Jump to content
grzybek03

Problem z odbiorem Inea/Kruger&Matz

Recommended Posts

Witam,

posiadam multiroom w sieci Inea. Mam podłączoną telewizję do telewizora Kruger&Matz z wbudowanym dekoderem cyfrowym. Telewizję mam podłączoną za pomocą modułu CA Conax (gniazdo CI+). Niestety telewizja nie odbiera dobrze, są zakłócenia podobne jak w przypadku telewizji satelitarnej podczas deszczu/burzy/silnego wiatru. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem w tej sieci kablowej? Czy może miał ktoś problemy z tym modułem? Czy może jednak to być wina dekodera wbudowanego w telewizor? Telewizor działa bez zarzutu, gdy podłączy się dekoder za pomocą kabla HDMI wszystko działa dobrze. Używałem również drugiej karty którą posiadam, odbiór wygląda dokładnie tak samo. W przypadku telewizji naziemnej obraz nie jest idealny, aczkolwiek telewizję da się oglądać. Z góry dzięki za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym sprawdził jak ten telewizor odbiera w drugim pokoju (tam gdzie masz główną usługę telewizji). Jak tam też będą zakłócenia to raczej jest to wina telewizora. Jak będzie odbierał dobrze być może na usłudze multiroom masz słabszy sygnał i dekoder jeszcze sobie z nim radzi a telewizor już nie. W razie czego chyba najprościej zgłosić problem z odbiorem do operatora. Sama zmiana karty/modułu CAM nic nie da. Za odbiór odpowiada głowica DVB-C w telewizorze a ta może sobie radzić lepiej lub gorzej.

Edited by adrian1981

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombinowałem trochę z rozdzielnikiem, podłączałem telewizor bezpośrednio do kabla bez rozdzielnika, to też nic nie dało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak działają Tobie kanały odkodowane w INEA? Pewnie takie są. Sprawdź na nich, jesli na nich odbior bedzie ok to raczej wina modułu albo zła współpraca tego modułu z Twoim telewizorem. Jak to sprawdzisz to daj znać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...