Skocz do zawartości

nc+ GO zmienia się w myCANAL


nieczęstygość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@bugmenot chociaż pomimo upływu lat wciąż CANAL+ uznawany jest za produkt dla nielicznych. Owszem, w tamtych czasach rzadko kto mógł sobie na C+ pozwolić, ale dzisiaj myślę, że jest dostępny dla niemal każdego. Wciąż spotykam się w zwykłych rozmowach, np. na temat oglądanego filmu z komentarzem typu: "O, masz CANAL+..." albo "O stać cię na CANAL+". A jak odpowiadam, że przecież CANAL+ z innymi kanałami można mieć nawet za 45zł to nikt nie chce w to wierzyć. 

Ostatnia rozmowa z sąsiadem. Twierdzi, że ma Polsat, bo taniej, ale jak już się przyjrzeliśmy naszym rachunkom to okazało się, że on za Familijny MAX HD z Film HD, Sport HD i Cinemax HD płaci tyle samo, ile ja płacę za Extra+ CANAL+ HBO HBO GO dekoder z nagrywarką i Multiroom. Też trudno mu było w to wierzyć. A jednak...

 

Powyższe sytuacje pokazują jaka bardzo mała jest znajomość o ofercie tv kab-sat przeciętnego (nie interesującego się tą tematyką w taki sposób jak np. użytkownicy tego forum) oglądacza tv. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o cenie, a praktycznie nikt nie wspomina o jakości. Taki jest właśnie polski rynek, tzn głównym kryterium jest cena. Co najśmieszniejsze, ludzie potrafią wydać na odbiornik tv 4 kafle i więcej, a jednocześnie gotowi są wziąć byle jaką kablowkę z śmieszną jakością, by zaoszczędzić 10 zł miesięcznie. Najwyraźniej zapominają, że bez odpowiedniego sygnału z konkretnym bitrate, będą mieć kulawy obraz nawet na top telewizorach za kupę kasy. 
Nie wiem jak będzie u nas, jak będzie w przypadku dedykowanej skrzynki, ale po zainstalowaniu francuskiej aplikacji na androida i włączeniu kanałów dostępnych za free, maksymalne bitrate to 3400, zatem żenada jeśli ktoś chce odbierać na tv 40 cali i więcej. 


Kolego jak coś jest „za darmo” to zwykle jest tak że jest względnie gorszej jakości np adwokat z urzędu albo TVP info ;d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505 wypozycjonowanie marki robi swoje, z Polsatem jest tak jak ze Skodą, kiedyś była tania, dawno nie jest, ale nadal wszyscy gnają do salonów, mimo, że Octavia kosztuje tyle samo i więcej co VW Golf, a Superb jak Passat itd ;).

Co do Canal+ to w latach 90 znałem "w realu" parę osób, które go miały (albo Filmnet - to dopiero było burżujstwo), ja sam miałem dekoderek Syster P1 i człowiek cieszył się z "szemrzącego" dźwięku mono i obrazu który co jakiś czas się kodował jak sygnał był słabszy. Trochę to kosztowało, ale wydatków i atrakcji też było mniej - to jeszcze nie był czas Internetu, centrów handlowych z multipleksami kinowymi i kredytów na mieszkanie na 30 lat, a C+ to był powiew nowoczesności ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, śmiechu warte napisał:

Wszyscy piszą o cenie, a praktycznie nikt nie wspomina o jakości. Taki jest właśnie polski rynek, tzn głównym kryterium jest cena. Co najśmieszniejsze, ludzie potrafią wydać na odbiornik tv 4 kafle i więcej, a jednocześnie gotowi są wziąć byle jaką kablowkę z śmieszną jakością, by zaoszczędzić 10 zł miesięcznie. Najwyraźniej zapominają, że bez odpowiedniego sygnału z konkretnym bitrate, będą mieć kulawy obraz nawet na top telewizorach za kupę kasy. 

Nie wiem jak będzie u nas, jak będzie w przypadku dedykowanej skrzynki, ale po zainstalowaniu francuskiej aplikacji na androida i włączeniu kanałów dostępnych za free, maksymalne bitrate to 3400, zatem żenada jeśli ktoś chce odbierać na tv 40 cali i więcej. 

Pakiet płatny w mycanal i jakoś płatnych kanałów śmiga lepiej niż jakość niektórych kanałów HD z satelity, przynajmniej na ich Apple TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Co niektórzy się za mocno napalają.

Często coś co ma zbawić świt okazuje się niewypałem. Zwłaszcza w naszym kraju. ;)

Edit. 

mycanal z funkcjonalności i jakością made by France , ale cena Polska. Coś mi tu się nie klei. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, frankie1905 napisał:

Pakiet płatny w mycanal i jakoś płatnych kanałów śmiga lepiej niż jakość niektórych kanałów HD z satelity, przynajmniej na ich Apple TV.

 

Nie uwierzę, jak się nie przekonam na własnej skórze lub nie przetestuje jakiś sensowny branżowy portal. Subiektywne odczucia jedno, a rzeczywistość drugie. Najlepszy przykład temat o Netii. Wiem jak wygląda jakość obrazu, a ludzi tam piszących zadowala. Tak czy siak, mam nadzieję, że będzie o niebo lepiej niż w przypadku Player+ czy Ipli, gdzie obraz podczas oglądania sportu, co najwyżej na 15-calowe matryce laptopów. Ostatnio oglądałem MLS na 23-calowym monitorze i obraz glalareta mimo buńczucznej rozdzielczości 1080. O nc+GO się nie wypowiadam, bo jest to usługa za free jako dodetek do tradycyjnego pakietu tv, więc nie wymagam cudów na kiju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPla na Android TV działa świetnie, testowane często na 55" ;). Bardzo dobra płynność i jakość (1080p), brak buforowania.

Jeśli MyCanal zaoferuje taką jakość to z chęcia za to zapłacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
1 minutę temu, śmiechu warte napisał:

 

. O nc+GO się nie wypowiadam, bo jest to usługa za free jako dodetek do tradycyjnego pakietu tv, więc nie wymagam cudów na kiju. 

Widzisz, z tym się nie zgodzę. Większość usług operatorów jest darmowych i jakość lepszą serwują niż NC+GO.

1080p z bitratem 8000 kbps + Eleven Sports 1 4K. Ten przykład pokazuje , że można jak się chce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale w internetowej paczce Vectry nie ma paczki C+. Paczka strzeżona przez nc+, nikomu nie udostępniana jako darmowa usługa VOD. Eleveny są praktycznie wszędzie. Polsaty Sport Premium w nc+GO też nie wyglądają najgorzej. Na pewno dużo lepiej niż C+Sport. Wiem, że powinno być jeszcze lepiej, ale w tym przypadku mogę przymknąć oko. Pod tym względem, największą porażką jest Player+ i Ipla. Szczególnie ci pierwsi, zważywszy na cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, śmiechu warte napisał:

 

Nie uwierzę, jak się nie przekonam na własnej skórze lub nie przetestuje jakiś sensowny branżowy portal. Subiektywne odczucia jedno, a rzeczywistość drugie. Najlepszy przykład temat o Netii. Wiem jak wygląda jakość obrazu, a ludzi tam piszących zadowala. Tak czy siak, mam nadzieję, że będzie o niebo lepiej niż w przypadku Player+ czy Ipli, gdzie obraz podczas oglądania sportu, co najwyżej na 15-calowe matryce laptopów. Ostatnio oglądałem MLS na 23-calowym monitorze i obraz glalareta mimo buńczucznej rozdzielczości 1080. O nc+GO się nie wypowiadam, bo jest to usługa za free jako dodetek do tradycyjnego pakietu tv, więc nie wymagam cudów na kiju. 

Oglądałem we Francji i zapewniam że jest 1080p 50fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamianie dekodera na usługi IPTV, jest jeszcze jedna kwestia do przemyśleń - utrata możliwości nagrywania. Osobiście bardzo często korzystam z nagrywania, głównie sportu. Jeżeli MyCanal da możliwość cofnięcia się na każdym kanale min. 48h wstecz, lub odtworzenie dowolnego programu z ostatnich kilku dni, to jak dla mnie ok. Na Polsat GO, jest możliwość cofnięcia się o 2h wstecz (na każdym kanale?) i działa to fajnie, ale 2h to zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że tak jak we Francji nie dojdzie do rozdzielenia sportu i filmu w MyCanal, a szkoda. Kupowanie całej paczki, aby obejrzeć miesięcznie kilka filmów z C+ czy Ale kino+ w moim przypadku raczej nie będzie miało sensu. Zrezygnowałem już z tradycyjnej telewizji i obecnie mam C+ z HBO w Playerze za 50 zł. Jestem oczywiście średnio zadowolony z jakości obrazu  oraz z funkcjonalności aplikacji, ale cena jest akceptowalna i obecnie nie ma lepszej alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji są rozdzielone pakiety - jest jeden z samym głównym Canal+ i Canal+ Decale, jest też pakiet serialowo-filmowy z Canal+ Cinema, Series, CIne+, OCS, FOX itd, albo sportowy z Canal+ Sport, BeIn Sport i Eurosportami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Conan napisał:

Zakładam, że tak jak we Francji nie dojdzie do rozdzielenia sportu i filmu w MyCanal, a szkoda. Kupowanie całej paczki, aby obejrzeć miesięcznie kilka filmów z C+ czy Ale kino+ w moim przypadku raczej nie będzie miało sensu. Zrezygnowałem już z tradycyjnej telewizji i obecnie mam C+ z HBO w Playerze za 50 zł. Jestem oczywiście średnio zadowolony z jakości obrazu  oraz z funkcjonalności aplikacji, ale cena jest akceptowalna i obecnie nie ma lepszej alternatywy.

 

I tu jest pies pogrzebany, bo w przypadku MyCanal nie ma co liczyć na fajne pakietowe mixy w stylu C+ z HBO lub Eleven. Tym bardziej za 5 dych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości to przecież na Android nie ma 1080p, jest tylko na Apple TV - tak wynika z linków do francuskojęzycznego forum, które ktoś podał chyba w tym temacie. Tak więc niech posiadacze smart tv się nie napalają ;)

 

Miałem Canal+ w latach 90-tych od początku istnienia i pamiętam, że był to spory wydatek (musiałem rodziców namawiać, żeby zdecydowali się płacić bo wychodziło naprawdę drogo). Była to alternatywa do wypożyczalni, które też tanie nie były, mimo że na C+ nie było zbyt duzo ciekawych premier (1, czasem 2 w tygodniu). Dziś mamy C+, HBO, Ale Kino, Netflix i jeszcze narzekamy :D)

 

Wysoką ceną się nie przejmuję bo jednocześnie zaletą mycanal + byłby brak umowy. Przykładowo w kwietniu nie ma zbyt wielu interesujących mnie premier filmowych więc wyłączam na kwiecień i włączam w maju - nadrabiam kilka zaległości z kwietnia i do tego premiery maja. A gdy nie mam mycanal to mogę aktywować HBO i tak w kółko.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w moim poście widzisz coś o 50 fps?

Napisałem o dobrej płynności, a taka jest zachowana jeśli obraz nie jest sztucznie konwertowany z 1080i do 1080p/50 (bo wtedy rzeczywiście brak pełnych 50 fpsów w 1080i prowadzi do widocznych zakłóceń płynności w trybie p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

Gdzie w moim poście widzisz coś o 50 fps?

Napisałem o dobrej płynności, a taka jest zachowana jeśli obraz nie jest sztucznie konwertowany z 1080i do 1080p/50 (bo wtedy rzeczywiście brak pełnych 50 fpsów w 1080i prowadzi do widocznych zakłóceń płynności w trybie p).

W domyśle miałem na uwadze 50 fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak napisałem, sama ilość klatek nie wiąże się z płynnością, judder równie dobrze może występować na materiale który w teorii ma 50 fps, ale został niedbale przekonwertowany, albo "zepsuty" już przez sprzęt po stronie odbiorcy.

Bluraye np. mają często niecałe 24 klatki na sekundę (czyli tak jak się kręci filmy kinowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...