Skocz do zawartości

Formuła 1 Sat Kurier Cup 2019


Rekomendowane odpowiedzi

@fan tv - dzięki za sumienne prowadzenie naszej zabawy!

Odpowiadając na pytanie - osobiście do klasyfikacji drużynowej nie przywiązywałem żadnej wagi, dlatego wg mnie możesz sobie ją podarować w przyszłym roku.

Pozostałe zasady są ok, choć może punkty bonusowe są trochę za duże. No i w przyszłym roku odejdzie typowanie miejsca Roberta Kubicy :(

Wygrałem czwarty raz z rzędu - nie wiem dlaczego. W życiu codziennym jasnowidztwo raczej nie jest moją mocną stroną, a tu... proszę bardzo.

Oczywiście cieszę się niezmiernie ze zwycięstwa i dziękuję wszystkim współuczestnikom za sportową rywalizację. Wszystkim życzę spokojnej zimy i "do zobaczenia" w marcu.

Edytowane przez bronek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym na początku pogratulować zwycięzcy :brawo:i podziękować prowadzącemu. :brawo:

 

Co pytania o klasyfikację drużynową, to dla mnie była ona jedynie ciekawostką. Sam pomysł nie był słaby, ale miał jedną wadę, której nie można było przewidzieć, a mianowicie często było tak, że tylko jeden z członków zespołu typował, przez co cały zespół był w praktyce skazany na porażkę.

 

Moja propozycja kolejnych typowań: Z racji tego, że w F1 oprócz klasyfikacji kierowców jest też klasyfikacja konstruktorów, to również w naszym typowaniu można by to wykorzystać i wprowadzić typowanie konstruktorów, dzięki czemu typowanie mogłoby się stać bardziej nieprzewidywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, neo_patryk napisał:

Moja propozycja kolejnych typowań: Z racji tego, że w F1 oprócz klasyfikacji kierowców jest też klasyfikacja konstruktorów, to również w naszym typowaniu można by to wykorzystać i wprowadzić typowanie konstruktorów, dzięki czemu typowanie mogłoby się stać bardziej nieprzewidywalne.

Jak to miałoby dokładnie wyglądać? :)

Typujemy tak jak kierowców, a na wyniki składałaby się suma punktów zebranych przez zespół w prawdziwym wyścigu czy jeszcze inaczej?

2 godziny temu, bronek napisał:

@fan tv

Pozostałe zasady są ok, choć może punkty bonusowe są trochę za duże. 

Tylko w tym roku było tak dużo punktów bo aż 115 z 200 punktów dot. Roberta Kubicy, więc przy obecnym regulaminie zostałoby tylko 85. ;)

 

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, ale lekko bym to urozmaicił, czyli typowalibyśmy 2 zespoły, z czego 1 z poza żelaznej czwórki.

Jest też druga opcja, czyli wybieramy 5 najlepszych zespołów wyścigu, i tak jak w przypadku kierowców, czyli 5 pkt. za każde trafione miejsce zespołu + bonusowe 15 pkt. za wytypowanie całej piątki w dokładnej kolejności.

 

Decyzja należy wyłącznie do ciebie, bo w końcu sam będziesz to podliczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I jak tam, jakieś przemyślenia przez zimę się pojawiły?  ;)

Jak nie ma innych chętnych to mogę poprowadzić typowanie i w tym roku.

I jeśli ja mam to dalej prowadzić to byłbym wdzięczny gdybyście coś napisali, jeśli macie teraz jakieś inne propozycje dot. zasad typowania i powyższego pomysłu @neo_patryk.

Moim zdaniem zasady mogły być podobne jak w zeszłym roku. Oczywiście odpadłoby typowanie miejsc Roberta Kubicy w wyścigach i punkty bonusowe dotyczące jego osoby. Ja bym chyba też zlikwidował klasyfikację drużynową, chyba, że Wam się to podoba to jednak nie. ;) Jestem otwarty na typowanie konstruktorów jeśli Wy też to poprzecie. Mam nadzieję, że się wypowiecie w tej sprawie, jeśli nie, to uznam, że jesteście na nie w tej kwestii. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wprowadzić klasyfikację konstruktorów,proponuję również dodatkowe punkty za najszybsze okrążenie wraz z klasyfikacją gdzie również byłby do wygrania tytuł mistrzowski po ostatnim wyścigu.

Edytowane przez TOMASZ OLSZEWSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikację konstruktorów wyrzuciłbym bez namysłu - ona niczego nie wprowadza i niczemu nie służy. Takie "piąte koło u wozu".

Resztę pozostawiłbym bez zmian - oczywiście wykluczając RK z typowania.

Typowanie DTM? - czemu nie, choć pewnie tylko przez ten rok będzie to nas interesowało ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 13:42, TOMASZ OLSZEWSKI napisał:

Można wprowadzić klasyfikację konstruktorów,proponuję również dodatkowe punkty za najszybsze okrążenie wraz z klasyfikacją gdzie również byłby do wygrania tytuł mistrzowski po ostatnim wyścigu.

Dobrze rozumiem, klasyfikacja generalna za wyścigi i oddzielna klasyfikacja generalna za typowanie najszybszego okrążenia w wyścigach?

 

A co do typowań wyników innych serii, to nie jestem temu przeciwny, ale ja akurat to już nie będę miał czasu, żeby to prowadzić.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne, zawsze zliczaliśmy wszystko do jednej głównej puli, nie rozdzielaliśmy np. punktów za trafienie wyników Roberta Kubicy w wyścigach. ;) 

W dniu 29.02.2020 o 12:16, MartinFC napisał:

Może typowanie miejsca wybranego (przez organizatora) kierowcy w danym wyścigu.

Np. które miejsce w Australii zajmie Kimi Raikkonen.

No mogę być za, jeśli inni nie zaprotestują. ;) 

 

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...