Skocz do zawartości

nc+ GO zmienia się w myCANAL


nieczęstygość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, _Artek_ napisał:

Jak myślicie czy mycanal odpalą do końca kwietnia w Polsce czy dopiero we wrześniu?;D

Bez znaczenia bo będzie to zapewne odpowiedz na ofertę CP czyli kolejne badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze przez jakiś czas będę abonentem CP więc chętnie bym wykupił dodatkową paczkę c+ do końca umowy z CP oferta CP IP Tv nie jest zła nie wiem tylko po co te ograniczenia a propos dostawcy internetu itd wystarczyłoby dać dostęp do konkretnej paczki kanałów przez CP GO na smart tv a dekoder dla chętnych no ale CP lubi mnożyć byty ponad konieczność patrz ipla i cp go ten sam serwis z inną szatą graficzną i adresem www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, PaWe napisał:

Czy to jest sama aplikacja czy urządzenie ? Wczoraj dzwonił do mnie konsultant i za zasługi i staż zaoferował mi magiczne pudełko. Owe magiczne pudełko po podłączeniu do anteny bądź wi fi bądź kabla internetowego może odbierać sygnał NC+.

Może miał na myśli player+ box. Zresztą na infolinii różne głupoty gadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, umek napisał:

Bez znaczenia bo będzie to zapewne odpowiedz na ofertę CP czyli kolejne badziewie.

 

Dokładnie. Ludzie myślą, że to będzie sport online w jakości Netflixa, a moim zdaniem nic się nie zmieni. Po prostu, jakościowo player+ i nc+GO w innej szacie graficznej. Co najwyżej dorzucą kilkanaście kanałów, głównie paczka z NTC, których obecnie obie usługi nie mają w swoje ofercie

Edytowane przez glaca
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
4 minuty temu, glaca napisał:

 Co najwyżej dorzucą kilkanaście kanałów, głównie paczka z NTC,

Masz rację, nic się nie zmieni. W NC+ GO są trzy kanały w 1080 są to Canal+Sport, Canal+Sport 2, Ale Kino+. Reszta to jakość 720p z śmiesznym bitrate 2441kbps.

I tak pewnie zostanie.  Są jeszcze w 1080p kanały Polsat Sport Premium , ale ich nie liczę.  Trochę mało jak na operatora co ma jakość 4K HDR w swojej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Canal+Sport

 

Canal-Sport.jpg

 

 

Małe porównanie Eleven Sport 4 , jakość oraz bitrate.NC+GO  vs  Vectra Online.

 

NC+GO

 

NC-GO.jpg

 

Vectra Online

 

 

Vectra-Online.jpg

 

Chyba nie muszę pisać co oglądam na 55 calowym telewizorze.

Obawiam się, ze myCanal nie wiele zmieni.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kingofsouth napisał:

Masz rację, nic się nie zmieni. W NC+ GO są trzy kanały w 1080 są to Canal+Sport, Canal+Sport 2, Ale Kino+. Reszta to jakość 720p z śmiesznym bitrate 2441kbps.

I tak pewnie zostanie.  Są jeszcze w 1080p kanały Polsat Sport Premium , ale ich nie liczę.  Trochę mało jak na operatora co ma jakość 4K HDR w swojej ofercie.

 

Otóż to, "bitrate" słowo klucz. W sieci jest mnóstwo trailerów w 720p z porządnym bitrate i nawet na telewizorach 4k jakościowo potrafią wgnieść w fotel. Niestety, statystyczny Janusz patrzy tylko na rozdzielczość, dlatego dostawcy treści telewizyjnych wykorzystują tę niewiedzę, dając przyzwoitą rozdziałkę ze śmiesznym przepływem jak w Ipli, CP IPTV, player+ czy nc+GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kingofsouth napisał:

Chyba nie muszę pisać co oglądam na 55 calowym telewizorze.

nc+GO z definicji jest przeznaczony na urządzenia mobilne, nie rozumiem ciągłego lamentu dotyczącego jakości tam. Na telefonie czy laptopie różnica nie będzie odczuwalna albo będzie odczuwalna w bardzo małym stopniu a zapewne koszty są spore.  A że wy tego używacie do oglądania telewizji na wielkich telewizorach to już inna kwestia.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@mrozio11, używam,  tylko Online, bo to jedyna usługa , która się nadaje do oglądania na wielkim ekranie.  Nie widać różnicy między obrazem z satelity a tym streamowanym.   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomo21 napisał:

 

Dlaczego 1080 jest dwa razy? Czymś się różni to z końcówką "-1" ?

 

 

Wspomnianym bitrate. 1080(-1) ma około 6000 kbps, a bez(-1) chyba 4500. Kiedyś mierzyłem ale nie pamiętam dokładnych wyników. W każdym bądź razie, w przypadku  (-1) obraz jest zauważalnie ostrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taka Vectra może dać lepszą jakość, to tym bardziej trzeba by tego oczekiwać od takiego giganta jak nc+. 

Powinni się zastanowić nad zmianą technologii na jakąś, która działać będzie płynniej i nie będzie powodowała gigantycznych wycieków pamięci w przeglądarkach. 

Na chwilę obecną na takim Firefoxie nie da się oglądać dłużej niż godzinę, czasem odrobinę więcej. Ilość zajmowanej pamięci rośnie z każdą minutą, nic nie jest zwalnianie i po pewnym czasie okazuje się, że mamy zajęte 90% pamięci komputera. Na Chromie jest nieco lepiej, więc może to bardziej wina FF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bezpłatną NC+GO, nie mają w tym interesu. Chcesz mieć dobrą jakość na dużym ekranie, bierz od nich talerz lub wykup C+ u swojego operatora kablówki. Ich zdaniem, usługa ma odpowiednią jakość dla rozmiarów ekranu smartfonów, tabletów i laptopów, czyli urządzeń dla których jest stworzona. Player+, to już zupełnie inna bajka. Tam faktycznie należy wymagać, ponieważ żądają więcej kasy niż za tradycyjną TV, a w zamian udostępniają kiepską jakość obrazu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Myślisz, ze Online jest płatna? Do tego dochodzi brak ograniczeń godzinowych. Oglądasz ile chcesz.

Wystarczą dobre chęci.  ;) A takowych jest brak, bo jak wytłumaczysz ,że 3 kanały mają w NC+GO jakość 1080 a reszta nie ma? 

Po co dawać taką jakość jak jest za darmo. Nie lepiej 720 zostawić z beznadziejnym 2444 kbps? Myślisz, że ktoś się tam pomylił i przez przypadek dał 1080 na dwóch kanałach sportowych?   :P

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kingofsouth napisał:

 A takowych jest brak, bo jak wytłumaczysz ,że 3 kanały mają w NC+GO jakość 1080 a reszta nie ma?

 

26 minut temu, śmiechu warte napisał:

Jeśli chodzi o bezpłatną NC+GO, nie mają w tym interesu. Chcesz mieć dobrą jakość na dużym ekranie, bierz od nich talerz lub wykup C+ u swojego operatora kablówki. Ich zdaniem, usługa ma odpowiednią jakość dla rozmiarów ekranu smartfonów, tabletów i laptopów, czyli urządzeń dla których jest stworzona.

@kingofsouth Ty w ogóle czytasz komentarze na które odpowiadasz? Kolega na twoje pytanie odpowiedział zanim je zadałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

 Jeśli napisał, że jak chce ktoś dobrej jakości niech bierze u swojego operatora. To ja napisałem po co 3 kanały w NC+GO mają taką rozdzielczość? ???

Bo nie rozumiem. Możesz mi na to pytanie odpowiedzieć.

  1. Canal+ Sport    [1080]
  2. Canal+Sport 2 [1080]
  3. Ale Kino+         [1080]

Czemu są trzy kanały, gdy niby mam usługę za darmo z taką jakością??? Gdzie tutaj konsekwencja. No słucham.

Mam taką rozdzielczość to jej wymagam. Proste.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się tylko domyślać, że kanały z paczki C+ to są ich flagowe kanały, dwa to lecą tam wydarzenia sportowe więc lepsza jakość jest bardziej wskazana niż do filmów.  Z resztą po części sam na nie odpowiedziałeś. Najwyraźniej nie widzą potrzeby ładować pieniędzy w usługę, która z założenia ma umożliwiać oglądnięcie coś na urządzeniach mobilnych. Z ekonomicznego punktu widzenia brak rozwoju tej usługi jest logiczny.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo telewizja jako taka ma obecnie sens tylko ze względu na sport reszta programów i tak trafia do serwisów VOD i na dobra sprawę można nawet nie mieć telewizora.......
Chyba żartujesz. Ogrom rzeczy nie znajdziesz na VOD. Po drugie jak lubisz oglądać na laptopie czy tablecie, to nie mam więcej pytań.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop czego niby nie znajdzie na VOD? Jedyną zaletą kanałów linearnych jest to, że można włączyć i "coś leci", nie trzeba wybierać konkretnego tytułu... A, że na 3/4 kanałów tematycznych jest w kółko to samo to inna sprawa. NC+ GO właśnie jest sztucznie ograniczona do tabletów i komórek bo gdyby była szerzej dostępna to nikt nie czekałby na premierę filmu w C+ tylko oglądał sobie kiedy mu pasuje, a do tego jeszcze nadawcy nie dojrzeli...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...