Skocz do zawartości
  • 0

Dreambox 800se HD - Brak sygnalu z anteny....Nietypowa sytuacja


sebastian1987
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie

mam taki oto problem.

Do końca lutego korzystałem z usług NC+ i wszystko było tak jak miało być... Odbierałem wszystkie kanały a poziom siły sygnału miałem na poziomie 90%, jakości na 85-90% i wszystkie kanały działały.(dekodery były seryjne z NC+)

 

 

Od początku marca chce korzystać z Dreambox 800se HD - i tu pojawia sie problem bo na tej samej antenie na której bylem wcześniej.... nie zmieniając żadnych ustawień anteny.... Nie mam ani 1% siły ani zasięgu.

Myślałem ze dekoder jest uszkodzony ale u mojego kolegi który mi polecił ten dekoder i sam korzysta z takiego samego, wszystko działa jak należy.

 

Zdecydowałem sie na nowy konwerter..... próbowałem 3 sztuk... za każdym razem to samo.... podłączając inny dekoder (nie firmowy) do tej samej anteny siła i jakość sygnału jest jak najbardziej ok i waha sie na poziomie 85-90%.

Antena jest skierowana na łąkę gdzie nie ma drzew, zabudowań itp. tylko plaski teren..... Antena była montowana w zeszłym roku i wszystkie kable nowe nie pozaginane.... wszystkie wtyczki itp. sprawdzone.

 

Próbowałem ustawiać na nowo antenę... Nic nie dało... Tak jak wymiana konwerterów....

Dlaczego nie mogę złapać sygnału.... ??  Proszę o pomoc.... Już nie wiem gdzie mam szukać problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj

A wie tak.... W pierwszm podejsciu mialem konweter do multischwitch.... on dzialal na strych dekoderach.  na nowym nie.

Potem zmienilem na normalny Quad. ale nie dzalal.

potem mialem podwujny H/A abe bez Diseqc... nie dzialal.

potem mialem podwujny z H/A z Diseqc ... nie dziala.....

dodam ze na innym nie markowym dekoderze wszystkie konwertery dawaly sygnal i TV dzialalo..... Np. z astry.... I pare kanalow z Hotbird.....

Ale  Drembox .... nawet nie drgnol....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...