Skocz do zawartości

Kupno anten, problem


Rekomendowane odpowiedzi

Im więcej człowiek czyta tym bardziej mam melik co kupić. Mieszkam w Namysłowie,  zależy mi na Mux 1 2 3  i 8. Ze strony emitel wychodzi ,że mux 1 2 mam super zasięg z kalisza/mikstat , mux8 Kobyla Góra / Parzynów czyli w jeden lini prostej, tam są nadajniki erp100 100kW. Niestety mux3 ma moc tylko 15kW i tutaj zasięg jest niemożliwy, tak wynika ze strony.

i tu rodzi się pytanie,  kupić jedną antene typu Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T  i liczyć na szczęście czy kupić 2 anteny na różne nadajniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili antenę telmor ASR 860 i kompletnie się nie sprawdza. Od nowości wisi na poddaszu, kiedyś działała znakomicie. Jako że leżała blisko 5 lat nie używana , dla pewności zmienię jeszcze jej wzmacniacz i zasilacz

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ta wypowiedź wysłana z taptalka, dlatego inna nazwa użytkownika #1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, prezesso.ok napisał:

tam są nadajniki erp100 100kW. Niestety mux3 ma moc tylko 15kW i tutaj zasięg jest niemożliwy, tak wynika ze strony.

Aplikacja Emitel-a pokazuje głupoty - szczególnie w przypadku mux-3.

Kalisz - Mikstat

mux-1 / k. 38 / ERP 100 kW

mux-2 / k.44 / ERP 100 kW

mux-3 (wersja łódzka) / k.26 / ERP 35 kW

mux-3 (wersja wielkopolska) / k.31 / ERP 57-100 kW

 

Kobyla Góra

mux-8 / k.8 / ERP 0.04-15 kW

 

ASR-860 powinna dać radę. Ale oczywiście nie na poddaszu. Tam żadna antena może nie odebrać.

Po kilku latach eksploatacji uszkodzeniu mógł ulec zasilacz.

                   
                   
                   
       

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jej przegląd. Dla pewności zamówię nowe wnętrzności - widziałem że są dedykowane płytki, ale inaczej wyglądają. Muszę ustalić jaka jest u mnie. Zasilacz uniwersalny będzie odpowiedni? Zobaczę jak wyglada możliwość montażu na kominie wentylacyjnym jest to najwyższy punkt w domku, ok 11m

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poziomej ...

https://www.emitel.pl/strefa-klienta/odbior-rtv/sprawdz-parametry-emisji/

http://radiopolska.pl/wykaz/obiekt/849

48 minut temu, kolekszy napisał:

Co sądzicie o antenie tt345?

Nigdy jej nie montowałem, więc nic nie powiem. Przy zakupie w sieci masz możliwość zwrotu.

Ja osobiście próbowałbym na ASR - najlepiej na zewnątrz.

Z czego jest pokrycie dachowe nad tym poddaszem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak, to że coś działa u sąsiada, nie oznacza że będzie dobrze działało u ciebie. To co ja zawsze proponuje to kupno 2,3 anten z różnymi wzmacniaczami (oczywiście z możliwością zwrotu z wcześniejszym zapytaniem) i bez przykręcania anteny na stałe testuję wszystkie po kolei i porównuję wyniki. Ta która ma najlepsze jest zawieszana na stałe. Są niekiedy sytuację że kilka osób zachwali jeden produkt, np. dokładny model anteny i u każdego sprawdzi się idealne, a u ciebie wyjdzie totalna klapa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka ceramiczna. Antena była by zamontowana na kominie czyli ok +2m nad spadem dachu. Zobaczę co wyjdzie z tą antena ASR po wymianie płytki na dedykowana . Akurat z tego komina mam super widok na nadajniki #1 tylko ciut daleko. Zobaczymy co z tego wyjdzie .Co do " wypożyczenia" anteny. Jakoś lokalne sklepy nie lubią zwrotów więc szukam coś w miarę pewnego jeśli ASR odpadnie

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie lepiej zakładać antenę pasywną (z symetryzatorem) i ewentualnie poprawiać sygnał wzmacniaczem liniowym (wpiętym w kabel) ? Ja tak zrobiłem 20 km od nadajnika - prosta antena logarytmiczna. Sygnał bez wzmocnienia był wystarczający do odbioru na jednym TV. Po zastosowaniu rozdzielacza na 4 odbiorniki (Telmor SCQ-410) odbiór był już niemożliwy. Wpiąłem liniowy wzmacniacz regulowany 15-30dB za 20zł, ustawiłem odpowiednie wzmocnienie i wszystko działa bardzo dobrze. Odpada skakanie po dachu, bo wszystkie elementy aktywne instalacji antenowej są w łatwo dostępnym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...