Skocz do zawartości

nc+ GO zmienia się w myCANAL


nieczęstygość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawop a co ma do tego liczba abonentów platform? Przecież wszyscy piszą, że nadal chcą je mieć dla sportu czy wiadomości.

 

A liczby dotyczące Netflixa raczej porównałbym we względzie 50 mln odsłon Netflixa w Polsce wg Gemiusa i np. oglądalności popularnych seriali.

Co do kosztu kanałow lineralnych i 4 serwisów VOD to jakby policzyć premiery filmów i seriali jak i całą dostępną biblioteke to akurat jestem zdania, że serwisy VOD zdecydowanie wygrają z codziennymi wielokrotnymi powtórkami "CSI", "Teorii wielkiego podrywu" czy "Przyjaciół" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rasheed napisał:

 

O czym Ty piszesz ? Choć jestem zwolennikiem streamingu to ten argument jest bezsensowny. Oglądanie tv tradycyjnej nie oznacza siedzenia i przełączania kanałow. To samo możesz robić w streamingu i klikać i szukać interesującego filmu czy serialu. Masz EPG, gazetę, strone www i możesz wcześniej planować co chcesz oglądać. Potem to ustawiasz do nagrywania i oglądasz z dysku. Ja od wielu dobrych lat nie oglądałem niczego live nie mówiąc o przełączaniu kanałow by znaleźć coś akurat w tym momencie. Tak samo w streamingu wiem co oglądać więc nie siadam i szukam tylko wiem wcześniej co mam jeszcze do obejrzenia.

Mam to szczęście zawsze wiedzieć czego chcę bo nadawca świetnie mnie informuje to raz,.Mam znajomych,którzy coś polecą i wtedy obejrzę.Mam gazetę piszesz...szkoda życia.Wolę chioćby wejść i z Wami poklepać jak nie mam co robić:)

 

Teraz wieczorami nadrabiam Grę o Tron,dekoder sam ściąga mi kolejne odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, umek napisał:

Mam to szczęście zawsze wiedzieć czego chcę bo nadawca świetnie mnie informuje to raz,.Mam znajomych,którzy coś polecą i wtedy obejrzę.Mam gazetę piszesz...szkoda życia.Wolę chioćby wejść i z Wami poklepać jak nie mam co robić:)

 

Czy Ty nie potrafisz zrozumieć, że to samo dotyczy oglądania tv ? Nie musisz sprawdzać programu w gazecie, internecie. Możesz zawsze wiedzieć czego chcesz, mogą Ci polecić znajomi i korzystać z tv a nie streamingu. Już prościej tego wyjaśnić sie nie da bo dla Ciebie osoby korzystający z tradycyjnej tv to tylko tacy, którzy siadają przed tv i przełączają kanały.

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty nie potrafisz zrozumieć że ja nie mam ochoty układać się pod czyjeś EPG?Więc odpisałem na konkretny post a nie na całe bolączki świata.

 

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rasheed napisał:

Arkon: W streamie masz od ręki to co oferuje nadawca. Przy nagrywarce musisz wybrane pozycje nagrać. Miałem niedawno przypadek, że zapomniałem ustawić nagrywania premiery filmowej w C+ a powtórka była dopiero po 2 tygodniach. W streamie możesz sobie emisje włączać kiedy chcesz a nie kiedy pozwoli Ci łaskawie obejrzeć nadawca satelitarny. Inny częsty u mnie przypadek to zapchanie dysku i konieczność usuwania nagrań. W streamie tego nie masz.

Wszystko jest dla ludzi i ma swoje wady i zalety. Chodziło mi tylko o zaślepienie paru forumowiczów, że tylko stream, a oglądanie tradycyjnej tv jest dla... i tu wstaw sobie jakieś niecenzuralne słowo. :)

Poza tym nie zapominaj o tym, że wiele filmów, a i seriali może w każdej chwili zniknąć z jakiegoś serwisu. I jeszcze jedno- ja najwyżej cenię produkcje HBO, ale wolę je obejrzeć w Vectrze, bo niestety HBO GO ma gorszą jakość i oglądanie tam jest, dla mnie, ostatecznością. Natomiast w Netflixie czy Amazonie, podkreślam dla mnie, nie ma specjalnie interesujących pozycji, mimo że doceniam jakość nadawania. To tyle z mojej strony, bo dyskusja tu to jak przepychanki w piaskownicy. Oczywiście nie dotyczy to Ciebie, @kingofsouth czy @Pawop.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma właśnie dla wygody ogromne ;). Jest różnica między "polowaniem" na film który jest raz czy dwa razy emitowany i koniec (jak premiery 4K w Canal+, premiery filmowe w TVP Kultura itd), a dostępnością 24/7 np. przez rok w serwisie SVOD.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Ci dostawca i Horizon pozwoli, masz miejsce na dysku, nie zapomnisz itd to nagrasz.

I obejrzysz to tylko na sprzęcie na którym zostało nagrane i który po rezygnacji z usługi musisz oddać.

To są jednak spore różnice.

 

edit: widzę, że wyedytowałeś post bo poprzednio było jeszcze o nagrywaniu, teraz już nie, więc mój post ew. do skasowania ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pawop napisał:

Jak Ty coś czasami napiszesz, to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

 

Dlaczego?Gdybyś miał dostęp do lepszego operatora uznałbyś moje słowa za właściwe.

Przykład pierwszy z brzegu.Premiera 'Tajne źródło" w Canal+..przeoczylem

Wchodzę w VOD miejąc nadzieję że ten film już tam jest....ale nie....a gdy wreszcie się pojawił był w SD.W 21 wieku w miejscu,gdzie mogli film wrzucić w fenomenalnej jakości nieograniczeni miesjcem na transponderze oni wrzucili plik ważący z 300 Mb.Tak to wygląda.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Cóż z tego że coś tam leci w TV, skoro pracując na nocki wracam rano i w ttm cudownym TV nic nie ma, nagrywanie mówicie, co innego i w innych godzinach w EPG i weż tu nagraj, tak było z Obcym na C+ 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje upodobania i nie ma się co kłócić. Dla mnie, telewizja w obecnej formie, to strata czasu. Półtoragodzinny film trwa dwie i pół godziny ze względu na reklamy. Paradokumentalna głupawka na kanałach pokroju Discovery. Z jednej strony, propaganda prorządowa TVP, a z drugiej, taka sama ordynarna propaganda tylko tym razem antyrządowa od TVNu. Co mam oglądać? Big Brothera, Azja Express, Agent Gwiazdy itp, czyli wyreżyserowaną, grającą na emocjach widza sieczkę? Stawiam na VOD(Netflix. HBO GO) i kilka kanałów: Ale kino, Planete, paczka C+, paczka Eleven, Eurosporty, sportowe Polsaty(Ipla) i TVP Sport. Nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, GrubyBubu napisał:

Cóż z tego że coś tam leci w TV, skoro pracując na nocki wracam rano i w ttm cudownym TV nic nie ma, nagrywanie mówicie, co innego i w innych godzinach w EPG i weż tu nagraj, tak było z Obcym na C+ 4k

mam to samo...dlatego właśnie uważam że tv musi się dostosowywać do czasów a nie odwrotnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, glaca napisał:

 

Współczuje spędzania życia przed telewizorem z treścią przepełnioną [beep]ylionem reklam, powtórek, miałkich wyreżyserowanych programów itd.

No tak, ty oczywiście wiesz ile ja lub rodzina spędza przed TV i co ogląda.

Prawdziwy wszechwiedzący.

Ja ci tylko napisałem jak to wygląda cennikowo i o ile jest wygodniejsze od streamów.

A co do nich to nie mam najmniejszego zamiaru dyskutować z ich zwolennikami bo to bez ?sensu

 

@umek

A czym się różni tracenie czasu na tv jak to określasz  od ślęczenia nad kompem czy lapkiem czy nawet tel i gapienia sië non stop na forum SK?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

@Rasheed nadal musisz czekać aż to nadawca wyemituje. To coś w stylu czekanie na autobus vs. jazda własnym samochodem.

 Zgadza się, dlatego wyżej cenie streaming. Niemniej denerwuje mnie gdy ktoś od razu uważa, że człowiek przyzwyczajony do zwykłej tv bezmyślnie przełącza nie wiedząc nigdy co obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tracer10 napisał:

No tak, ty oczywiście wiesz ile ja lub rodzina spędza przed TV i co ogląda.

Prawdziwy wszechwiedzący.

Ja ci tylko napisałem jak to wygląda cennikowo i o ile jest wygodniejsze od streamów.

A co do nich to nie mam najmniejszego zamiaru dyskutować z ich zwolennikami bo to bez ?sensu

 

@umek

A czym się różni tracenie czasu na tv jak to określasz  od ślęczenia nad kompem czy lapkiem czy nawet tel i gapienia sië non stop na forum SK?

Na forum siedzę robiąc inne rzeczy wiec nie tracę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...