Jump to content
Sign in to follow this  
szczepaniu

Streamowanie kanałów DVB-C do iptv.

Recommended Posts

Witam.

UPC ostatnio odkodowało kanały z mux-8 oraz pozamieniało większość kanałów na HD.

I pytanie następuje czy da radę jakoś ogarnąć abym miał serwer postawiony w domu a jadąc do swojej miejscowości tam gdzie nie mam telewizji tylko neta aby zrobić sterama na urządzenie z androidem.

W przypadku telewizji naziemnej jedna karta dvb-t odpowiada jednemu mux-owi tzn 4 karty na komplet.

Jak to jest w przypadku telewizji kablowej ? Jedna częstotliwość jedna karta ? Bo informacji w internecie znaleść nie mogę.

Zaznaczam że wynalazek ma być tylko dla mnie (1 osoba).

Skoro ma być tylko dla Ciebie, to po co Ci oddzielna głowica dla każdego muxa? Ile kanałów jednocześnie chcesz oglądać? Każdy dekoder na Enigma2 umożliwia taki streaming, z tym że zapewne chciałbyś mieć rozwiązanie z transcodingiem, żeby ograniczyć bitrate. No to do tego te najtańsze dekodery raczej się nie nadają. 

2-3 kanały w tym samym czasie? W takiej sytuacji faktycznie będą potrzebne 3 głowice. Jeśli to miałoby być na dekoderze z Enigma2, to nie wiem czy i jakie dekodery poradzą sobie z transcodowaniem 3 kanałów jednocześnie. W ogóle ciężko będzie znaleźć dekoder z 3 głowicami wewnętrznymi i raczej trzeba by zastosować co najmniej jedną zewnętrzną na USB.

No nic mówi się trudno dzięki za pomoc :) Będe musiał się ograniczyć do jednego kanau oglądanego poza domem i tyle ;) 

Witam, jaki upload jest wymagany do streamowania kanałów hd , sd bez transcodingu?

Do SD wystarczy 10, bo u mnie jest taka właśnie sytuacja. Z kanałami HD jest już gorzej, bo w mojej kablówce niektóre z nich mają bitrate 9-10 i tu zdarzają się przycięcia. Tym bardziej, że łączę się ze swoją siecią przez VPN co wprowadza dodatkowy narzut danych. Trzeba brać też pod uwagę fakt, że jeśli chcielibyśmy korzystać z takiego streamingu przez urządzenie z internetem mobilnym, to zżerałoby to bardzo dużo danych przy takim wysokim bitrate.