Skocz do zawartości

nc+ GO zmienia się w myCANAL


nieczęstygość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukimann

Na razie to znalazłem informację, że strumień ma 720p ( 3,4 Mb/s)przynajmniej w systemie Android.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 10:53, bugmenot napisał:

We Francji paczka 6x Canal+ dostępna i via sat i streaming kosztuje 20,90 euro (umowa na 2 lata).

Jest też wersja z dwoma Canal+ bez umowy czasowej, dostępna tylko via streaming za 19,90 euro.

Tak więc, że bedzię taniej niż teraz w Playerze to bym nie liczył...

Tam to nawet zrobili niedawno bundle pack z Apple TV, bo ich własne skrzynki przestały być opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 euro to wydatek około 80 zł miesięcznie i jest to cena którą nie zapewni wysokiego popytu cena około 40 złotych to optymalna w tej chwili w Player Canal z HBO za 50 złotych miesięcznie a Sam Canal w nc+ za 30 zł plus pakiet start 20 zł. Także ta cena z Francji u nas się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Uwolnienie Canal+ kosztuje. Zapomnij o porównywaniu do  kablówek czy NC+.

Oferta niezależna. Akceptujesz lub nie. Nikt się nie będzie przejmował , czy jest drogo.

A ile płacisz za Netflixa w porównaniu do innych krajów EU?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Polsce będą odpowiednie dla Polski.Druga sprawa to możliwość płacenia raz na pół roku by obejrzeć większość tego co maglują w kółko..

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystko po prostu zweryfikuje rynek. We Francji minimalne wynagrodzenie na rękę to ok. 1200 Euro czyli blisko 5000zł. Oczywiście bardziej realny jest tzw. wskaźnik liczony w PPS (uwzględnia on i eliminuje różnice w poziomie cen), ale i tu pomiędzy Polską, a Francją dzieli nas sporo (chociaż różnica jest już mniejsza niż w przypadku samych płac, bez dodatkowych uwzględnień). 

Pytanie czy Francuzi będą na to zwracać uwagę? Trudno stwierdzić.

 

Tak w ramach ciekawostki dodam, że znalazłem artykuł z połowy lat 90. na temat odbioru  CANAL+ w Polsce. Za dekoder było trzeba zapłacić 199zł. A miesięczny abonament przekraczał 33zł miesięcznie.  Warto dodać, że płaca minimalna w Polsce jest ustalana od 2000r. Wtedy wynosiła 512,83zł netto (na rękę), więc w połowie lat 90. zarobki mogły być jeszcze niższe. 

W tamtych czasach faktycznie CANAL+ był dla nielicznych. A to był tylko jeden kanał, oferta sportowa w porównaniu do tego co jest teraz była naprawdę skromna (aczkolwiek w porównaniu z konkurencją i biorąc pod uwagę tamte czasy i tak robiła wrażenie). 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

To chyba oczywiste, że wprowadzenie oferty droższej niż w Player+, którego rozpoznawalność i wyniki sprzedaży raczej nie są imponujące, byłoby strzałem w stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505 W latach 90 Canal+ był alternatywą dla wypożyczalni video (i jak ktoś wypożyczał sporo filmów to się zwracał), a cały sport nazywany dziś "premium" to oglądałeś w TVP - od Ekstraklasy (wtedy jeszcze pierwszej ligi) przez LM po NBA ;).

Do tego odbiór z ziemi, a nie koniecznie z satelity i tanie w porównaniu do Filmnetu dekodery wpływały na sporą popularność C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba koledzy mnie źle zrozumieli..... mówię o sytuacji w której zamawiając nc+ wybieramy sposób dostarczania treści  tv sat lub iptv bo może ktoś nie ma możliwości albo ochoty montowania anteny a ma szybki internet i apple tv ale i tu i tu mielibyśmy np unowę na 2 lata

 

Bardziej wprost mówię o sytuacji w której aplikacja na smart tv zastępuje nam dekoder sat umowa cena itp jest taka sama lub np pomniejszona o koszty udostępnienia dekodera

ja uciekłem kilka lat temu z multimedii bo mieli zbyt wysokie ceny ale koszty instalacji antenowej warunki atmosferyczne i  do niedawna brak możliwości wykupienia pakietu skanałów konkurencji bez podpisywania dwóch umów na tv to minusy tv sat .    

 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o cenie, a praktycznie nikt nie wspomina o jakości. Taki jest właśnie polski rynek, tzn głównym kryterium jest cena. Co najśmieszniejsze, ludzie potrafią wydać na odbiornik tv 4 kafle i więcej, a jednocześnie gotowi są wziąć byle jaką kablowkę z śmieszną jakością, by zaoszczędzić 10 zł miesięcznie. Najwyraźniej zapominają, że bez odpowiedniego sygnału z konkretnym bitrate, będą mieć kulawy obraz nawet na top telewizorach za kupę kasy. 

Nie wiem jak będzie u nas, jak będzie w przypadku dedykowanej skrzynki, ale po zainstalowaniu francuskiej aplikacji na androida i włączeniu kanałów dostępnych za free, maksymalne bitrate to 3400, zatem żenada jeśli ktoś chce odbierać na tv 40 cali i więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...