Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawałka nie zaskoczył, potwierdził się przewidywany skład i zagramy z Milikiem obok Lewandowskiego w ataku. Oby tylko Wawrzyniak się dzisiaj nie poślizgnął w decydującym momencie. :)

 

Szczęsny – Piszczek, Szukała, Glik, Wawrzyniak – Grosicki, Krychowiak, Jodłowiec, Rybus – Milik, Lewandowski

 

U naszych rywali jedna niespodzianka, w pierwszym składzie Bellarabi z Bayeru Leverkusen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!! Tak!! Tak!! To jest coś fantastycznego!! Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu naszej kadry jaki widziałem w życiu!! To Niemcy byli lepsi przez cały mecz!! Jak mówił jednak Kazimierz Górski liczy się to kto strzeli bramkę więcej , a my strzeliliśmy ich dwie więcej. Pisałem na blogu, który doczekał się pięciu minusów najlepszy pomnik jaki można wystawić Kazimierzowi Górskiemu to zwycięstwo nad reprezentację, której jako jedynej z wielkich nie pokonał. Kadra Nawałki przejdzie do historii już niezależnie co ta kadra osiągnie. Brawa dla Szczęsnego, dla Glika, dla strzelców bramek, dla Lewego,ale tak naprawdę cały zespół zasłużył na brawa. To jest istota sportu,że zespół lepszy nie zawsze musi wygrać. Pokonaliśmy mistrza świata i ekipę nr 1 rankingu FIFA. My 70 ekipa świata!! Mówiłem,że skoro udało się Słowakom to dlaczego nie nam?? Coś pięknego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy bonusowe 3 punkty, ale po meczu ze Szkocją dopiero się wypowiem o stylu. :)

 

Dzisiaj był taki dzień gdzie Niemcom nic nie wychodziło, a nam prawie wszystko, gratulacje, historyczne zwycięstwo, tego Nawałce nikt nie zabierze, a gole strzelili piłkarze, na których być może inny selekcjoner by nie postawił. ;) Sam się śmiałem z powołania dla Mili. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, że oglądałem żużel i prawdziwy sukces Polaków, którzy walczą jak równy z równym z zawodnikami klasy światowej (bo sami do niej należą) i na najwyższym szczeblu. Mecz sobie może obejrzę na jakiejś powtórce, choć raczej mnie nie zachęcacie gdy piszecie, że nasi zagrali słabo, że Niemcy byli przez cały mecz lepsi itp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polakom brakuje głównie kondycji ja jak oglądam ich mecze z silnym rywalem to oni po 50-60 minutach w zasadzie stoją i się tylko bronią ja nie wiem czy kluby polskie [ nie poruszam tych piłkarzy co graja poza krajem] nie mają siłowni trenerów od przygotowania fizycznego? Przeciez Niemcy to dużo młodsza repra a zapiepszali cały mecz na pełnych obrotach taki Goetze to wciąż młokos i mimo iż wyglądał jakby wyszedł z basenu to nie widziałem zmęczenia a jak nasi strzelili gola i zostało 30 minut to myślałem tylko rany teraz Niemcy się rzuca jak tsunami to Polacy będą rekami chyba te piłki wybijać. Kondycja + 2 nie podam nr i nazwisk robili głownie za statystów .

 

żartobliwie dodam 2x Piszczek odpowiednik Lewego po przeciwnej stronie [który częściej robi za skrzydłowego niż 9] i rozgrywający którego Polska nadal nie ma i mogą grać nawet o 1/4 Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, że oglądałem żużel i prawdziwy sukces Polaków, którzy walczą jak równy z równym z zawodnikami klasy światowej (bo sami do niej należą) i na najwyższym szczeblu. Mecz sobie może obejrzę na jakiejś powtórce, choć raczej mnie nie zachęcacie gdy piszecie, że nasi zagrali słabo, że Niemcy byli przez cały mecz lepsi itp :D

Każdy sport jest dobry, ale zauważ, że w większości krajów na świecie przeciętny człowiek nie wie co to jest ten ,,żużel,,. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry argument w kontekście porównywania całych dyscyplin, ale w kontekście eliminacyjnego meczu Polaków w piłce i ostatniej rundy SGP to zainteresowanie na świecie było zdecydowanie większe speedway'em. Co innego gdyby SGP porównywać do MŚ czy EURO, to wtedy wiadomo, że żużel jest zjadany na przystawkę.

 

I dodatkowo jakoś wszyscy za każdym razem pomijają argument popularności światowej siatkówki, szczypiorniaka czy skoków narciarskich. Czyżby dlatego, że odnosimy w nich sukcesy i opinia, że mało kogo oprócz nas na świecie to obchodzi jest dla nas bardzo niewygodna? :D

 

I do tego ten przeciętny człowiek też nie ma pojęcia w jaki sposób nasi ograli Niemców, bo po prostu tego nie oglądali i podejrzewam, że już bardziej od tego obchodziło ich to jak w zeszłym sezonie co druga drużyna Premier League ogrywała United, po wielu, wielu sezonach bez zwycięstwa z czerwonymi diabłami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto się sportem interesuje, to wie, że siatkówka czy skoki narciarskie są sportami niszowymi w skali światowej, podobnie jak żużel. Nikt się w to na poważnie nie bawi poza kilkoma krajami.

 

Jednak jakoś cały kraj cieszy to 2:0 z Niemcami, nikt nie będzie się pastwił, że oddaliśmy dwa celne strzały w całym meczu, że powinniśmy z przebiegu meczu przegrać. Te ,,[beep]chy,, wreszcie coś wygrały i kibic mógł być dumny. :) Nawet jak we wtorek przegramy ze Szkocją, co nie będzie wielką niespodzianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego kto ma jakie ambicje, dla mnie to żaden sukces pokonać raz na całą historię spotkań Niemców, a co kilka lat jakąś inną drużynę z czołówki (lub chociaż zremisować). No i do tego tylko w eliminacjach, a już nad resztą sprzyjających czynników się nie będę pastwił :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto się sportem interesuje, to wie, że siatkówka czy skoki narciarskie są sportami niszowymi w skali światowej

 

O prawie każdym sporcie poza piłką nożną można tak powiedzieć. Bez sensu jest takie polskie szukanie dziury w całym, zamiast się cieszyć. W jednych krajach są takie sporty popularne, a w drugich inne. A nawet jak sport jest bardzo niszowy, to nie znaczy że nie trzeba się cieszyć. Co mają np. Amerykanie powiedzieć. Oni w swoim kraju jarają się bejsbolem i futbolem amerykańskim jak maniacy, a cała reszta świata tych sportów nie rozumie. Wątpię żeby w USA się tym ktoś przejmował. Pokonaliśmy w tym roku germanców w nogę, kosza, siatkę i rękę, czyli we wszystkich najważniejszych sportach drużynowych. Panuje opinia, że to najlepszy rok dla polskiego sportu od lat. Jest w tym coś - najlepsze zimowe IO w historii Polski, sukcesy lekkoatletów, kolarzy, mistrzostwo świata w siatkówce, ogranie Niemców w nogę. Po raz pierwszy od lat trudno będzie wybrać sportowca roku. Czyżby jakiś revival polskiego sportu i piłki? W końcu repra prowadzi w swojej grupie eliminacyjnej, a Legia w grupie LE. Przydałoby się jeszcze odgonić dzieciarnię od fejsbuków na boiska, żeby dzisiejsze sportowe gwiazdy miały jakichś następców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...