Skocz do zawartości

Jakie satelity można odbierać na terenie Polski?


karollo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Satelity do odbioru bez większych problemów? Astra 19.2E, EutelsatW2 16E, HotBird 13E, EuroBird 9E, Sirius 4.8E, Intelsat 1W, Amos 4.0W. Chyba najbardziej podstawowe pozycje podałem. Problem jest w tym, że na wymienionych przeze mnie satelitach, żaden nie ma dużego zapasu wolnych częstotliwości (poza 9E, ale to się niedługo zmieni) - to raz! Dwa! Operatorom nie opłaca się przenosić na inne pozycje, ponieważ taka operacja wymaga dużego nakładu finansowego (trzeba to jakoś zareklamować, przestawianie anten abonentom i konfiguracja odbiorników - co wiąże się z wynajęciem dodatkowych pracowników). Przez kilka miesięcy, platforma taka musiałaby nadawać na obu satelitach jednocześnie, a więc konieczny jest większy wydatek na emisję satelitarną. Na naszej rodzimej satelicie HotBird są ulokowane wszystkie polskie platformy, wszystkie razem w jakimś stopniu współpracują - pod względem udostępniania sobie wzajemnie pojemności na kanały, a więc żadna z nich nie zdecydowała by się na krok powędrowania gdzieś w nieznane, bo to wiązałoby się z wynajęciem jeszcze większej ilości transponderów na innym satelicie, a więc możliwe, że koszty utrzymania jeszcze by były większe niż na HB. Dodatkową zaletą HB jest to, że mamy dostęp do setek kanałów zagranicznych FTA, co też nie pozostaje bez znaczenia dla operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam! Pytanie tak jak w tytule. Jakie satelity można odbierać na terenie całej Polski bez większych problemów. Jeśli są możliwości dostępu do innych satelitów dlaczego wszystkie platformy nadają z Hot Birda, a TVP z Astry?

Wizja TV nadawała kiedyś z Astry. Mogli tam zostać, dzisiaj by nie żałowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
... Dodatkową zaletą HB jest to, że mamy dostęp do setek kanałów zagranicznych FTA, co też nie pozostaje bez znaczenia dla operatorów.

 

 

Taa szczegónie włoskie kanały z sex telefonami, wróżakami, telezakupami i arabskie. A wszystkie w najlepszej jakości obrazu jak filmy z you tube :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@michu - wystarczy, że kupisz antenę o średnicy 90cm i bez problemów w woj. lubuskim, uzyskasz jakość sygnału nawet do 90% - mowa oczywiście o wiązce zachodniej (Turksat 2A West, 3A West). Swego czasu posiadałem antenę o średnicy 90cm i bez problemów odbierałem, na zachodzie kraju, większość kanałów z Turksata 2A, 3A West, bez szatkowania obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór w Polsce z 40E jest bardzo mizerny (na antenach 90 cm i w dół), być może kilka kanałów odbierzesz, ale antena będzie musiała być idealnie wycelowana na 40E. Wówczas powinieneś złapać też kilka transponderów z satelity 39.0E, ale też wszystko nie wskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Siema// Jakie satelity odbiorę w Polsce. Mieszkam w Siekierczynie (dolnośląskie). Antenę mogę kupić nawet 120cm jeżeli to coś zmieni w jakości i ilości odbieranych kanałów. Chciałbym obrotnicę, aby w pełni wykorzystać moje położenie i nie bawić się w liczne konwertery. Co mi powinienem wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt za Ciebie wyboru nie dokona: http://pl.kingofsat.net/satellites.php .

 

Obrotnica, to rozwiązanie dla prawdziwych twardzieli (czytaj: ludzi bez nerwów). :)

 

Proponuję jednak układ na dwie anteny i "zezowanie", wyjdzie taniej, lepiej i odpadną wszystkie problemy charakterystyczne dla instalacji z obrotnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej antenie możesz mieć co najwyżej, zbliżone co do kierunku satelity do HB 13,0E, czyli od 3E do 23,5E (oczywiście są to pozycje dla konwertera głównego ustawionego na HB 13E).

Jeśli konwerter główny jest ustawiony na Astrę 19,2E, to można mieć od 4,8E do 28,2E.

 

Natomiast druga antena może być na drugi zestaw satelitów, pomysłowość pozostawiam Tobie.

 

Korzyść z takiego układu taka, że nie musisz czekać aż obrotnica przekręci antenę, co trwa wcale niekrótko, o co poniektórzy mają poważny problem z akceptacją takich pokrętnych urządzeń, z którymi tylko same problemy, szczególnie jak kupi się jakąś budżetową.

 

Przy układach "zezujących" przełączanie trwa 1-2 sekundy, zależy od dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zezie od Astry 19e na 80cm można złapać sygnał z 28,5e 23,5e 16e 13e 10e-częściowo, 9e, 7e, 4.8e 0.8w 4w i 5w-cześciowo bez kanałów z fec 7/8, a więc 12 satelit,

Jeśli konwerter główny jest ustawiony na Astrę 19,2E, to można mieć od 4,8E do 28,2E.

nom, ja mam konwerter głowny na astrę i łapię bez problemu amosa 4W i france tv z 5w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...