć to fajna funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest taka informacja? Dodatkowo, ile dni przechowywane są nagrania w chmurowym PVR? W PLAY NOW TV BOX jest to jak dobrze pamiętam 180 dni, bo są ograniczenia licencyjne. Jest jakiś limit godzin/gigabajtów w chmurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...