Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) w Vectrze- Oferta Programowa i Sprzęt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od środy 27 lutego technologia 4K pojawi się w sieci Vectra, drugiej największej kablówce w Polsce, z której korzysta ponad milion klientów na terenie całego kraju (z samej telewizji cyfrowej ponad 750 tys.).

Firma zaoferuje klientom trzy programy w najlepszej jakości obrazu: Eleven Sports 1 4K, dostępny z pakietem Eleven oraz stacje Ultra TV 4Ki FunBox UHD, które dołączą do pakietu platynowego.

 

Źródło: 

https://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/4k-u-operatorow-tv-vectra-inea-nc/y187lbk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Funbox dobrze przewidziałem :). Eleven 4K też na plus - transmisji tam dużo w pełnym 4K nie ma, ale pewnie będzie coraz więcej. @PowerTV Wasz kanał 4K to duże zaskoczenie, propsy :D.

No i ogólnie plus dla Vectry, HD mają kiepskie, ale z 4K jeśli chodzi o tradycyjny kabel wsród dużych ogólnopolskich sieci są pierwsi (o wiele wcześniej było Orange no ale to IPTV).

A pamiętam jeszcze te dyskusje pare miesięcy temu w temacie UPC, że 4K w kablówkach to może za parę lat i jakie to straszne modernizacje są potrzebne.. :).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K w Vectrze, to jakiś cud. ? Ciekawi mnie natomiast, czy na zwykłym dekoderze HD będzie można oglądać ten Eleven 4K. Wiem, że rozdzielczości 4K to on nie wyświetli, ale nawet w 1080i obraz wyglądałby lepiej dzięki większemu bitrate. 

 

Edytowane przez Xentic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę @PowerTV

Mam nadzieję że wspólnie z Eleven 4K uda wam się rozpromować 4K. Vectra ma dosyć spoko zasięg. I w przeciwieństwie do satelity nie muszą tak na paśmie oszczędzać. Teraz tylko czekać na ruch Netii i UPC. Bo Multimedia nie wejdzie w 4K, mają zbyt dużo problemów teraz.

12 minut temu, Xentic napisał:

4K w Vectrze, to jakiś cud. ? Ciekawi mnie natomiast, czy na zwykłym dekoderze HD będzie można oglądać ten Eleven 4K. Wiem, że rozdzielczości 4K to on nie wyświetli, ale nawet w 1080i obraz wyglądałby lepiej dzięki większemu bitrate. 

 

4K to HEVC, wątpię by dekodery Vectry HD obsługiwały ten kodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć Vectra wprowadza do swojej oferty technologię 4K. Operator wprowadza na rynek nowy dekoder 4K, a do swojej oferty nowe kanały 4K, w tym Eleven Sports w 4K. Dostęp do oferty 4K na obydwu platformach - w TV Online oraz usłudze telewizji cyfrowej.

 

Wow i TV Online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
3 godziny temu, Kamart napisał:

Od środy 27 lutego technologia 4K pojawi się w sieci Vectra, drugiej największej kablówce w Polsce, z której korzysta ponad milion klientów na terenie całego kraju (z samej telewizji cyfrowej ponad 750 tys.).

Firma zaoferuje klientom trzy programy w najlepszej jakości obrazu: Eleven Sports 1 4K, dostępny z pakietem Eleven oraz stacje Ultra TV 4Ki FunBox UHD, które dołączą do pakietu platynowego.

 

Źródło: 

https://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/4k-u-operatorow-tv-vectra-inea-nc/y187lbk

 

I to mi się podoba, bo Eleveny mam w pakiecie, a pakiet główny to Platyna, czyli Funbox UHD również będzie ogladany . Brawo Vectra.  :brawo:

 F1 w 4K cos pięknego.   :D  To kiedy ruszy wymiana dekoderów?  Tak na marginesie to sam kanał Funbox UHD dostępny jest na Samsung Smart TV. Ciekawe czy do niego dostanie się dostęp ? Może Vectra dogadała się z nadawca?

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Sieć Vectra wprowadza do swojej oferty technologię 4K. Operator wprowadza na rynek nowy dekoder 4K, a do swojej oferty nowe kanały 4K, w tym Eleven Sports w 4K. Dostęp do oferty 4K na obydwu platformach - w TV Online oraz usłudze telewizji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bardzo dobrze, że Vectra wprowadza UHD, chociaż bez HDR-a i szerokiej palety kolorów, czyli samo 4K, jest mało wartościowym produktem i jednak dosyć słabą zmianą na lepsze, gdyż sama rozdzielczość to tylko rodzynki na torcie. To HDR i szeroka paleta kolorystyczna (100% DCI-P3) są tym tortem, który chce się jeść (smakować) i wówczas ma to sens, a nie same rodzynki.

Aczkolwiek piszą w komunikacie, że HDR też będzie się czasami pojawiać, pewnie więc w dalszej przyszłości tego prawdziwego UHD będzie coraz więcej.

 

Tylko, że oni jeszcze sobie nie poradzili z dekoderem ADB Graphyne (HD4730), w którym działanie tego oprogramowania jest na tak niedopracowanym poziomie, że w ogóle nie powinni tego sprzedawać.

Funkcja układania listy ulubionych praktycznie nie działa (układając ją nie tworzy się numeracja, tylko pozostaje oryginalna, a po dodano około 150 kanału wszystkie wcześniejsze dodane do listy znikają bez śladu i ostrzeżenia), nie działa wiele ustawień (np. buforowanie nagrywania [niezależnie co wybiorę, i tak zaczyna i kończy nagrywanie o 5 minut wcześniej i później], czy ustawienie poziomu/intensywności natężenia wyświetlacza alfanumerycznego, który nie jest widoczny od około 2 metrów, bo kolor niebieski temu nie sprzyja i za słabo świeci), obraz w ciągu jednego dnia korzystania z dekodera znika lub zawiesza się po kilka razy na kilka sekund bez równoczesnego zaniku i zawieszenia się dźwięku (od 1 do 5-6 sekund), szybkość menu jest niewystarczająca, brak logotypów niektórych kanałów, a dysk twardy non stop pracuje (a przecież można to zrobić inaczej, bo wszystkie, jakie mam lub miałem, dyski wew. i zewnętrze podłączane przez USB do dowolnego urządzenia przestawały pracować, gdy nie były używane, a urządzenie to nadal pracowało, np. dekoder, komputer lub TV).

Prócz tego nie ma ostrzeżenia przed przełączaniem kanału, gdy jest on cofnięty. Można o tym zapomnieć lub niechcąco sobie przełączyć i traci się tym samym zapisany w tymczasowej pamięci dysku treść już wyemitowaną.

To tylko tak na szybko, z pamięci, bo jest tych błędów lub niezrobionych rzeczy w oprogramowaniu więcej. I niczego nie poprawiają, tylko wydają kolejny dekoder, tym razem 4K. 

 

Zresztą, czy do telewizji UHD nie jest potrzebna technologia DOCSIS 3.1?

Przecież, przykładowo, jeśli ktoś będzie mieć 3 dekodery, w tym co najmniej jeden 4K (bo nie wiem, czy będzie można mieć więcej aktualnie?) i na każdym z nich użytkownicy w tym samym czasie ustawią sobie po 3 nagrywania, w tym na dekoderze 4K na trzech kanałach UHD, to czy wystarczy przepływności w technologii DOCSIS 3.0? Ach, i jeszcze jak sobie ktoś ustawi pobieranie z serwera hostingowego bez ograniczenia prędkości.

Dotychczas myślałem, że przy wprowadzeniu dekoderów 4K zainauguruje w Vectrze DOCSIS 3.1.

Edytowane przez WPPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Informacja z grupy na FB "TV - nowa platforma Vectry"  :

 

""Jeżeli nie napotkamy żadnych problemów to rzeczywiście Eleven 1 w jakości 4K powinien pojawić się od jutra w TVO""

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOCSIS ma znaczenie dla telewizji dostarczanej jako IPTV.

W przypadku DVB-C ilość muxów ograniczona jest ilością wolnych częstotliwości/kanałów (stąd wyłączanie analogu) i jeden mux zaleźnie od modulacji i korekcji błędów ma od niecałych 40 do ponad 50 Mbps. Czyli 2-3 kanały 4K na jednej częstotliwości, albo 6-7 HD w obecnych realiach.

I tak np. 30 wyłączonych kanałów analogowych daje Ci miejsce na 60-90 kanałow 4K, tak więc o pasmo nie ma się co martwić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe.

Wobec tego dlaczego we wspomnianym przeze mnie dekoderze HD 4730CDX przy 4 fizycznych głowicach oprogramowanie korzysta tylko z trzech?

Wprawdzie przy dekoderze HD 4730CD też są przynajmniej dwie równocześnie działające głowice (bo wykazywane są przez oprogramowanie), a można nagrywać i oglądać równocześnie tylko ten sam kanał, ale tutaj rozumiem, że to decyzja biznesowa (umyślna blokada głowic), żeby ludzie brali droższy (przy aktywacji) dekoder z dyskiem wewnętrznym.

Jednak blokowanie 4 głowicy w dekoderze HD 4730DCX nie wydaje się sensowne biznesowo, a raczej ograniczeniem technicznym.

 

W sumie nie byłoby żadnego problemu z dekoderami, gdyby w ich module CI+ można było nagrywać. Wtedy lepiej lub mniej udane dekodery nie miałyby znaczenia, nie trzeba byłoby się nimi w ogóle interesować. Aktualne Smart TV mają już wystarczająco wydajne procesory (w tym roku jeszcze wydajniejsze), coraz więcej i szybkiej pamięci RAM (przeważnie 3 GB) i świetne, coraz lepsze pod każdym względem, systemy operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...