Jump to content
Frontowiec

Mann i Materna

Recommended Posts

Wątek ten będzie poświęcony kultowym programom telewizyjnym, które były tworzone przez niezapomniany duet Wojciech Mann i Krzysztof Materna. Ich pierwszym programem był ''Mądrej Głowie'', później zaś powstał ''Za chwilę dalszy ciąg programu'' - jeden z kultowych programów tego duetu, którego niemal wszystkie odcinki i skecze można bez problemu znaleźć na YouTube (np. ''Kuchnię pełną niespodzianek'' Grzegorza Wasowskiego i Sławomira Szczęśniaka czy parodie ''Koła Fortuny'' i ''Wielkiej Gry'').

 

Później w latach 1994-2001 prowadzili talk show ''MdM'', w którym były m.in. ''[beep]yki'' czyli czytanie śmiesznych ogłoszeń z gazet czy ''MdM po godzinach'', w którym parodiowano teleturnieje - np. ''Idź na całość'' jako ''Wygraj bardzo dużo pieniędzy albo coś innego'' czy ''Familiadę'' jako ''Rodzinna przyjemność''.

 

Po ''MdM'' Wojciech Mann i Krzysztof Materna prowadzili jeszcze ''Bardzo ostry dyżur'' (cykl skeczy z doktorem Wernerem i siostrą Irenką), ''M Kwadrat'', ''MaMa'' (kontynuacja ''Za chwile dalszy ciąg programu'') oraz ''MC2 - maszyna czasu Manna i Materny'' (kontynuacja ''MdM'' i ''M Kwadrat'').

 

A jak wy wspominacie programy tego duetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawił się jeden z odcinków "Za chwilę dalszy ciąg programu" z kwietnia 1991 roku, o ile dobrze kojarzę to tego jeszcze w sieci nie było, zarówno jeśli chodzi o te ocalałe z VHS-ów nagrania (bo tam to głównie programy z okresu 92-94 były), jak i nagrania z emisji powtórkowych.
 

 

I jeszcze jeden odcinek, tym razem nieco "powtórkowy". Swoją  drogą ciekawe, w tamtych czasach można było niejako w trakcie "sezonu" zrobić tego typu program :D
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...