Skocz do zawartości

Sky X


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku 2017 r. brytyjski Sky zapowiedział start oferty telewizyjnej swojej platformy bez używania anteny satelitarnej. Miało to też swój odzew na giełdzie, gdzie akcje SES oraz Eutelsata nieco spadły. Przez długi czas było cicho. Aż tu nagle austriacki Sky wystartował z Sky X, czyli płatną ofertę telewizyjną bez kablówki oraz satelity, a na zasadzie strumieniowania. Austrię wybrano też pewnie dlatego, aby najpierw u nich to przetestować, a następnie wprowadzić do pozostałych krajów.

 

kXlBPTP.png

 

Sky X jest podzielony na trzy pakiety:

• Fiction & Live TV – €19,99,

• Sport & Live TV – €24,99,

• Kombi & Live TV – €34,99.

 

MASTER

 

Jak widać, w ofercie znajdziemy wszystkie płatne kanały linearne dostępne w kablówce i z satelity, ale także kanały bezpłatne FTA (m.in. ORF, Servus TV, Das Erste, ZDF, RTL, SAT.1, ProSieben, VOX, RTL II, kabel eins, Eurosport 1). Jako że to jest usługa subskrypcyjna, można z niej zrezygnować w każdej chwili, a na start nowi użytkownicy mają możliwość przetestowania jej bezpłatnie przez 14 dni (w przypadku najtańszego pakietu).

 

Sky X można odbierać za pomocą komputerów z systemami Windows (7 i wyżej) i macOS (10.9 i wyżej), dedykowanej aplikacji Sky X App na systemy iOS (9.0 i wyżej), Android (4.1 i wyżej), PlayStation 4, telewizory Samsung Smart TV (2015 i nowsze) oraz LG Smart TV (webOS 2.0, 2015 i nowsze), ale także za pomocą urządzenia Sky X Streaming Box, który jest przeznaczony bardziej dla posiadaczy bez Smart TV.

 

MASTER

 

Aby cieszyć się bezproblemowym dostępem do Sky X należy mieć łącze internetowe o przepustowości co najmniej 10 Mbps dla treści w HD. Rejestracja jest możliwa maksymalnie na 4 dowolne urządzenia, a jednoczesne oglądanie na dwóch. Sky X ma jednocześnie zastąpić inną, mniejszą podobną usługę Sky Ticket.

 

Strona internetowa Sky X: klik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic wspólnego z Netflixem.Chodziło o dostęp do ludzi,którzy z różnych względów nie mogą mieć satelity.Przeczytaj ich własną opinię na ten temat.I rzeczywiście różnica czy obejrzę Sky One w necie czy na satelicie...faktycznie Netflix jak ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma żadnej różnicy między umową 2 letnią a korzystaniem bez umowy, między korzystaniem z 2 urządzeń jednocześnie w cenie a płaceniem za multiroom, między koniecznością ciągnięcia kabla antenowego a dowolnością oglądania gdziekolwiek przez wifi, między braniem w ciemno a sprawdzeniem przez 14 dni ...

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaki z nich. VPN aktywny, ale jednak to wykrywa i wywala komunikat, że Sky X ist nicht verfügbar außerhalb von Großbritannien oder Irland ?

Ciekawe, bo z Sky España, hiszpańskim odpowiednikiem NOWTV, nie miałem żadnych problemów.

 

8 godzin temu, Rasheed napisał:

A gdy pisałem, że tradycyjna tv jest w odwrocie to niektórzy się z tego śmiali.

Z tym, że tutaj masz dostęp do pełnej oferty austriackiego Sky, a nie tylko wybranych kanałów, jak to jest w takim NOWTV czy Sky Ticket.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rasheed napisał:

Faktycznie nie ma żadnej różnicy między umową 2 letnią a korzystaniem bez umowy, między korzystaniem z 2 urządzeń jednocześnie w cenie a płaceniem za multiroom, między koniecznością ciągnięcia kabla antenowego a dowolnością oglądania gdziekolwiek przez wifi, między braniem w ciemno a sprawdzeniem przez 14 dni ...

I co ma z tym Netflix wspólnego?Tyle że zapłacisz więcej za słabszą jakość?Już niedługo czerwone loga będą świadczyły że to Netflix miał na to wpływ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do HD potrzeba 10 Mbps to jakość będzie raczej lepsza niż na satelicie. Ogólnie rozumiem o co chodzi @Rasheed - Sky X to kolejna usługa dla "cord cutters" która zastąpi tv satelitarną czy kablową (czyli tradycyjną), czyli wspólne cechy z SVOD ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Emil.1603 napisał:

Cwaniaki z nich. VPN aktywny, ale jednak to wykrywa i wywala komunikat, że Sky X ist nicht verfügbar außerhalb von Großbritannien oder Irland ?

Ciekawe, bo z Sky España, hiszpańskim odpowiednikiem NOWTV, nie miałem żadnych problemów.

 

Z tym, że tutaj masz dostęp do pełnej oferty austriackiego Sky, a nie tylko wybranych kanałów, jak to jest w takim NOWTV czy Sky Ticket.

Z jakiego VPN korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Skoro do HD potrzeba 10 Mbps to jakość będzie raczej lepsza niż na satelicie. Ogólnie rozumiem o co chodzi @Rasheed - Sky X to kolejna usługa dla "cord cutters" która zastąpi tv satelitarną czy kablową (czyli tradycyjną), czyli wspólne cechy z SVOD ma.

ale HD to nie jest coś w co Sky inwestuje...to tylko pokazuje że będzie takie jak w Polsce czyli słabe.Kiedyś ich HD to było 20Mbps to raz a dwa to że ktoś wymaga 10Mbps nie znaczy że dostaniesz jakość na choćby... i nie nie jest to dla cordutters.Przeczytaj ich opinię nt. tej usługi sprzed dwóch lat...bo już wtedy ją planowali.

To tak jakby pisać że możliwość kupienia iPhone XS na kartę świadczy o rezygnacji z abonamentów....

Sky to dziś cała usługa Q.A to zdecydowanie więcej niż tylko UHD....którego tam nawet nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky Q ma mniej niż połowa abonentów. To co się dzięki niemu zyskuje pewnie wie jeszcze kolejna połowa z tego. Reszta to traktuje jak każdy inne pudełko pod tv.

Sky X to usługa dla tych co nie chcą mieć umowy, talerza itd - czyli wycelowana dla typowego "cord cuttera". A czy będzie on z tego zadowolony czy nie to inna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz więcej niż twórcy oferty...nie dziwi mnie to.Zresztą termin cordcutter stał się dość zabawny skoro ...nadal na kablu będą oglądać..tę samą ofertę w gorszej jakości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty natomiast wiesz to co twórcy oferty nigdy nie mowili :).

 

A Cord cutting nigdy nie polegał na tym na czym uważasz, że polega...

cord-cutting refers to the pattern of viewers, referred to as cord-cutters, cancelling their subscriptions to multichannel subscription television services available over cable, dropping pay television channels or reducing the number of hours of subscription TV viewed in response to competition from rival media available over the Internet such as Netflix, Hulu, Amazon Prime, Sling TV, Crunchyroll, NOW TV, DirecTV Now, YouTube Premiu…

(za wiki).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vigoo fajnie, że z taką uwagą śledzisz i pamiętasz moje posty. Musisz mieć dużo wolnego czasu.

Ale do rzeczy, jeśli nie rozróżniasz wyszukania hasła "premiery Disney Filmbox" od wyszukiwania co nieokreślonego ktoś nieokreślony w nieokreślonym miejscu dwa lata temu mówił o Sky X, to może zamiast zapamiętywać moje posty warto byłoby żebyś wykorzystał "moc przerobową" na sprawdzenie jak działa Google... :)

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak sobie nie pochlebiaj. Zapamiętałem, bo akurat też wtedy pisałem w tamtym temacie.

Tobie sprawia problem odnalezienie czegoś? Przecież Ty jesteś tutaj najmądrzejszy z nas wszystkich i wszystko wiesz lepiej. Poszukaj a znajdziesz. W końcu nikt nie będzie robił Ci tutaj za Google... :)

"Traktuj innych tak, jakbyś chciał być traktowany". Zapamiętaj to sobie, bo karma wraca...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tej mądrości na tyle, żeby nie latać za kimś po forum i nie czepiać się go w kółko. A że Ty masz z tym jakiś problem już kiedyś udowodniłeś minusując każdą moją wypowiedź na forum bo jak stwierdziłeś "nie lubisz mnie" :D.

I spoko, zupełnie mi na tym nie zależy, ale nie musisz robić z siebie głupka, czepiając się o byle co. A tym bardziej wypowiadając się za wszystkich.

Zwłaszcza, że to była dyskusja między mną i @Emil.1603 (który raczej urażony się nie czuje), a nie z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vigooJeśli nie widzisz różnicy między pytaniem o to jak rozwiązać równanie "2+2", a jak takie z trzema niewiadomymi, to nic już nie poradzę, ale tak czy inaczej "mały przykładzik" jest niestety nietrafiony ;-).

 

@umekdobra, czyli coś wymyślasz po prostu, temat można zamknąć :).

Wyszło znowu Twoje uczulenie na ten cord cutting :D.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...