Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy Superexpres jest wiarygodnym źródłem informacji. Takie gazety i ich odpowiedniki w necie to żyją z sensacji a nie żetelnej informacji. To takie hieny dziennikarstwa ale i tak nie przebiją Pospieszalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
wyniki mają przyjśc na Euro.

 

szczerze na dzień dzisiejszy nie widze na to szans dostajemy w towarzyskich meczach od wszystkich nawet słabego kamerunu mimo ze ten przejeżdza w osłabionym składzie i daje nam lekcje futbolu. A to są tylko mecze towarzyskie gdzie przeciwnik gra na pół gwizdka. Mam tylko nadzieje ze rozwiną sie zawodnicy typu borysiuk bo jak patrze na gre sadloka,glika czy dudki to smiech na sali. Oczywiście licze ze bedzie lepiej ale niestety podstaw ku temu nie widze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Myślę, że musimy jeszcze poczekac na jakieś wyniki drużyna jest w fazie budowania a wyniki mają przyjśc na Euro.

Tylko że jak na razie fundamentów nie widać.

Postanowiłem sobie, że nie oglądam meczów polskiej "reprezentacji" do czasu mistrzostw Europy w 2012. Sto razy wolę Ekstraklasę obejrzeć, niż tą hołotę, która śmie reprezentować Polskę i biegać z orłem na piersi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dziwne bo w meczach z Serbia i Finami grali przyzwoicie wiec trzebaby porownac składy z tym wczoranszym i to moze by nam cos dało do myslenia?

2. Z nasza kadra to sie zrobiło to samo co z pol zespołami w pucharach.

3. Po zakonczeniu sezonu ligowego piłkarze polscy robia ze soba i swoimi umiejetnosciami i psychika tez cos dziwnego ze po kilku tyg przerwy juz nic nie potrafia. Nawet piłki kopnac w swiatło oczywiscie bramki bo w jakiekolwik swiatło to zawsze trafia.

4. Czy rozni sie urlop a potem przygotowanie do sezonu pol kopacza od tych z zagranicznych lig?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest efekt polityki PZPN i Ekstraklasy. Powinni przeprowadzić reformy przed Euro a nie czekać na cud. Cudu na Euro 2012 nie będzie!

 

Reforma powinna być przeprowadzona najpóźniej zaraz jak dostaliśmy Euro 2012.

np. powinni wprowadzić zasadę 7+4 w Ekstraklasie (co najmniej 7 polskich piłkarzy w tym 1 wychowanek i najwyżej 4 obcokrajowców) w trakcie trwania spotkania. I kluby szukałyby zawodników w niższych ligach naszego kraju, szkoliły własnych, a nie szukały zawodników zagranicznych którzy zazwyczaj grają przeciętnie. Bo w reprezentacji PL na Euro 2012 nie będą grać piłkarze tacy jak Vrdoljak, Bunoza, Cikos, Arboleda, Stilic itd.

 

A skąd wzięli się Błaszczykowski czy Lewandowski? Nie spadli z Księżyca! Zostali znalezieni w niższych ligach! Tylko czy komuś w tym kraju chce się szukać młodych zdolnych piłkarzy w niższych ligach, a potem jeszcze wg nowoczesnych zasad szkolić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzięki staraniom Polskiego Związku Piłki Nożnej i selekcjonera reprezentacji Polski Sebastian Boenisch otrzymał tymczasowy paszport, dokument poświadczający polskie obywatelstwo.

 

Po długich rozmowach z przedstawicielami PZPN oraz sztabu reprezentacji lewy obrońca Werderu Brema zgodził się na występ w kadrze Polski.

 

- W reprezentacji brakowało nam lewego obrońcy. Sebastian to młody, rozwijający się zawodnik. Staraliśmy się i udało nam się go przekonać do gry. Umiejętności, które posiada na pewno będą dużym wzmocnieniem dla naszej reprezentacji - mówi Franciszek Smuda, selekcjoner reprezentacji Polski.

 

Zawodnicy grający w polskich klubach zostaną powołani 23 sierpnia.

90minut.pl

 

A jednak wymiękł :D Jeszcze Kościelny by się przydał na środek i obrona wyglądała by w miare dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa..W naszych czasach prowadzenie reprezentacji to już prawie jak klubu. Robisz zagraniczne "transfery" itd. Tylko ,ze w tym przypadku zawodnik podpisuje z Tobą kontrakt do końca kariery hehe. I dobrze. Nie odbiegajmy reszcie piłkarskiego świata chociaż w tym modelu budowania narodowej. Bo i nawet w Hiszpanii gra Brazylijczyk Senna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że takie informacje będę czytał częściej :).

AdriM - ale przecież Boenish się nam jak najbardziej należy, bo ma polskie pochodzenie, tylko jakoś się stało, że zamieszkał w Niemczech. Trzeba korzystać, że Niemcy go grać nauczyli :D. Senna to chyba coś w typie naszego Rogera, czy Olisadebe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Boenisch będzie jeszcze mógł zamienić polską reprezentację na niemiecką.Dopóki nie zagra oficjalnego meczu w naszej kadrze(to znaczy eliminacje lub turniej mistrzowski) jest taka opcja.Polska będzie grała tylko mecze towarzyskie, więc tak na prawde gdyby za rok Löw zadzwonił, że go potrzebuje to nie byłoby problemów ze zmianą.

Ale jeśli już wybrał Polskę to potem robić nas w chu** nie wypada, wiec raczej sprawa rozstrzygnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zagramy z mistrzami świata i brązowymi medalistami mundialu, więc to są rywale z najwyższej półki - mówił w Radiu TOK FM Adam Olkowicz, który nie chciał jednak zdradzić dokładnej daty i miejsca ponownego spotkania drużyny Franciszka Smudy z Ikerem Casillasem, Davidem Villą i resztą gwiazd najlepszej drużyny na świecie.

 

- Tak się z Hiszpanami umówiliśmy, że najpierw zagramy z nimi 8 czerwca, a za rok przyjadą do nas. Tak z przymrużeniem oka, to po tym 0:6 nasza ekipa zyskała tytuł przyjaciela narodu hiszpańskiego, za życzliwość - zakończył wiceprezes PZPNu.

 

W radiowej Trójce Lato powiedział, że Polska zagra towarzysko w przyszłym roku także z Włochami, Wybrzeżem Kości Słoniowej i Rosją. Terminy meczów nie zostały jeszcze ustalone.

sport.pl

 

No to wygląda na to, że w przyszlym roku bierzemy rewanż na Hiszpanach :D Będzie okazja zobaczyć jaki postęp zrobiliśmy, bo raczej ich zespół wiele się nie zmieni.

Fajnie, że kadra zagra też z WKS(chyba nigdy nie graliśmy), bo to moja ulubiona reprezentacja(nie licząc naszych pie.rdół :mrgreen: ).Drużyna z ogromnym potencjałem, ale zawsze na dużych imprezach zawodzi.

Dodając do tego Niemców to pewne są już mecze z dwoma medalistami MŚ, a o Holandii Mr Lato też coś kiedyś wspominał.

 

PS. Sorry za 2 posty pod rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[beep]chy. Mają okazję, coś tam grają, a przychodzi 1 akcja AUS i 1x0! Brawa dla Lewandowskiego za perfekcyjne wykonanie karnego. Więcej problemów sprawiłby bramkarzowi strzelając w środek na siłę.

Ja troszkę to oglądałem, więcej Deutschland - Azerbaycan. Azerowie grali bardzo mądrze w obronie. Nawet było ich stać na jakieś kontry. A nie jak polska obrona, która raz gra w miarę a w następnej akcji biega jak stado baranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było widać poprawę w grze, ale wyników ciągle nie ma.Dlatego będę nadal się upierał, że Smuda to nie jest odpowiedni człowiek na stołku selekcjonera.Marzył mi by się trener z zagranicy, ale leśne dziadki, wielbiące polską myśl szkoleniową raczej po takiego nie sięgną.

Może i Azrerowie grali mądrze w obronie, ale jednak sześć sztuk dostali :wink: Nadal w Europie uważani będą za kelnerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 gole na koniec 1. połowy i 2 na koniec drugiej. Praktycznie w 44-45+doliczony. A mogli w 1. połowie nawet wyrównać.

Poza tym to jednak ogromna różnica klas. Gdyby na MŚ 2006 Polska nie miała Boruca, ale kogoś w gorszej formie, to pewnie wiele lepiej byśmy nie wyglądali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...